پنتاگون: ایران به دنبال موشک های جدید و تجهیزات نظامی است

مقاله آدام کِرِدو در واشنگتن فری بیکن
 ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، هفته پیش در مکاتبه ای غیرمحرمانه با کنگره به قانونگذاران گفته است باور ندارد که یک میلیارد و هفتصد میلیون دلاری که دولت آمریکا چندی پیش به ایران پرداخت کرد صرف خرید تجهیزات نظامی شده باشد . دانفورد اما تاکید کرده است که ایران با سرعتی فزاینده در مسیر تقویت ماشین نظامی اش حرکت می کند و این امر در میان متحدان منطقه ای و دیگر گروه ها مایه نگرانی جدی است.
 
یک ناظر کارکشته در سیاست خارجی می گوید در کنگره بسیاری معتقدند از یافته های نهادهای اطلاعاتی برای پنهان کردن لطمات ناشی از دیپلماسی رییس جمهور استفاده سیاسی می شود. شاهد این امر رای تمام دموکرات ها در کنگره به تمدید قانون تحریم ایران بود.
 
به باور قانونگذاران آمریکایی ایران پول نقد دریافتی از آمریکا را صرف تشدید عملیات نظامی اش در منطقه شامل سوریه، یمن و عراق کرده است.
 
ژنرال دانفورد در پاسخ به پرسش های ۱۸ سناتور از جمله سناتور جمهوریخواه تد کروز نوشته است: «ایران همچنان در پی دستیابی به سیستم های موشکی جدید و روزآمد کردن تجهیزات نظامی مستعمل اش به ویژه هواپیماها و شناورهای دریایی است».
 
جمهوری اسلامی از زمان دریافت وجوه نقد از آمریکا امضای قراردادهای نظامی با روسیه و خرید جت های تجاری را پیگیری کرده است. ایران پیشتر این گونه جت ها را در نیروی هوایی اش به کار گرفته است.
+60
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  behran - کردستان، ایران
  پس بازار خوبیه براتون، جیباتونو قبل از روسیه و چین پُر کنید!
  17
  33
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  هر چند ما ملت نمک نشناس خودمون تو خیابونا ریختیم و شاهو مجبور به خروج از میهنش کردیم! مرگ بر شاه گفتیم! خمینی لجنو تو ما ه دیدیم! اما شما هم با خمینی بی شرف ساختو پاخت کردین و شاهو به کشورتون راه ندادید و اگه زرنگی فرح نبود شاید شاهو به خلخالی کثافت تحویل میدادین! حالا یه اژدها ساختین برای مردم ایران و دودستی بزنید تو سرتون! به این میگن خلایق هر چه لایق! ها ها!!! شبها هم وقتی میخواهید سرتونو رو بالشت بگذارید یه مقدار از خاطرات اون کارتر صورتی بخونید تا جیگرتون خنک شه شاید! ها ها
  11
  42
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان
  دست دشمنان ایران و ایرانی نابود و کوتاه باد .............
  3
  17
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  دمت گرم ایران....
  3
  17
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  جیب جناب عالی پر میشه شما نگران چی هستین .
  3
  15
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.