عیادت تبریزی ها از محمد باختر؛سربازی که پایش را برای نجات یک سگ از دست داد

ایران وایر : جمعی از مردم تبریز به عیادت سرباز 19 ساله مریوانی «محمد باختر» اهل روستای هانە شیخان رفتند که یک هفته پیش حین نجات یک سگ در پادگان عجب شیر، بر اثر انفجار مین پایش را از دست داد.
 
روز شنبه 27 آذر، محمد باختر، در پادگان عجب شیر متوجه گرفتار شدن یک سگ در گوشه پادگان لای سیم خاردار شد. این سرباز برای نجات جان سگ اقدام کرد اما در هنگام خارج کردن سگ از محل گرفتار شده، یک مین منفجر شد و  این سرباز از ناحیه مچ پای راست دچار جراحات شد که در نهایت منجر به قطع پای او از زانو شد.
 
لطیف باختر پدر این سرباز  می گوید: «این اتفاق در روز شنبه ۲۷ آذر رخ داد. پسرم درپادگان عجب شیر خدمت می کند و در حدود ۱۱ ماه از خدمت اش می گذرد. این حادثه در ساعت ۱۴ روز شنبه رخ داد. زمان نگهبانی او به پایان می رسد و پست خود را با سرباز بعدی تعویض می کند. قبل از آن که به آسایشگاه خود برود می بیند که سگ کم جانی در سیم خاردار گیر کرده و زوزه می کشد . هوا در آن جا به شدت سرد است و او دلش برای این سگ می سوزد. بنابراین تصمیم می گیرد که او را از بین سیم خاردار نجات دهد ابتدا دست هایش را میان سیم خاردار می آورد اما پس از جند بار تلاش نمی تواند این سگ را نجات دهد. سرمای هوا و حال بد سگ باعث می شود تا او بیشتر تلاش کند آن را نجات دهد . بنابراین پای دیگرش را آن طرف سیم خاردار می گذارد و بالاخره می تواند سگ را از بین آن نجات دهد.»
 
وی گفت: «شدت خون ریزی به حدی بوده که در آن جا هم کاری از دستشان بر نمی آید و تصمیم می گیرند محمد را به بیمارستان خارج از  شهرمنتقل کنند. وسیله نقلیه مناسب بیمار هم موجود نبوده و بنابراین چند ساعت منتظر می شوند تا آمبولانس از داخل شهر به پادگان بیاید. آمبولانس بالاخره می رسد و این سرباز را به بیمارستان امام رضا تبریز می رساند. این جا دیگر ساعت ۱۶ شده و کار از کار گذشته است. او را به بیمارستان شهدای تبریز منتقل کردیم.»
 
پدر این سرباز  می گوید: «پزشکان می گفتند تا زمانی که خون ریزی بند نیاید نمی توانند کار دیگری انجام دهند سید محمد دچار کم خونی مادر زادی هم هست و همین عامل باعث شده بود تا اوضاع او وخیم تر شود. در نهایت او را به اتاق عمل بردند و پس از عمل متوجه شدیم که پایش تا زانو قطع شده است.»
 
لطیف باختر همچنین گفت که «پزشک به ما گفت اگر تا زانو پایش را قطع نکنیم ممکن است عفونت به تمام بدنش سرایت کند تازه باید دعا کنیم در روزهای آینده حالش رضایت بخش باشد و نیاز به عمل بیشتر و قطع عضوهای دیگری نداشته باشد.»
 
برخلاف آئین نامه های مربوط به کارگیری مین توسط نیروهای نظامی، افراد محلی می گویند: «اطراف میدان مین پادگان عجب‌شیر فاقد علائم وتابلوهای هشداردهند بوده است.»
+303
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  برخلاف آئین نامه های مربوط به کارگیری مین توسط نیروهای نظامی، افراد محلی می گویند: «اطراف میدان مین پادگان عجب‌شیر فاقد علائم وتابلوهای هشداردهند بوده است.»تا چه وقت مردم ما باید تاوان بی عرضگی و بی لیاقتی یک حکومت ورشکسته آخوندیو بدن؟
  8
  90
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  اون دیواری که سال قبل شهرداری یا هر مریض دیگه ای جلوی مغازه یه تبریزی بنا کرد و با ریزشش باعث مرگ یک دختر تبریزی شد هم نمونه دیگه ای از بی ارزش بودن جان ایرانی برای ملاهای مفتخوره! ننگتان باد !
  7
  79
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  درود به شرف تو، کاش می تونیستیم یک چوری این خبر رو توی سایت ها و شبکه های اجتماعی خارجی منتشر کنیم با اسم و آدرست، اون وقت خیلی ها بهت کمک می کردند، خیلی ها به عیادتت می اومدند و از تو سپاسگزاری می کردند، و شاید هم آینده ی تو رو با دادن شغلی مناسب تامین می کردند!
  5
  97
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  negeen - کلن، آلمان

  ایول به این سرباز و ایول به مردم فهیم تبریز .
  1
  102
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  zagros56 - آتن، یونان

  تفکر شیطانی کجایی تا ببینید که تبریزیهای هم مذهبت به عیادت یک ]عمری]رفته اند ....
  9
  47
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  alireza kashizadeh - بلومبرگ، آلمان

  درود بر شرف و انسانیت تو سرباز عزیز.
  1
  66
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  [::zagros56 - آتن، یونان::] خواهشا اول متن خبر رو بخون بعد نظر بده سرباز سید بوده وشیعه مذهب نه سنی مذهب .و درود بر تو ای سرباز فدا کار
  15
  22
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  اخوندا بزوی باید زیره عباهاشون مینگذاری کنن
  0
  7
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان::]. رفیق تا زمانیکه هنوز حسن و حسین و علی و نقی و خمینی توله سیک و خامنه ای بی بته و را می پرستند و میلیونها سرمایه این مملکت را خرج خرید لیف و لنگ و افتابه برای قبر این ابو سقتها حروم می کنند!.. ملت فقط همه به کور: بگو مرگ بر شاه تا توله سیک ثم ش را با لا ببره و بگه شما را به مقام انسانی میرسانم ....راضی به این مقدار نباشید....بله رفیق خود کرده را تدبیر نیست.
  3
  9
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  یک موی تو انسان واقعی می‌‌ارزد به اشغال‌های این دین ضد حیوان که این بهترین دوست انسانها در طی‌ تاریخ را نجس دانست..زیرا که مغزشان نجس بود!!!!
  1
  12
  دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  اگه خارج از ایران این اتفاق میوفتاد نشان شجاعت کلی تقدیر نامه میدادن حالا این بیچاره کمک که نمیکنن هیچ مخارج بیمارستان وسیم خاردار رو هم ازش میگیرن زیادی هم حرف بزنه اضافه خدمت هم میگیره :) :)
  0
  8
  ‌سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.