پدر قربانی یونانی متهم فرایبورگ: فکر می‌کردیم در زندان است.

+60
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  متاسفانه الان عده ای از کاربرها میان و طبق معمول کلی توهین به افغانستان و افغانها میکنن. در حالی که جرم و جنایت در همه ی کشورها و همه ی ملیتها هست. تو سوئد الحمدالله امار ها گویا هست که چه ملیتهای مهاجری بیشترین جرمها رو انجام میدن. خوشبختانه یا بدبختانه افغانستان رتبه ی هشتم و ایران رتبه ی دوم رو داره. خوشبختانه به این علت که باید چنین نظری بنویسم تا عده ای از کاربرا به خودشون بیان. بدبختانه به این علت که متاسفانه جرم میکنن و باعث شرمندگی من افغان و دوستان ایرانی میشن. متاسفانه باید یک مقدار از بزرگترین خلاف های ایرانیها رو بنویسم. متاسفانه این تفکرها به نظر من ناشی از ترد کردن همدیگه میشه. هر وقت که یک فردی ایرانی جرمی میکنه طبق معمول میگن طرف ایرانی نیست و ایرانی چنین کاری نمیکنه و این باعث میشه که طی مرور زمان فرد به این باور برسه که ایرانی هیچ جرمی نمیکنه . تو ایران من پانزده سال زندگی کردم و چیزی که به شخصه میدونم باعث شده که اکثرا فکر کنن که افغانها فقط جرم میکنه اطلاعات غلط و شایعه سازی هست که این دو از خصوصیات جهان سومی هست.
  155
  29
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  ادامه. به شخصه به یاد دارم چطور در قضایای علی بیجه و خفاش شب و چند تا از بزرگترین جنایتهای ایران با شایعه سازی عده ایی این افراد افغان قلم داد شدن و سپس کم کاری جریان رسانه برای پاکسازی این شایعه باعث شد هنوز هم در اذهان باقی بمونه که واقعا اون افراد افغان بودن. یادتون نره وقتی در دهه ی نود و هشتاد میلادی کلی مهاجر ایرانی به سوئد فرار کردن, امارها نشان از بالا رفتن شدید جرم و جنایت در سوئد بود. و علت هم معلوم بود. ولی نیومدن بگن این مهاجرین بد هستن این مهاجرین وحشی هستن یا این مهاجرین جنایکار هستن. همیشه باید هم منطق و هم احساس رو باهم داشت. الان هم تو استکهلم کلی ایرانی خلافکار و جنایتکار میشناسم. تو گوتنبرگ زمانی کار این افراد ادم کشی و منفجر کردن ماشین اونم با انسانی داخل ماشین و انفجار رستوران و مغازه شده بود. دوستانی که سوئد هستن و روزنامه میخونن الحمدالله میدونن. بودجه ی میلیاردی دولت خرج کرد تا بعد چند سال ارامش به گوتنبرگ برسه. مالمو هم همینطور بود ولی به جای مهاجرین ایرانی, مهاجرین عرب بودن. و این هیچ دلیلی بر وحشی بودن جنایتکاربودن ایرانی عرب افغان نیست.
  148
  22
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  mountainman - استکهلم، سوئد

  ادامه. من به شخصه چندتا دوست ایرانی دارم که خوشبختانه باهم صمیمی هستیم . این بولد یا برجسته کردن این نوع اخبار فقط باعث دوری بین دو ملت میشه. اعراب رو ببینید چطور باهم دوست و رفیق هستن ما رو ببینید. شب یلدای خوبی داشته باشید طبق هر سال با عده ای از دوستان فارسی زبان و کرد دور هم هستیم. هیچ ملیتی خوب و بد مطلق نیست. اگر شخصی ایرانی و یا افغان یا عرب جرمی انجام میده اول از همه باعث شرمندگی خود ما میشه.
  138
  29
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  برای این جنایت‌ها که مرکل و سایر فواحش در حق مردم میکنند باید کل سیاستمداران آلمان و اتریش محاکمه شده و در مزرعه حیوانات حبس شوند.هر یک نفری که کشته میشود یا به او تجاوز میشود مرکل و کمونیستها وفاشیستهای چپ مقصر هستند.ما فکر میگردیم مردم ایران نادانند که خمینی را حمایت کردند ولی با خریت ملت آلمان میفهمیم که ملت بدبخت ایران زیر فشار و اعدام و کمی امکانات پس مانده اش میاد به ملت گاو المان
  11
  65
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  max_payne - استکهلم، سوئد

  [::mountainman - استکهلم، سوئد::]. درود بر شما. با اکثر نشریات شما موافق هستم غیر از آنکه بدون ارائه مدرک و منبع به نتایج آماری ارجاع داده اید. مثلا > امار ها گویا هست که چه ملیتهای مهاجری بیشترین جرمها رو انجام میدن. خوشبختانه یا بدبختانه افغانستان رتبه ی هشتم و ایران رتبه ی دوم رو داره. ممنون میشوم منبع این رتبه بندی را ارائه دهید تا صحت اعتبار آنها مشخص شود. علیرغم داشتن چند دوست خوب افغان، میبینم بخصوص آنها که چند سال در ایران بوده و به هرطریق نون و نمک خورده اند، به محض گرفتن اقامت اروپا رکیک ترین فحاشیها رو نسبت به ایرانیها می کنند. ایرانیهای سوئد اگر در جرم و جنایت ها شریک باشند در جاهای خوب و رتبه های بالا هم زیاد دیده میشن. کمتر بیمارستان یا شرکت سوئدی هست که حداقل یک فرد متخصص و کلیدی ایرانی نداشته باشد. دیدمان را بهتر کنیم. اینجا کسی به همزبانان افغان توهینی نکرده بود که شما شروع کردی پشت سر ایرانیها صحبت کردی.....
  5
  124
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  max_payne - استکهلم، سوئد

  متاسفانه جامعه افغان هرگونه انتقاد به خود رو با حمله به جامعه ایرانی انجام میدن. کار این پناهجوی قاتل که خودش رو به احتمال زیاد زیر سن جا زده، به هیچ وجه توجیه پذیر نیست. به علت همین رفتارها، در کل اروپا ترس از همین پناهجویان افغان بزرگسال که بعنوان کودک وارد شدن زیاد شده و قوانین بمرتب سخت تری برای کنترل سنشون گذاشتن. همچنین هم دسته دسته به افعانستان برگشتشون میدن. تا حالا نشنیدم که دولتی اروپایی پناهندگان ایرانی رو دسته دسته اخراج کرده باشه یا اینقدر تمایل به اخراج دسته جمعیشون داشته باشه.
  1
  125
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان

  [::mountainman - استکهلم، سوئد::]. دوست عزیز.نرود میخ آهنی در سنگ.از تعداد منفی و مثبت ها میشه تشخیص داد خیلی ها مصرن دنیا رو از روزنه تنگ افکارشون ببینن.بازم بنویس.لذت بردم.
  119
  10
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  [::mountainman - استکهلم، سوئد::]. باز هم از آمارهایی که داری بنویس که رفیقت از دوسلدرف خوشش اومده.....نیاز نیست که بر‌ا‌ی تبرعه کردن خودتون از بدی یکی دیگه بگید،آمار موفقیت وجنایت ایرانیان در کل دنیا مشخصه مال شما افغانیا هم مشخصه, پس چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
  2
  102
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  بابک / هامبورگ - هامبورگ، آلمان

  mountainman - استکهلم، سوئد. میدونی چرا شما رو از همه کشورها بیرون میکنند؟؟. به خاطر اینکه نمک نشناس هستید....... اینجا من دوست افغان زیاد دارم.همیشه از دولت المان ناراضی هستند... توقع بیش از حد دارند...بابا توکشور من و شما باید صبح تا شب جون بکنی برای یه لقمه نون. اون وقت یه سری ها نشستند تو خونه پول از دولت میگیرند.....تازه طلب کار هم هستند.
  2
  109
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان

  از اونجائی که ما ایرانی ها خیلی جلو افتاده ایم واین آلمانی های احمق عقب افتاده ،در عجبم که چرا این ژرمن های احمق نمی خوان بفهمن واز ما یاد بگیرن جنایت یک جانی رو به حساب ژن یک ملت بگذارن.چرا این نفهم ها در رسانه هاشون فقط اشاره گذری به ملیت این جنایتکار می کننن.چرا اینقدر عقبن و ما جلو?
  99
  2
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان

  ما ایرانی جماعت به خودمون هم رحم نمی کنیم.میلیون ها آذربایجانی اصطلاحا ترکمون فلانن.ما رشتی ها بی غیرتیم.ما کردها پشت کوهی ایم.میلیون ها شیرازی مون تنبل وگشادن.میلیون ها لرمون هالون.اصفهانیمون رند وکلاه بردارن.میلیون ها سیستان بلوچستانیمون خلافکارن.کرمانی هامون تریاکین و عربهامون از بیخ عربن.افغان ها که جای خودشون رو دارن.دست بردارید از محکوم کردن های میلیونی وملیتی.
  102
  6
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان

  به جای منفی ومثبت دادن مخفیانه و موذیانه وکودکانه بهتر نیست شرف و شهامت بحث داشته باشید?تبادل نظر بهتر از این خاله زنک بازی ها نیست?
  43
  1
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  [::mountainman - استکهلم، سوئد::] . بابا جمع کن این آمار درپیتی که معلوم نیست از کجا میاری تا یه افغانی طبق معمول جنایتی میکنه بدو میای از خودت در میکنی 6- 7 میلیون ایرانی در خارج هست که اصلا با تعداد افغانیها قابل مقایسه نیست که بعد از جنگ سوریه راهشون به اروپا باز شده آنوقت هر روز یه جنایت از افغانیهای تازه رفته میشنویم درست مثل سالهای اولی که اومده بودن ایران هر روز جنایت میکردن که بعد از کلی شدت برخورد با اونها توسط مردم و دولت ایران تازه یه مقدار کمتر شده به نظرم اروپاییها باید از تجارب ایران در برخورد با افغانیها استفاده کنن چون حالا حالا. این داستان سر دراز داره واقعا حیف این دختر دانشجوی پزشکی نبود که توسط یه پشت کوهی بی فرهنگ بیسواد اینطور با خشونت بقتل رسید واقعا خاک بر سر دولت آلمان اگه ما بخاطر هم مرز بودن مجبور هستیم اونها که مجبور نبودن..در خاتمه من قصدم توهین به همه مردم افغانستان نیست یه اقلیتی واقعا فهمیده و با شعور هستن که به آتش اکثریت نفهم میسوزن ولی واقعیت اینه که اکثریت ظرفیت حضور در جوامع متمدن رو ندارن و باید سالها روشون. کار بشه اولشم اینه که سواد یاد بگیرن
  0
  42
  ‌چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.