چاقویی که زندگی دو جوان را تباه کرد

مرد مرغ فروش به اتهام قتل دوست جوانش به قصاص محکوم شد

 مرغ فروشی که در جریان مشاجره ودرگیری، دوستش را با پرتاب چاقو کشته بود صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی محاکمه شد. عامل قتل درآخرین دفاع به قضات گفت: «اگر چاقو همراهم نبود هیچ وقت قاتل نمی شدم. باورکنید قصد کشتن دوستم را نداشتم وهمه چیزفقط یک اتفاق تلخ وباورنکردنی بود.»

به گزارش خبرنگار حوادث«ایران»، براساس اوراق پرونده٬ سحرگاه دهم فروردین امسال به دنبال جدالی خونین که در خیابان شوش رخ داد٬ پسرجوانی که غرق خون بود به بیمارستان منتقل شد.اما تلاش تیم درمانی برای نجاتش نتیجه نداد و هادی در بیمارستان لقمان حکیم جان باخت.

ازسوی دیگرمادر مقتول با مراجعه به کلانتری مولوی عامل قتل پسرش را به پلیس معرفی کرد.بدین ترتیب با طرح این شکایت، مرد جوانی به نام ناصر30 ساله تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. اما روز سیزدهم فروردین متهم با پای خود به کلانتری رفت وتسلیم شد. او درنخستین بازجویی هابه کارآگاهان گفت: «یک روز قبل از حادثه با دوستم در قهوه خانه درگیر شدیم اما با پا درمیانی دیگران ماجرا تمام شد. روز بعد من وخانواده‌ام قصد رفتن به شمال داشتیم که مقتول وبرادرش سد راهم شدند ومرا زخمی کردند. من که به خاطرشغلم همراهم چند چاقو داشتم از شدت عصبانیت چاقویی را برای دفاع از خودم به سمت هادی (مقتول) پرت کردم. بعد هم از شدت ترس فرارکرده وبه قائمشهر رفتم.اما وقتی شنیدم او جان باخته به خاطر عذاب وجدان خودم را به پلیس معرفی کردم.»

متهم پرونده دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی اصغر عبداللهی ومستشارش قاضی محمود کیخواه محاکمه شد. پس ازبیان کیفرخواست ازسوی نماینده دادستان، پدر ومادر مقتول از قضات درخواست قصاص قاتل فرزندشان را کردند. آن گاه متهم پشت جایگاه قرار گرفت ودر اظهاراتش قتل عمد را پذیرفت و در دفاع از خود گفت: «دعوا را مقتول شروع کرد ومن ناخواسته او را کشتم. اگر آن روز چاقو همراهم نبود الان اینجا نبودم وهادی هم کشته نشده بود. من اشتباه کردم واز پدر ومادر مقتول درخواست عفو وبخشش دارم.» قضات دادگاه نیز پس از شنیدن اظهارات متهم وختم جلسه محاکمه، متهم را به قصاص نفس -اعدام - محکوم کردند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.