استرالیا از خنثی کردن 'نقشه حمله تروریستی روز کریسمس' خبر داد

پلیس استرالیا می گوید متهمان تحت تاثیر تبلیغات گروه داعش افراطی شده‌اند پلیس استرالیا می‌گوید نقشه یک حمله تروریستی احتمالی در روز کریسمس به مرکز شهر ملبورن را خنثی کرده است.
 
در این رابطه، هفت نفر در ملبورن، مرکز ایالت ویکتوریا، بازداشت شده‌اند.
 
پلیس ایالت ویکتوریا می‌گوید مظنونان از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) الهام گرفته‌اند.
 
گراهام اشتون، رئیس پلیس ویکتوریا، گفته است که این افراد قصد داشتند با مواد منفجره اماکن مهم ملبورن از جمله ایستگاه راه آهن تاریخی شهر، میدان فدریشن و کلیسای جامع سنت پل را هدف قرار دهند.
 
این مقام پلیس گفت که از هفت مظنون، پنج نفر همچنان در بازداشت بسر می‌برند.
 
او می‌گوید که متهمان همگی در استرالیا به دنیا آمده اند؛ چهار نفر آن‌ها لبنانی تبار، و یکی اصالتا مصری است.
 
آقای اشتون افزود که متهمان تحت تاثیر تبلیغات گروه داعش افراطی شده‌اند.
 
ملبورن، واقع در جنوب استرالیا، در سال میلادی گذشته برای پنجمین سال متوالی بهترین شهر دنیا برای زندگی شناخته شده بود.
+23
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  تفکر وهابیت که قدمتش به هشتاد سال نمیرسه تونسته با حمایتهای مرموز، تفکر سنی با چهار مذهب اربعه اش رو تضعیف و در خودش حل کنه. یعنی دو نوع- برداشت از دین- در جهان اسلام داریم: شیعه درمقابل وهابیت. خود استرالیائیها با سئوالاتشون دارن نشون میدن کم کم متوجه تفاوت این دو شده اند. این آدمکشی های کور ، عدم انطباق با تحولات زمانه ،اشکال ثابت شده در ارکان فقهی،جزم اندیشی،تسلط افکار ملعونی چون ابن تمیمه بر مذهب (شاخه)جدید وهابیت ،سیاه و سفید دیدن مسائل، عدم اجماع در تفسیر موضوعات روز، وابستگی سر شاخه های سلفی به پول نفت سعودی، نگاه به پویائی دین فقط در چهار چوب امپراطوری(خلافت)عربی،و چندین عامل دیگه نتیجه اش همین کثافت کاریهای این ابلهان در کشوریه که برای تابعیت گرفتنش قسم هم خورده اند!!
  3
  4
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. تفکر وهابیت همون اسلام ناب صدر اسلامه! دارالسلام داریم و دارالحرب، اهل کتاب طبق قرآن باید با خفت جزیه بدهند تا بتونن دینشون رو نگه دارند و حق تبلیغ و ساخت عبادتگاه تازه را هم را ندارند و غیر مسلمان غیر اهل کتاب هم یا باید کشته شود و اموال و خاک و سرزمینش غصب شود و یک پنجم آن سهم محمد است یا خلیفه اش و مابقی غنیمت مجاهدان است، دین در همه ی زمین باید از آن الله گردد پس حرف .....نزن اسلام از هر نوعش دین جنایت و زور و توحش و ضد حقوق بشر است !
  0
  6
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::] اولا یه جوری بنویس که نقطه چین نشی، فحش نوشتن نشانه عصبانی شدنه منطق اگه داری خونسرد باش . دوما اینکه یه بهانه ای (وهابیت) که ثابت شده مجری و مولود استعماره وقتی با بدعت گذاری بیاد بنیانهای دینی رو به چالش بکشه چرا ما باید به اسم اسلام ناب صدر تائییدش کنیم ؟ مگه بقیه جریانها و مذاهب مسلمان قبولش دارن که داری میزاری تو کاسه ما؟ کانونهای فقهی غیر شیعه از جمله الازهر در مصر که قطب بزرگی محسوب میشه و به عبارتی واتیکان اهل سنته هم قبولش ندارن چون محققانش این جریان رو افراطی اعلام کرده اما متاسفانه پول نفت عرپستان کارشو در جا انداختن این تفکر که این اسلام صدره جا انداخته یعنی دقیقا همین تفکر خودت. سوما در زمانی که دختران زنده بگور میشدن و یک قوم و قبیله بخاطر جرم یک فرد کشته و سلاخی میشدن ودر دورانی که نظام اجتماعی بر برده داری و مناسبات فئودالی غالب بود ،دستورات قرآن که قابلیت انطباق با شرایط عصر و پویائی داشت بهترین دستورات بود،بستن پیمان وعهد شکنی و خیانتهای بنی نضیر و بنی قینقاع نشان از درستی این دستورات داشت.
  2
  1
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  چهارما قبلا یه جائی ازت چند با ر خواسته بودم آلترناتیوی که بهش معتقدی رو معرفی و تشریح کنی ولی واهمه داشتی که نقد من دامنت رو بگیره.چنین قصدی ندارم فقط میخوام میزان سواد و درک موضوع شخص مقابلم رو در یک خبر بیشتر بسنجم تا عیار و میزان انصافش معلوم بشه. تحلیل وقایع دیروز با معیار شرایط امروز کاملا نادرسته و این چیزیه که امثال تو که همیشه عقیده ات رو پشتش پنهان میکنی بهش مستمسک میشی. اعتقاد خودت چیه و چه برتری نسبت به اعتقاد من داره؟ فحش نده ،منطق ات رو اگه داری تشریح کن
  1
  1
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. اولا به جای نقطه چین نوشته بودم "مفت" ..! ثانیا یاد بگیر که کلمه ی فارسی رو با قاعده ی عربی نمی نویسن دوما سوما غلطه و زشت و نادرسته! سوم این که همون الازهر سنی هم مثل شما شیعه ها دروغ و پنهانکاری زشتی های دینتون رو مباح و بلکه واجب می دونند تا آبروشون در دنیا بیش از این نره درست مثل این عقیده ی اشلامی که غیر مسلملنان نجسند البته که این رو علنی بیان نمی کنند جون به مصلحت نیست ولی بین خود باور دارند اما سلفی ها خیر به هر آنچه سلف برحق یعنی پبامبرشان اعتقاد داشته و عمل کرده آشکارا عمل می کنند و او رو واقعا اسوه ی خود قرار می دهند قطع سر کفار (نه فقط یهودی ها بلکه هر که به الله ایمان نداشته باشه و نخواد که تسلیم محمد و الله بشه و بخواد استقلال خودش و آب و خاکش رو حفظ کنه و تسلیم محمد و لشکر مهاجمش نشه) و دست و پای آن ها و سوزاندن مرتدان و .
  0
  2
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. چهارم این که این هم حرف دروغی است اگر زنده به گور کردن دختران این قدر شایع بود نسل عرب منقرض می شد و در بسیاری قبایل عرب شایع نبوده حتی بر عکس زن در پیش از اسلام از آزادی های فراوانی برخوردار بود خودش شوهر انتخاب می کرد می تونست جند تا شوهر داشته باشه می تونست دوست پسر داشته باشه می تونست آزاد و ثروتتمند باشه و تجارت کنه (خدیجه) می تونست رییس قبیله باشه (ام قرفه) اما بعد از اسلام تبدیل به یک ضعیفه ی توسری خور و ملک مطلق شوهر شد برده داری هم از ارکان اسلامه و اسلام اون رو مثل دیگر قوانین و قواعد بدوی گرته برداری کرد و گسترش داد و اگر نمی بود عصر جدید و رنسانس و حقوق بشر تا امروز هم آخوندها به این سنت کثیف ابراهیمی ادامه می دادند. پنجم این که بارها من بهت جواب دادم که ادیان رو باید ریخت دور و حقوق بشر رو مبنا قرار داد تا مثل مردم غرب اروپا در جامعه تمیز و شریف و انسانمدار و ثروتمند و یک رو و راستگو و قانونمدار بار اومد و زندگی کرد و به حقوق و آز ادی های متقابل احترام گذاشت. دین و مخصوصا دین اسلام حاصلی جز عقده و خشونت و خشم و کشتار نداشته
  0
  3
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::] با این ثانیا گفتنت که بند رو آب دادی! دانشگاه الازهر مصر بیانیه رسمی در مورد مواضع محققانش در شبکه مجازی به انگلیسی منتشر میکنه که میتونی سرچ کنی تا حکم واقعی و دلیلشو بدونی نه اون چیزی که دو تا ملای محلت گفتن و پدر بزرگت باور کرده، جامعه عرب جاهلی هم اگه اونقدر پیشرفته بوده پس چرا نتونست از مرحله شفاهی و نقل سینه به سینه فراتر بره و با تکمیل رسم الخط که اساس هر تمدنیه جهش داشته باشه و منتظر قرآن میشینه که پویا بشه؟ مناسبات اجتماعی و ازدواجهای قبیح و قرض دادن زنان به یکدیگه رو در عصر جاهلی رو فعلا فاکتور میگیرمریا، زنده بگور کردن انتخابی دختران که بخاطر ترس از غارت قبیله ها و شرمساری و بیشتر بین فقرا و قبیله های کم جمعیت شایع بود رو هم بهش نمیپردازم ولی از این در تعجبم تو مثل سلفی های جزم اندیش چرا نمیتونی به اون فندوقی که اسمشو مغز گذاشتی بفهمونی که تحولات هر دوره رو باید بر اساس- مناسبات همان دوره- تحلیل کنن و تشخیص یه عده مسخ شده که 5% مسلمونا رو تشکیل نمیدن وعقایدشون رد شده ولی از حمایت ضمنی جریان سلطه برخوردارن رو ملاک قرار میدی؟!.
  2
  0
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  در مورد مبنا قرار دادن حقوق بشر باهات موافقم ولی در مورد دور ریختن ادیان خود اروپائیان هم چنین کاری نکردن که تو تندتر از اونا فتوا صادر میکنی. در مورد ش در مبحثی مربوط که حوصله تایپش باشه باهات حرفا دارم
  1
  0
  شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.