روایت عضو سپاه پاسداران از پشت پرده حضور ایرانی ها در حلب و سوریه

این فایل صوتی، بخشی از اظهارات "محسن بهاری" یک عضو سپاه مازندران بعد از بازگشت از جنگ خان‌طومان در جنوب "حلب" در بهار امسال است.
 
بهاری در سخنان خود اعتراف می‌کند که ارتش وفادار به بشار اسد، در جریان جنگ با مخالفان مسلح وارد منازل مردم می‌شود و اموال آن‌ها را غارت و یا نابود می‌کند.
 
او هم‌چنین بر خلاف تبلیغات رسمی حکومت ایران، تصریح می‌کند که مخالفان مسلح نیز سوری هستند و حتی اکثرا با اعضای ارتش اسد نسبت فامیلی نزدیک دارند.
 
وی در عین حال تاکید می‌کند که «مردم سوریه دید خوبی نسبت به ارتش ندارند».
+110
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  آفرین به صداقتش...واقعا علت نارضایتی مردم از بشار اسد و دارو دسته اش همینه ...همشون دزدند ولی حقیقتش اینه که عربها کلا اینطوری میجنگند . فرقی نداره ارتشی باشی یا داعشی...اینا در جنگ واسه غارت شرکت میکنند و از نظر آنها غارت قسمتی از جنگ هستش .دقت کنید می بینید همشون در تمام جهان عرب اینطوری هستند
  6
  141
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  خیلی غم انگیز شنیدن این حرف ها!!! آیا خامنه ای منفور، سلیمانی قاتل این صحبتها رو گوش میدن؟ آیا امروز عربها دلشون برای بچه های ایرانی که تا خرخره تو فقر تو همین ایران خودمون دارن زندگی میکنن میسوزه!؟ اینهمه پول و مال و جان ایرانی داره برای یه جنگ بی درو پیکر تو خارج هزینه میشه!؟آیندگان ما نمی پرسن که پدرانشون برای چی و برای کی تو خارج از مملکت کشته شدن!؟ بچه های ایرانی باید تو طویله درس بخونن روی زمین و دخترا و پسرای لبنانی و فلسطینی کنار ماشینای مدل بالاشون بزنن و برخصن!؟ خامنه ای خجالت بکش! سلیمانی شرم کن! این سخنان از یه پاسدار و نه یه ایرانی پناهنده خارج نشین! مزدورایی که از اسد حمایت میکنن هم باید شرم کنن و خجالت بکشن! ننگ بر حکومت ضد ایرانی اسلامی
  66
  87
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  تف به ذات کسانی که سوسوی یه ستاره کم رمق رو با درخشانی نور خورشید عوض میکنن. ارتش قانونی سوریه که خیلی از اعضایش فقط بخاطر مقاومت در برابر خارجی و خطر تجزیه وظیفه خودشون رو انجام میدادن،توسط داعش و نیز مخالفانی که توسط ترکیه و عرپستان حمایت میشدن،تیر خلاص خوردن و شهید شدن وخانه های مردم شهرهای سقوط کرده توسط این مزدوران نائب عرپستان غارت شد،حالا اگه ارتشی ها کینه کنن و همین بلا رو سر املاک باد آورده وثروت دزدیده شده در آوردن(گرچه کار درستی نیست) زیاد عجیب نیست. دست در مقابل دست - چشم درمقابل چشم ، تا بلکه بچشید طعم تلخ تجاوز رو. که را غارت کردی که غارت شدی زار!!
  24
  32
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  باور عمیق - قم، ایران
  تعداد زیادی از بچه های مازندران در خان طومان به خاطر همین خیانتها شهید شدند . علت التماس سوریه و عراق برای حضور حاج قاسم و نیروهاش هم همینه . سوریه اگر از دست میرفت، ایران تکه پاره میشد . خدارو شکر که با غیرت ایرانی تمام نقشه هاشون باطل شد
  40
  37
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  من ساله ۶۴ سرباز بودم تو مریوان کردستان، اوضاع ما هم تقریبا اینجوری بود ولی‌ به جای ارتش سوریه اون زمان ما با کملها یا همون کرد‌های تجزیه طلب طرفدار صدام در گیری داشتیم، خدا ازشون نگذره کلی‌ جوان سرباز بد بخت رو سر بریدن و کلی‌ خیانت کردن، اینم بگم اونا رو نمی‌شه با کرد‌های وطن پرسته ایرانی‌ خودمون قاطی‌ کنیم.
  13
  47
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  منوچهری - کرمان، ایران
  یه عده مسلمون یه عده دیگه مسلمون رو برای قدرت و حکومت, تیکه و پاره میکنن. بعد این میشه جهاد؟؟!؟ معنی جهاد رو هم فهمیدیم, اگه حکومت تون به خطر افتاد تا میتونید بکشید که این یعنی جهاد.
  15
  12
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  ده ها سال است که معنی جهاد جای خود را با جهالت عوض کرده
  2
  13
  یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.