پیمان عارف، پناهنده بازداشت‌شده ایرانی در ترکیه 'در حال انتقال به لبنان است'

پیمان عارف در زمان حضور در ایران و پس از اجرای حکم شلاق در زندان اوین سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف از فعالان سیاسی ایران که در ترکیه بازداشت شده بود، می‌گوید همسرش به او اطلاع داده که ماموران ترکیه در حال انتقال اجباری او به لبنان هستند.
 
خانم جمشیدی به بی بی سی فارسی گفته است که همسرش شب گذشته (سی آذر) در یک تماس تلفنی کوتاه و ظاهرا از فرودگاهی در ترکیه به او خبر را داده است.
 
پیمان عارف ۱۰ روز پیش با شکایت سازمان امنیت ترکیه بازداشت شد.
 
به گفته خانم جمشیدی دادگاه پیمان عارف را به دلیل اظهاراتش در بی‌بی‌سی در انتقاد از دولت ترکیه تفهیم اتهام کرده بود اما بازپرس پرونده دیروز اطلاع داده بود که برای او قرار آزادی صادر شده است.
 
خانم جمشیدی می گوید شب گذشته پس از طی چند ساعت و عدم مراجعه همسرش، با وکیل او تماس گرفته و پس از مراجعه وکیل به پلیس امنیت ترکیه، آقای عارف تماس تلفنی گرفته است.
 
او می گوید که نگران وضعیت همسرش است که بدون پول و لوازم احتمالا به بیروت فرستاده شده و از محل دقیق نگهداری او هم هنوز مطلع نیست.
 
پیمان عارف مدتی هم در ایران زندانی بود.
 
آقای عارف در جریان محاکمه در دادگاه انقلاب، به یک سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از حرفه روزنامه‌نگاری و عضویت و فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شده بود.
 
او سال ۱۳۹۳ از ایران خارج شد و ضمن تحصیل در دانشگاه به فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای خود ادامه داد.
+65
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  یک خود تبعیدی را "به اتهام مصاحبه با بی‌ بی‌ سی‌"..!!! به ناکجا آبادی دیگر تبعید کنند بعد هم انتظار الحاق شدن به قاره اروپا را داشته باشند..!! اینها دیگر دست شاه و شیخ را از پشت بسته اند!! درود به قزوین و سنگ پای معروف اش...!!
  10
  44
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  فقط مرگ حکومت منفور وآخوندی و نه کمتر!
  5
  66
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  ایشان سالیان سال در خدمت وزارت اطلاعات خدمت کرده است و همیشه بر علیه ملت ترک و فعالین سیاسی در آذربایجان با اطلاعات همکاری داشته است. پناهندگی ش هم یک نقشه اطلاعات بود ه است.
  19
  11
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jalal50 - تهران، ایران
  چطوری تمامی این به اصطلاح فعالان سیاسی جرات موندن در ایران ندارن و زود از مملکت فرار میکنند و تقاضای پناهندگی میدن؟؟ بعدش از اونجا شعار میدن لنگش کنید ای ملت ایران... دل و جگر دارید در همان ایران مبارزه کنید.
  15
  6
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.