روزنامه ایران به نقل از اعضای شورای شهر ترافیک 'غیرعادی' تهران را به قالیباف نسبت داد

محمدباقر قالیباف شهردار تهران و حسن روحانی رئیس جمهور ایران روزنامه دولتی ایران از بروز "ترافیک غیرعادی" در هفته های اخیر در تهران خبر داده و از قول رحمت الله حافظی از اعضای شورای شهر تهران، نوشته است با "فشار محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت به نیروی انتظامی، فرمانده پلیس راهور تهران عوض شد و به دنبال آن شاهد ترافیک سنگین در شهر تهران طی یک ماه گذشته بوده و هستیم".
 
منظور از پلیس راهور، پلیس راهنمایی و رانندگی است که فرمانده آن را رئیس پلیس ایران تعیین می کند. آقای قالیباف که از ۱۲ سال قبل تاکنون شهردار تهران است، پیش از آن رئیس پلیس ایران (فرمانده نیروی انتظامی) بوده است.
 
روزنامه ایران در صفحه اول شماره امروز خود با چاپ گزارشی با عنوان "ترافیک غیرعادی پایتخت" نوشته است "برخی از جمله تعدادی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند که این ترافیک تصنعی و غیرعادی است".
 
روزنامه ایران از قول اعضای شورای شهر تهران نوشته است که نه تنها در مقایسه با سال قبل که "حتی در قیاس با یک ماه گذشته هم حجم بالای خودروها در معابر و خیابان‌ها، به حد کلافه کننده و زجرآوری رسیده، اما همچنان انفعال پلیس و خالی بودن معابر از افسران پلیس، انتقاد جدی را متوجه پلیس راهور کرده است".
 
روزنامه ایران در گزارش خود نوشته است که این شائبه وجود دارد که شهرداری تهران و پلیس راهنمایی رانندگی "برای فشار به دولت در توقف برپایی نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی در محل فعلی آن در تهران، ساعت‌های پرترافیکی را به شهروندان تحمیل کرده است".
روزنامه ایران در گزارشی ترافیک در تهران را "غیرعادی" خوانده است بر اساس گزارش روزنامه ایران بر سر انتقال محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی به شهر آفتاب در جنوب تهران، میان دولت و شهرداری تهران اختلاف وجود دارد.
 
طرح ساخت شهر آفتاب در دوره دوم شورای شهر تهران و در زمانی که محمود احمدی نژاد شهردار پایتخت بود تصویب شد اما تکمیل مرحله اول این طرح در دوره شهرداری آقای قالیباف بود و در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب در بهار گذشته با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور ایران افتتاح شد.
 
بر اساس گزارش روزنامه ایران، احمد حکیمی پور از اعضای شورای شهر تهران گفته "اکنون این گونه برداشت می‌شود که برای تحمیل این نکته که باید نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب منتقل شود ترافیکی در شهر ایجاد می‌شود تا بیان شود که انتقال نمایشگاه می‌تواند روان کننده ترافیک در پایتخت باشد، در حالی که از ابتدا ساخت شهر آفتاب با این هزینه بالا دارای ابهام بود".
 
رحمت الله حافظی، دیگر عضو شورای شهر تهران هم به روزنامه ایران گفته است "با جابه‌جایی رئیس پلیس راهور در یک ماه اخیر بر حجم ترافیک تهران افزوده شده است".
 
ترافیک بسیار سنگین در معابر شهر تهران و آلودگی هوای پایتخت از مهمترین موضوعاتی است که شهروندان تهران از آن اعلام نارضایتی می کنند.
 
منابع رسمی در ایران می گویند که چهار برابر ظرفیت بزرگراه ها و خیابان های تهران، در این شهر اتومبیل وجود دارد.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  کاملا موافقم وقتی یه سپاهی رو بجای اینهمه متخصصص شهرسازی میکنن شهردار تهران اون هم 12 سال نتیجه بهتر از این نمیشه این بابا بجای اینکه از شهرهای مدرن دنیا الگو برداری کنه و حمل و نقل شهری رو توسعه بده فقط به فکر اتوبان ساختن به بهای خیلی زیاد بود که نتیجه اش این شد هر کی میخواد بره سرکار چون حمل و نقل عمومی جوابگو نیست باید ماشین شخصی استفاده کنه که در نهایت موجب ترافیک زیاد و آلودگی شدید هوا شده این قالیباف احمدی نژاد تهران بود که کمترین تخصصی در شهرسازی نداشت شهری که شهردارش قالیباف باشه و اعضای شورای شهرش کسانی مثل چمران و دبیر و رضازاده و عباس جدیدی و هادی ساعی و اون بابایی که فحش ناموسی میده و اسمش خاطرم نیست بهتر از این نمیشه خودش گویای همه چیز هست که تنها چیزی که در این مجموعه نیست تخصص حتی در حد کمترین میزان ممکن هست
  0
  26
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.