پزشکان زن بیش از همکاران مرد، جان بیماران را نجات می‌دهند

یک تحقیق نشان می دهد که بیماران تحت نظارت پزشکان زن نسبت به بیمارانی که تحت نظارت پزشکان مرد قرار دارند، در سی روز پس از پذیرش در بیمارستان احتمال مرگ کمتری دارند. این تحقیق همچنین می گوید که احتمال مراجعه دوباره بیماران پزشکان زن، پس از ترخیص کمتر از همکاران مرد آنان است.
 
روزنامه میامی هرالد نوشت، این تحقیق را دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه هاروارد انجام داده است.
 
میامی هرالد می گوید هرچند تفاوت روش پزشکان زن و مرد در حرفه خود، موضوع پژوهش جداگانه ای است، اما این تحقیق جدید تنها بر تاثیر جنسیت پزشک بر شفا یا احتمال رجوع دوباره بیمار به بیمارستان تمرکز داشت.
 
یکی از مجریان تحقیق می گوید یافته هایشان نشان دهنده آن است که «تفاوت بالقوه روش کار میان پزشکان زن و مرد تاثیر مهمی بر نتیجه دارد.»
 
محققان در این پروژه سوابق پزشکی بیش از یک میلیون بیمار را در بین سالهای ۱۰۱۱ تا ۱۰۱۴ بررسی کرده و جوانب مختلف موثر بر احتمال بازگشت آنان به بیمارستان یا مرگ را مطالعه کردند.
 
طبق این تحقیق احتمال مرگ بیماران پزشکان زن چهار درصد کمتر از پزشکان مرد و احتمال بازگشتشان به بیمارستان پنج درصد کمتر است.
+9
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  برای این که زن ها دارای احساسات و عواطف رقیق تر و دارای حس مسئولیت بیشتری هستند و کمتر از مردها افکار فاسد و سودجویانه و طرز فکر "بی خیالش" و "ولمون کن" و "به ....و مانند آن دارند!
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.