'معامله ۲۰ هزار میلیارد تومانی' در کیش باطل شد

ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی می‌گوید زمین‌های کیش "رایگان" واگذار شده بود رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ایران، می‌گوید قرارداد پروژه گل شرق کیش، شامل واگذاری زمین‌هایی به ارزش تخمینی ۲۰ هزار میلیارد تومان، باطل شده است.
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران این قرارداد سال ۱۳۸۱ میان مناطق آزاد کیش و یکایرانی دو تابعیتی و شریک تجاری شرکتی آلمانی بسته شده بود.
 
ناصر سراج گفته است که مطابق متمم قرارداد زمین‌های جزیره کیش "به صورت رایگان معامله شده بود".
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفته است که مطابق بخشی از قرارداد نیروهای امنیتی و انتظامی ایران از ورود به مجموعه گل شرق منع می‌شدند. او واگذاری زمین‌ها به اتباع غیرایرانی را یک مشکل دیگر قرارداد عنوان کرده است.
 
پروژه گل شرق برای احداث چند هتل بزرگ، امکانات توریستی و چند هزار واحد مسکونی، ۱۵ سال پیش با حمایت شرکتی آلمانی در ایران آغاز شد. اما این پروژه پیشرفت چندانی نداشت.
 
بنا به گزارشی که پیش از این در فارس منتشر شده است ۲۴۰ هکتار زمین‌های مورد بحث به بهای ۳۲ میلیارد تومان واگذار شد، اما بنا بود که مبلغ مورد اشاره در اقساط ۳۰ ساله پرداخت شود. پرداخت اقساط هم قرار بوده است که ۳ سال پس از آغاز بهره برداری از پروژه آغاز شود.
 
به گفته ناصر سراج با شکایت سازمان بازرسی به اتاق بازرگانی بین المللی، نخست متمم قرارداد باطل شد. پس از آن هم کل قرارداد با حکم دادگاه‌های ایرانی باطل شده است.
 
بنا به گفته رئیس سازمان بازرسی طرف معامله یک ایرانی با تابعیت مضاعف بوده و به واسطه او اراضی به افراد به تابعیت غیرایرانی واگذار شده، در حالی که "طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران واگذاری ملک غیرمنقول به کشورهای خارجی ممنوع است".
+39
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  بنظر میاد که بازهم بیگدار باب زدنند.آن شرکت چند ملیتی چندین برابر این پول را از پولهای بلوکه شده ایران برداشت خواهد کرد.شاید دست آقازاده ها (تبانی)در کار است!؟!؟
  2
  28
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  kiyanzx1 - استکهلم، سوئد

  سپاه مگه میشه نخوره !!!!! پروژهاى نصفه کار ه دولتى و سپاهى همش توش بخوره بخوره !!!!!
  1
  24
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Otrish2006 - وین، اتریش
  ایران ارث بابای اخوندهاست که ۲۴۰ هزار هکتار زمین را ۳۰ میلیون انهم قصدی میفروشند / تازه بخاطر اینکه طرف خریدار در این زمین کاری نکرده افتخار میکنند که توانسته اند قرارداد را فسخ کنند/ دزدهای سرگردنه دست شماها همه با هم در یک کاسه است
  1
  6
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.