کدام اسباب بازی «بدترین اسباب بازی سال» لقب گرفت؟

فروشگاه اسباب بازیکمپین «مبارزه با کودکی بدون آگهی» آخر هر سال یک جایزه مخصوص به صنعت اسباب بازی هدیه می‌دهد: جایزه «بدترین اسباب بازی سال» یا «تودی» TODAY به اسباب بازی ای تعلق می‌گیرد که برای کودکان تاثیر منفی دارد.
 
در بین تمامی این محصولات،بیشترین تعداد رای را امسال یک جعبه لوازم آرایش برای کودکان از شرکت «لولو» آورده است.
 این جعبه شامل ۱۱ لوازم آرایش می‌شود و ویژه سنین بین ۳ به بالاست.
 
مشکل منتقدان این است که این اسباب بازی به دختر کوچولوها این حس را می‌دهد که به اندازه کافی زیبا نیستند و نیاز به آرایش دارند.
دختر بچه با جعبه لوازم آرایشاما یک مشکل بزرگتر این است که گفته شده موادی که برای ساختن این لوازم آرایش به کار رفته سمی هستند.
 منتقدان می گویند مواد سمی که در این لوازم آرایش پیدا شده شامل پنبه نسوز، روغنها و مواد شیمیایی سرطان‌زا، مواد شیمیایی آلرژی‌زا، و دیگر موادی استکه به کبد، ریه و کلیه ها آسیب می‌رسانند.
 
جالب ترین نکته درمورد این اسباب بازی این است که نوشته شده «خارج از دسترس کودکان نگهدای شود» در حالی که گفته اند مختص سنین ۳ به بالاست.
 
کمپین «مبارزه با کودکی بدون آگهی» یک ائتلاف ملی متشکل از پزشکان، پرستاران، والدین، دانشیاران، فعالان، و هر شخصی است که از حقوق کودکان مقابل فرهنگ تبلیغ و آگهی محافظت می کند. چه تبلیغاتی که برای سلامت کودکان مضر است (مانند تبلیغ مواد غذایی ناسالم برای کودکان) و چه سوء استفاده از کودکان و حقوق خصوصیشان در هر صنعتی.
Hello Barbie عروسک
سال پیش عروسک «هِلو باربی» برنده جایزه «بدترین اسباب بازی سال» شد. عروسک باربی ای که می‌تواند با استفاده از اینترنت مکالمه های حاضران – یا در واقع کودکان – را ضبط کرده و به حساب کلاود والدین بفرستد. که به گفته کمپین، این ورود به حریم خصوصی کودکان است.
+64
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  ما تو ایران مواد مغذی مون هم سمیه چه برسه به اسباب بازی
  11
  31
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.