بریتانیا تایید کرد که عربستان در یمن از بمب های خوشه ای بریتانیایی استفاده کرده

حزب کارگر بریتانیا گفته که از بابت تایید گزارش های حاکی از استفاده عربستان از بمب های خوشه ای ساخت بریتانیا "به شدت نگران است" مایکل فالن وزیر دفاع بریتانیا تایید کرد که ارتش عربستان سعودی، در جنگ با حوثی های یمن از بمب های خوشه ای بریتانیایی استفاده کرده است.
 
آقای فالن دوشنبه ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) گفت مسئولان عربستان سعودی نیز قبول کرده اند که در جنگ یمن، از بمب های خوشه ای خریداری شده از بریتانیا در دهه ۱۹۸۰ میلادی استفاده کرده اند.
 
قوانین بریتانیا، فروش این نوع بمب به کشورهای دیگر را از سال ۲۰۱۰ به بعد ممنوع کرده است. بمب های خوشه ای، بعد از انفجار تعداد زیادی بمب کوچکتر را در مساحتی وسیع پراکنده می کنند و غیرنظامیان بسیاری را به خطر می اندازند.
 
حزب کارگر بریتانیا گفته که از بابت تایید گزارش های حاکی از استفاده عربستان از بمب های خوشه ای ساخت بریتانیا "به شدت نگران است".
 
بریتانیا، از حامیان دولت عربستان سعودی در جنگ با حوثی های یمن است.
 
وزیر دفاع بریتانیا ضمن تایید استفاده عربستان سعودی از بمب های خوشه ای بریتانیایی، به نمایندگان مجلس گفته است که این کشور، در سال ۱۹۸۹ به بعد فروش چنین بمب هایی را به عربستان متوقف کرده است. وی در عین حال افزوده است که عربستان گفته در آینده از این بمب ها استفاده نخواهد کرد.
 
پیشتر، سازمان عفو بین الملل اعلام کرده بود به مستنداتی دست یافته که از استفاده عربستان در یمن از بمب های خوشه ای ساخت بریتانیا حکایت دارد.
 
این سازمان از بریتانیا خواسته بود در مورد سلاح هایی که قبل از ممنوعیت صدور بمب های خوشه ای به عربستان فروخته تحقیق کند.
+61
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  حالا اگر ایران بود فوری سازمان ملل اقدامات شدید علیه ایران و بایکوت از طرف همه کشورها راه افتاده بود.
  1
  59
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  بابک / هامبورگ - هامبورگ، آلمان

  نه تذکری...نه تحریمی...نه شورای امنیتی...نه اقدام فوری....فقط برای حامیان خودشون ابراز نگرانی میکنند....همشون دستشون به خون الوده هست.....حالا کافیه یه جعبه مهمات از ایران رو تو دریا از ایران کشف کنند.....انقدر بزرگش میکنند و انقدر جار مزنند تا جیبوتی هم با ما قطع رابطه کنه.....سیاست غربی ها / ایران حراسی برای فروش تسلیحات به اعراب وبدست اوردن دلارهای نفتی از چنگ اعراب....
  0
  62
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  یعنی چی صلاح و بهش میفروشید و بعدش میگید چرا استفاده کرد!؟،سلاح اختید که استفاده بشه،فکر کردید صعودیها از بمب خوشه ای به عنوان دکر یا گردنبند استفاه میکنه ،به شما باید جایزه صلح نوبل را میدادند مثل همون جایزه که به حاج اوباما دادند
  0
  14
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  خوب بی‌ شرافت‌ها چرا این بمب‌ها را می‌‌سازید و جهت کسب ثروت می‌‌فروشید؟ نابود شوید به امید خدا
  0
  20
  ‌سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.