ایکیا از نوجوان‌ها خواسته شب‌ها در فروشگاه‌هایش نخوابند

امسال حدود ۱۰ گزارش از "خوابیدن غیرقانونی" افراد در فروشگاه‌های ایکیا منتشر شده است شرکت ایکیا که تولیدکننده اسباب و اثاثیه خانه است از نوجوان‌ها خواسته که شب‌ها در فروشگاه‌هایش نخوابند و به این کار غیرقانونی پایان بدهند.
 
امسال حدود ۱۰ گزارش از "خوابیدن غیرقانونی" افراد در فروشگاه‌های این شرکت سوئدی منتشر شده است.
 
پیش از این کسانی در کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، بلژیک، هلند، ژاپن، استرالیا و لهستان، شب را در فروشگاه‌های این شرکت خوابیده‌اند.
 
بعد از آن‌که دو نوجوان از خوابیدنشان در فروشگاه ایکیا فیلم گرفتند و روی یوتیوب منتشر کردند علاقه به خوابیدن در این فروشگاه‌ها افزایش پیدا کرد.
 
آن طور که تصاویر این ویدئو که تاکنون یک میلیون و هفتصد هزار بار دیده شده نشان می‌دهد، این دو نفر برای این که گرفتار نشوند ابتدا سه ساعت در یکی از کمدهای لباس این فروشگاه پنهان می‌شوند و بعد بیرون می‌آیند و روی تخت‌ها می‌پرند.
 
این دو دختر چهارده ساله دوباره چند ساعتی در کمد پنهان شدند تا فروشگاه باز شود و بتوانند از آن بیرون بروند.
پیش از این کسانی در کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، بلژیک، شب را در فروشگاه‌های ایکیا خوابیده‌اند شرکت ایکیا قصد ندارد از این نوجوان‌ها به دلیل سن و سال پایین‌شان شکایت کند اما دو دختر نوجوانی که ماه اکتبر در فروشگاه این شرکت در شهر مالمو سوئد گرفتار شدند آنقدرها خوش شانس نبودند.
 
بنا به گزارش روزنامه سوئدی سیدسونسکا این دو دختر پانزده ساله که در یک گنجه ظروف پنهان شده بودند از ترس به صدا درآمدن دستگاه‌های هشداردهنده‌ فروشگاه تمام مدت در گنجه ماندند و صبح روز بعد به خاطر ورود غیرقانونی، به پلیس تحویل داده شدند.
 
سخنگوی شرکت ایکیا در بریتانیا به بی‌بی‌سی گفته است که "ما از علاقه مردم به ایکیا و این‌که دل‌شان می‌خواهد تجربه جالبی داشته باشند قدردانی می‌کنیم اما امنیت کارکنان و مشتریان‌مان برایمان اولویت دارد و به همین دلیل اجازه نمی‌دهیم کسی شب در فروشگاه‌هایمان بخوابد."
 
شرکت ایکیا در پنجاه کشور جهان نزدیک به ۴۰۰ فروشگاه دارد.
+53
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  اینم از تفکر جوانان غربی یه مشت لذت طلب پوچ مآب
  126
  53
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. نه که تفکر جوانان بسیجى مثل شما خیلى عمیق و منطقى هست، بخصوص وقتى براى تماشاى اعدام پاى جرثقیل جمع میشید و تخمه میشکنید.
  31
  54
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. البته بهتر این است که مثل جوانان مومن و بسیجى یه یاد آموزى قرآن در نزد طوسى، نوشیدن ساندیس و سینه و زنجیر زدن براى قاتلان اجدادمان بپردازند.
  28
  44
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  CanIR1393 - کانادا، کانادا

  من تو فروشگاه ایکیا نگهبان بودم تو 2 شعبه مختلف که تقریبان تو تمام دنیا همشون عین هم هستن . شب ها این فروشگاه نگاهبان داره وتمام فروشگا دوربین حرکت سنج داره و تمام فروشگاه رو میشه دید و اگه چیزی به حرکت درباید دوربین فورا نشون میده و اون صحنه هایلایت میشه حتی صدا سنج هم داره اگه اون لحظه کسی نبینی بعدا اونا رو میبینه و بیش از 2بار نگهبان باید تمام فروشگاه رو چک کنه و با دستگاه الکترونیکش رو به قسمت های مخصوص دیوار بزنه تا سیستم ثبت کنه که همه جا رو چک کرده. تو این شعبه ها حتمایا به نگهبانش پسورد سیستم رو ندادن یا هم شب ها همیشه خوابیده و اونقدرپاریتیش قوی بوده که کسی اونو اخراج نکرده . اخه کار نگهبان ها رو هم صبح ها یکی چک می کنه.و تمام دوربین ها واسه 6 ماه ضبط میشه.
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  تصور کنید تو ایران شعبه داشتن امارشون ۲ برابر میشد 😂
  3
  16
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. اتفاقا اون مزخرفات بی معنی که شما بهش اعتقاد دارید پوچ و احمقانه است و جز درد و غصه و بیماری و رنج و ترس و گریه برای ملت به ارمغان نباورده همه رو افسرده و تریاکی بار آورده یک مشت احمق که نقد رو ول می کنند تا عین همون رو توی افسانه بدست بیارند!!!!.
  11
  36
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. چندین مورد ویدیوش در وتیوب هست در کشورهای مختلف که اینکار رو کردن و اکثر موارد نگهبان میبیندشون و پلیس خبر میکنه.
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::دژمن الله - روسیه، روسیه::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] یادم رفته بود که تو این صفحه کامنت گذاشته ام از وقته شما اومدید و با آدرس غلط دادن همدیگه رو تایید کردید!.نخیر جانم تو غرب زندگی میکنم و اتفاقا با خانواده ها هم در تماسم مثل شما ایزوله نیستم که چیزی رو نفهمم. در مورد تیتر خبر نظرمو دادم ولی شما مذبوحانه ربطش دادید به بسیجی و تخمه خوردن زمان اعدام! خود شما ایرانی نیستید و مثل فضولا با رفیقاتون نمیرفتید تو جمعیت ببینید چی شده؟ خودتون خلاف فیزیکی و مزاحمت واسه دخترا و پسرا ایجاد نمیکردید که تافته جدا بافته شدید؟ مشکل مملکت ما نه دینه نه گریه و اعتقاد بلکه مشکل ما همون افراط و تفریطیه که از زمان هخامنشیان و ساسانیان گرفتارش بودیم تا حالا یعنی افراط گرائی و سیاه و سفید دیدن مسائل. با این تشرهای توخالی هم نمیتونید کسی که نظرش با شما متفاوته رو از میدون بدر کنید. در کامنت اول گفتم جوانان غربی لذت طلبند ومربوط به تیتر خبر بود، اگه میتونید ثابت کنید که اینطور نیست اگه نمیتونید ببندید و هر وقت حرف از بسیج واسلام شد این ....رو بنویسید.
  4
  1
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. خلاف فیزیکی و و مزاحمت واسه دخترا رو کسانی انجام می دند که در جامعه ی اسلامی بزرگ شده اند و توسط قوانین اسلام عقده ای بار اومدند! تجاوزها ی شب سال نوی پارسال رو توی آلمان کی کرد؟ آلمانی ها؟ نه مسلمان های عقده ای خاورمیانه و شمال آفریقا که چشمشون به پا و سینه ی لخت کافران افتاد و طلب غنیمت کردند! آمار تجاوز و متلک توی ایران اسلامی زیادتره یا توی سوئد و نروژ و سوئیس؟ توی اروپا دین اسلام وکود نداشته که مردم رو عقده ای بار بیاره!
  0
  4
  جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.