یک رسانه روسیه: کرملین از قطع کانال‌های ارتباطی مسکو و واشینگتن خبر داد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین یک خبرگزاری روسی می‌گوید، کاخ کرملین روز چهارشنبه اعلام کرده است که تقریباً همه کانال‌های ارتباطی بین آمریکا و روسیه بسته‌شده است. این در حالی است که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گزارش‌ها در این باره را رد کرده است.
 
به گزارش ریانووستی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته است: مسکو انتظار ندارد که دولت آینده در آمریکا به سرعت با گسترش قلمرو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، مخالفت کند و تقریبا همه ارتباطات با آمریکا متوقف شده است.
 
رویترز می‌گوید، کشورهای عضو ناتو نگرانند با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در آمریکا وی حمایت مالی از این پیمان را متوقف کند.
 
پیش‌تر روسیه هشدار داده بود که در مقابل گسترش ناتو واکنش نشان خواهد داد.
 
طبق این گزارش دیمیتری پسکوف گفته است: تقریبا تمام گفت‌و‌گو در تمام سطوح با آمریکا متوقف شده است. ما با یکدیگر ارتباطی نداریم یا (اگر باشد) در سطحی بسیار پایین است.
 
رویترز می‌گوید، تنش بین آمریکا و روسیه در آستانه پایان یافتن دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به بالا‌ترین سطح خود رسیده است.
 
در همین حال، جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه به گزارش‌ها در خصوص اظهارات سخنگوی کاخ کرملین واکنش نشان داده و آن را رد کرده است.
 
به گزارش رویترز جان کربی در بیانیه‌ای گفته است: خیلی سخت است تشخیص داد که منظور این حرف‌ها چه چیزی بوده است. تعامل ما با روسیه در خصوص طیف گسترده‌ای از مسایل همچنان ادامه دارد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرده است: همه می‌دانند ما با مسکو بر سر برخی از این مسایل اختلاف نظر داریم، اما تاکنون قطع گفت‌و‌گو‌ها را نداشته‌ایم.
 
جان کربی تصریح کرده است: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته با سرگئی لاوروف همتای روس خود به صورت تلفنی در خصوص مسایل سوریه گفت‌و‌گو کرده است.
 
وزیران خارجه سه کشور روسیه،ایران و ترکیه که روز سه شنبه در نشست مسکو شرکت کردند، در بیانیه مشترکی اعلام کردند که بحران سوریه،راه حل نظامی ندارد.
 
این سه کشور در بیانیه مشترکی بر اولویت مبارزه با «تروریسم» در سوریه توافق کرده اند
+28
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.