پیشنهاد حسن عباسی: می‌خواهید در صنعت خودروسازی پیشرفت کنید، پاسپورت مسئولان را از آنها بگیرید

رئیس اندیشکده یقین گفت: برای پیشرفت در صنعت خودروسازی باید پاسپورت را از مسئولان بگیریم.
 
 به گزارش انتخاب، حسن عباسی رئیس مرکز اندیشکده یقین، امروز(شنبه، 4 دی) در همایش «راه روشن»، که به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی‌روشن در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه واردات هواپیمای ایرباس به کشور توهین به دانشمندان ایرانی است، اظهار کرد: ما با این کار صدهزار زمینه شغلی برای فرانسه ایجاد کردیم در حالیکه می‌توانستیم برای هزاران دانشمند و دانشجوی فارغ‌التحصیل خود زمینه کاری علمی و شغلی ایجاد کنیم.
 
وی با اشاره به 3 ویژگی اساسی شهید احمدی‌روشن، اولین ویژگی وی را انقلابی بودن دانست و خاطر نشان کرد: شهید آوینی گفته است که «آنان که مأمور به تحول عصر خویش هستند، اگر قواعد عصر خود را به هم نزنند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد». از مجید شهریاری تا احمدی‌روشن این قواعد عصری را به هم زدند.
 
رئیس مرکز اندیشکده یقین افزود: ما توسط شهید طهرانی‌مقدم توانستیم در صنعت موشکی پیشرفت کنیم و همچنین در صنعت هسته‌ای توسط شهید احمدی‌روشن پیشرفت کردیم، زیرا اینها قائل به بر هم زدن مناسبات عصری زمان خود بودند. ما پروژه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را با کوچکترین موشکهای خود از بین بردیم.
 
عباسی با بیان اینکه ما در صنعت خودروسازی نتوانستیم مانند صنعت موشک‌سازی عمل کنیم، اظهار کرد: دلیل آن این است که جماعتی در صنعت خودروسازی نبود که گفتمان «ما می‌توانیم» را باور داشته باشند.
 
وی اضافه کرد: اگر شهید احمدی روشن در صنعت خودروسازی بود ما می‌توانستیم به اهداف خود در این صنعت برسیم. دشمن هیچ‌وقت دانشمندان خودروسازی ما را ترور نمی‌کند.
 
رئیس مرکز اندیشکده یقین، ادامه داد: فرمانده هوافضا می‌گوید که بگذارید هرچه می‌خواهند در صنعت موشکی ما را تحریم کنند، حتی یک پیچ از خارج وارد نمی‌شود، اگر می‌خواهید در صنعت خودروسازی پیشرفت کنید، پاسپورت مسئولان را از آنها بگیرید.
 
عباسی با اشاره به رتبه ایران در دانشگاه‌های جهان، افزود: اینکه ما در جهان چه جایگاهی داشته باشیم، مهم نیست، دانشگاه‌های صنعتی ما باید خروجی داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: آمریکا 4 برنامه گسترده علیه برنامه هسته‌ای ما انجام داد و مسئله آنها برنامه هسته‌ای ایران نبود، بلکه آنها می‌خواستند گفتمان «ما می‌توانیم» را از بین ببرند.
 
رئیس اندیشکده یقین، خاطرنشان کرد: در دنیا برای صنعتی شدن 4 استراتژی صنعت کشاورزی، حمل و نقل، نظامی و استراتژی صنعت انرژی که بومی ایران است، اما صنعت حمل و نقل را آمریکا پایه‌گذاری کرد، بنابراین ما تنها کشوری هستیم که تمام ابعاد انرژی را داریم و دشمن نیز تمام تلاشش این است که به این استراتژی حمله کند و برنامه هسته‌ای، مسئله اصلی دشمن با ما نیست.
+19
رأی دهید
-86

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  جوان آشنا - تورنتو، کانادا

  مشکلات کشور زمانی به سمت حل شدن میره که اوباشی مثل تو که هنوز به بهانه انقلابی بودن عرعر میکنید زیپ دهنتون رو ببندید تا روشنفگران وطن پرست بتونند فکری به حال گندهایی که زدید بکنند.
  10
  107
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان

  مرتیکه ، عر عر زیادی نکن .
  8
  94
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  باباجون - تهران، ایران

  رییس اندیشکده؟!!!!!اونجا در مورد چی می اندیشند؟غیر از پرت وپلا و القای نفرت و نابودی چیزی که به درد این کشور بخوره از ایشون نشنیدم.
  6
  91
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  میخواهید در علم و دانشگاه پیشرفت داشته باشید...سخنرانی و منبر رفتن را ممنوع کنید. شک نکنید علم پیشرفت خواهد کرد و آدمهایی مثل این مرتیکه الدنگ و باقی مفت خورها بیکار میشوند و به جوانها می فهمند که سخنوری و چرت و پرت گفتن و منبر رفتن شغل نیست
  5
  85
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  51214 - بندرال، کویت

  تو هشت سالی که میمون جونت ، عنتر دربار بود چرا نساختی؟؟؟
  6
  85
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  11david - لندن، انگلستان

  مرتیکه دوباره پهن کشیده،اون چیزی که توهین به ایرانی‌ اینکه تو درباره چیزی اظهار نظر کنی‌.
  6
  77
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  جهت پیشرفت کشور اول از همه شماها را باید به گاری ببندند و دهان کثیف و هرزه‌ گویتان را با سیمان برای همیشه پر کرده و مسدود نمایند
  6
  77
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  باز میکروفون دست این بی شعور عقده ا ی افتاد. یکی به این مردک بگه ایران هنوز تو منتاژ پراید هزارتا مشکل داره چه برسه به ساختش. اگه منظورت از دانشمند اون بسیجی های بیسواد هست همون بهتر که هواپیما از فرانسه و آمریکا بخریم ولی اگر منظورت اون مخها و دانشمندان واقعی باشه اونا 37 ساله از ایران رفتند . ممه را لولو برد. شما جیب مارو نزن هواپیما پیشکش
  5
  85
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  negeen - کلن، آلمان
  این ادمایی که گفتی این قلابی بودند یا ان قلابی مثل عسلامتون که دین رحمته !!؟؟؟ شما بیخردان پرمدعا چماقاتونو قلاف کنید هرچی هم دزدید نوش جونتون برین یک گوشه گم و گور بشین . قول میدم از درودیوار هم دانشمند واقعی میریزه و هم دلسوز و وطن پرست !!
  2
  20
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  SADEGH2017 - مونیخ، آلمان
  کلا فک کنم وقتی این بابا میاد برا سخرانی قبلِش چِت مَست میکنه بعد میاد پشت تریبون!
  2
  18
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  این بیسواد جوری حرف میزنه انگار الان همه کشورهای دنیا مشغول ساخت هواپیمای مسافربری هستند و فقط ایران از این توانایی محروم هست.در کل جهان دو سه کشور بیشتر هواپیمای مسافربری نمیسازند که از این بین روسیه که تکلیف هواپیماهای توپولوفش مشخصه..میمونه ایرباس فرانسه که اونهم وابسته به تکنولوژی آمریکاست و خود بوئینگ آمریکا.و البته تک و توک هواپیماهای کوچک و محدودی هم توسط فوکر هلند یا هواپیماهای ارزان و بی کیفیتی هم در برزیل تولید شده که اصلا ارزش اشاره کرده ندارن. ژاپن غول تکنولوژی جهان هم فقط تازگیها تونست توسط کمپانی میتسوبیشی هواپیمای مسافربری بسازه و اونهم در حد خیلی محدود.حالا شما میخوای همه چیز رو ول کنی هواپیمای مسافربری ایرانی بسازی؟ همون ماشین سواری و اتوبوسش رو هر وقت تونستی بسازی بعد.
  3
  28
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  Berdia-Iran - قم ، ایران
  اقای دانشمند کلا تو دنیا چند کشور هستند که هواپیمای مسافربری میسازند اگه منظورت حلبی سازهای روس است اون تابوت پرنده است درضمن کره جنوبی و چین با اون عظمت هم نمیتونن چه بریه تو که فرق ببن ....و. تشخیص نمیدی
  2
  16
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  حسن,همین قدر که پراید را مونتاژ میکنید,کافیه.بجای هواپیما ساختن یه فکری بحال کیسه های هوای پژوه پارس بکنید که بعداز4تا معلق زدن باز نشد
  2
  17
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  باز این کیسینجر اومد زر زد
  0
  2
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.