ورود دادستانی به ماجرای فوت پسر ۲۷ ساله در بیمارستان‌ اردبیل

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از ورود دادستانی به ماجرای فوت پسر ۲۷ ساله در یکی از بیمارستان‌های اردبیل خبر داد.
 
به گفته او طبق تحقیقات قضایی که از مسئولان اورژانس و نگهبانی صورت گرفت، مشخص شد که سه مرتبه از نگهبانی با اورژانس بیمارستان که کمتر از ۱۵۰ متر فاصله داشته تماس گرفته می‌شود ولی متاسفانه به دلیل بی توجهی و بی تفاوتی موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
 
دادستان اردبیل تصریح کرد: نهایتا این بیمار دچار تشنج و حمله قلبی می‌شود و یکی از پرسنل حراست که به صورت اتفاقی از آنجا گذر می‌کند متوجه این موضوع شده و سریعا نسبت به انتقال بیمار به اروژانس اقدام می‌شود ولی متاسفانه وی احیا نمی‌گردد و به کما می‌رود و در نهایت فوت می‌کند.
 
عتباتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این موضوع از طریق نظام پزشکی و دادسرای انتظامی در حال پیگیری است دستورات لازم در این زمینه صادر شده تا بررسی‌های فنی انجام شود و عوامل سهل انگار به دادستانی معرفی گردند.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، میثم قشلاقی، جوان ۲۷ ساله اردبیلی چند روز پیش به بیمارستان امام خمینی  اردبیل مراجعه کرده و به دلیل وضعیت جسمانی و بیماری در مقابل بیمارستان بی‌حال شده و نمی‌تواند به داخل مراجعه کند که به دنبال این امر نگهبانی بیمارستان با اورژانس تماس گرفته و درخواست نیروی خدماتی می‌کند اما مسئولان اورژانس به این درخواست بی‌توجهی کرده و می‌گویند که نیروی خدماتی نداریم.
 
جوان ۲۷ ساله که بیمار کلیوی بوده و بعد از چند روز قرار بوده برای عمل پیوند کلیه به بیمارستان مراجعه کرده و بستری شود، به دلیل حاضر نشدن نیروی خدماتی در مقابل بیمارستان بیهوش شده و بعد از بیهوشی در آی.سی.یو بیمارستان بستری و مرگ مغزی می‌شود.
 
خانواده این جوان شکایتی را مبنی بر قصور و تاخیر کادر درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ارائه داده‌اند که این پرونده در دادستانی به صورت فوق العاده و مستقیما توسط شخص دادستان اردبیل پیگیری می‌شود تا در صورت اثبات این امر، با مسببان این حادثه و کوتاهی‌کنندگان برخوردهای قانونی لازم بدون هیچ گذشت و چشمپوشی انجام شود.
+75
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  تیتو تیتو - تهران، ایران
  خدا بیامرزه تو مملکت هرج و مرج آخوندشاه جون مردم هیچ ارزشی نداره ، جوان 27 ساله ! به راحتی قصور پزشکی !مگه یک ادم چند بار زندگی میکنه ؟
  19
  27
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  لعنت بر ذات پلید - ملبورن، استرالیا
  رنگ لباس زیر مردم ووعده های توالت رفتن خلق خدارو نیز کنترل می کنند ولی این نوع معضلات رو عمرراا پیگیری کنند تا قبل از رخ داد چنین حوادث غیر قابل جبران ودردناکی مشکل را رفع کنند
  2
  10
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  MehranIrani - وین، اتریش
  برخورد شود؟ مگر در قبلیها برخوردی شد؟ مطابق سوابق قبلی نهایتا چند ماه اجازه کار نمیدهند و با یه تذکر کتبی تموم میشه
  2
  9
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  paydar22 - لاهه، هلند
  هیچی دیکه فردا یک بچاره بدبخت را که از همه طرف خدای عربها زده تو سرش رو جایی یک مقام اصلی که تمام کادر بیمارستان دستش هست و همین طور مصعول اموزش این کادر بیرون میکنند وتمام
  1
  3
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.