شبکه حقانی ویدئویی از خانواده آمریکایی کانادایی گروگان منتشر کرد

خانواده آمریکایی - کانادایی با دو کودکشان گروگان شبکه حقانی هستند شبکه حقانی، گروه شورشی متحد طالبان در افغانستان، ویدئویی از یک خانواده آمریکایی - کانادایی را منتشر کرده که در سال ۲۰۱۲ از سوی این گروه به گروگان گرفته شده بود.
 
در این ویدئو جاشوا بویل کانادایی و کایتلن کولمن آمریکایی همراه با دو پسر خردسال دیده می‌شوند.
 
خانم کولمن زمانی که با شوهرش در سال ۲۰۱۲ برای سیاحت به افغانستان رفته بودند، حامله بود و از زمان اسارت تا حال صاحب دو فرزند شده است.
 
در ویدئو خانم کولمن برای آنچه پایان "کابوس کافکایی" خانواده‌اش می‌خواند، التماس کمک می‌کند.
 
ظاهرا شبکه حقانی در برابر آزادی این خانواده، خواهان رهایی سه عضو ارشد این گروه در افغانستان هستند.
 
مقامات کانادا گفته‌اند که در مورد این ویدئو تحقیق می‌کنند ولی دولت آمریکا تا کنون واکنشی نشان نداده است.
 
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان گفته است که این گروه در حال بررسی این ویدئوی منتشر شده است و نمی‌تواند انتشار آن را از سوی طالبان "تایید یا رد" کند.
 
در این ویدئو خانم کولمن از دولت‌های آمریکا و کانادا و همچنین از شبکه حقانی انتقاد می‌کند.
 
او می‌گوید: "ما می‌دانیم که هر دو جانب از ما متنفرند و ما را با دو کودک با مشکلاتمان رها کرده‌اند. اما تنها می‌توانیم التماس و دعا کنیم که کسی بالاخره درک کند که این مردان برای آنچه تلافی می‌خوانند، چه ظلمی بر ما روا داشته‌اند. "
 
در ویدئو دیده می‌شود که هر دو کودک روی زانوان پدرشان نشسته‌اند و در سلامت به نظر می‌رسند.
 
خبرگزاری رویترز نوشته است که دو عضو ارشد گروه طالبان در تماس تلفنی به این خبرگزاری تایید کرده‌اند که شبکه حقانی این ویدئو را منتشر کرده است و شب دوشنبه پیش از انتشار در یوتیوب به مقامات آمریکایی و کانادایی فرستاده شده بود.
 
شبکه حقانی، هر چند تحت رهبری گروه طالبان فعالیت می‌کند، اما از نظر ساختاری و عملیاتی مستقل پنداشته می‌شود و سراج‌الدین حقانی، رهبر این شبکه معاون هبت‌الله آخوندزاده رهبر طالبان است.
 
منابع طالبان به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که شبکه حقانی خواهان آزادی سه عضو ارشد این شبکه از جمله دایی سراج‌الدین حقانی هستند.
 
خانم کولمن در این ویدئو به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا التماس می‌کند که با گروگانگیرها معامله کنند.
 
او می‌گوید: "آنها پول، قدرت، دوستانشان را می‌خواهند. باید این چیزها را به آنها بدهید، پیش از آنکه پیشرفتی حاصل شود."
 
مایکل اوشانسی، سخنگوی اداره امور جهانی کانادا گفت: "ما عمیقا نگران امنیت و مصونیت جاشوا بویل، کیتلن کولمن و کودکان آنها هستیم و می‌خواهیم آنها بدون قید و شرط آزاد شوند."
 
مقامات آمریکایی حاضر نشد‌ه‌اند در این مورد ابراز نظر کنند اما از گزارشگران خواستند به خبرنامه‌ای که جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در واکنش به انتشار ویدئویی دیگری از این خانواده در ماه اوت امسال منتشر کرده بود، مراجعه کنند.
 
در آن خبرنامه آمریکا خواهان "آزادی فوری" این خانواده براساس "دلایل بشردوستانه" شده بود و گفته شده بود که آمریکا "به تلاش شدیدش برای بازگرداندن تمامی گروگان‌های آمریکایی به خانه ادامه خواهد داد.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  چرا این طالبان رو از بین نمیبرن اینا اگر بخوان دیگه از صدام یا قذافی که قوی تر نیستن باید یک نفعی برای آمریکا داشته باشه
  1
  26
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  این ۲ ابله برای سیاحت رفتن افغانستان...مثله اینه که بر‌ا‌ی آفتاب گرفتن بری قطب شمال
  2
  44
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  پول میخواهند نیروهای اسلام ناب محمدی , پول را به این راهزنان مسلمان , ادم رباه بدهن و این خانواده بی گناه را نجات دهند !
  0
  17
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.