کپی چینی از خودروی پورشه ماکان - تصاویر

زویتا خودرو فروش محصول جدید SR9 SUV را در بازار خودروی چین آغاز کرده است. تولید این خودرو در چین و سایر کشور ها بحث های بسیاری را به دنبال داشته و تولید آن را تفرقه افکنانه خوانده اند؛ اما چرا؟ چون این محصول شباهت بسیار زیادی به پورشه ماکان دارد.
 
به گزارش فوربس، یکی از خبرنگاران به نمایشگاه زویتا رفته تا به ارزیابی این محصول بپردازد و از شانسش در یکی از فروشگاه ها که تنها صد متر با نمایشگاه زویتا فاصله دارد، پروشه دست دومی برای فروش موجود بوده و این امر امکان مقایسه این دو محصول را برای او آسان ساخته.
 
طراحی کلی این محصول، از سپر گرفته تا شیشه جلو، گلگیر ها، کاپوت و صندوق همانطور که انتظار می رفت خیلی شبیه به پروشه ماکان است. حتی آینه های بغل عین آینه های بغل ماکان است. مقایسه ابعاد این دو خودرو با یکدیگر نشان می دهد که این دو چه مقدار شبیه به هم هستند:
 
زویتا: طول/عرض/ ارتفاع: ۴۷۴۴/۱۹۲۹/۱۶۴۷٫ فاصله بین دو محور جلو و عقب: ۲۸۵۰٫ برحسب اینچ.
 
ماکان: طول/عرض/ ارتفاع: ۴۶۸۱/۱۹۲۳/۱۶۲۴٫ فاصله بین دو محور جلو و عقب: ۲۸۰۷٫ برحسب اینچ.
 
اما میان قیمت این دو خودرو تفاوت چشمگیری وجود دارد. SR9 بین ۱۰۸,۸۰۰ تا ۱۶۲,۸۰۰ یوان (۱۶,۱۱۵ تا ۲۳,۹۰۰ دلار) فروخته می شود. این در حالی ست که قیمت ماکان حدوداً پنج برابر قیمت SR9 است و قیمتش از ۵۵۸,۰۰۰ یوان شروع می شود تا ۹۹,۸۰۰ یوان (۸۳,۰۰۰ تا ۱۴۹,۰۰۰ دلار). ماکان دست دومی که در این عکس مشاهده می کنید قیمتش ۳۲۰,۰۰۰ یوان بود که این قیمت سه برابر قیمت SR9 است.
 
خبرنگار فوربس از صاحب نمایشگاه نظرش را در مورد شباهت های این دو خودرو می پرسد. صاحب نمایشگاه می خندد و می گوید کاسبی خوبی بود: SR9″ معروف شده و مردم عاشق پورشه ارزان قیمت اند، من روزی یک عدد از این خودرو می فروشم.” خبرنگار می پرسد که آیا احساس نمی کنی که این برای پورشه بد است و او می گوید: این مشکل خود پورشه است که خودروش را انقدر گران می فروشد.”
 
خبرنگار به فروشگاه پایینی که در آن پورشه دست دوم برای فروش گذاشته شده است می رود و نظر فروشنده های پورشه را راجع به این اقدام زویتا خودرو جویا می شود. آنها در پاسخ می گویند: برایشان مهم نیست چراکه کسی که پول پورشه داشته باشد هرگز یک زویتا نمی خرد.
+47
رأی دهید
-22

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.