وزیر نفت ایران: دو هزار میلیارد تومان از بدهی بابک زنجانی پرداخت شده است

بیژن زنگنه٬ وزیر نفت ایران می‌گوید که حدود ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت پرداخت شده است. بیژن زنگنه٬ وزیر نفت ایران، می‌گوید که حدود ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت پرداخت شده است.
 
آقای زنگنه در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری مجلس ایران٬(خانه ملت) گفت که کل بدهی آقای زنجانی به وزارت نفت "بیش از سه و نیم میلیارد دلار" است.
 
با این حال مقام‌های قضایی گفته‌اند که دارایی آقای زنجانی بسیار کمتر از آن‌ چیزی است که به عنوان بدهی او اعلام شده است.
 
وزیر نفت ایران از روند پرونده آقای زنجانی ابراز خشنودی و از عملکرد قوه قضاییه در خصوص این پرونده تقدیر کرد.
 
آقای زنگنه گفت: "مهلت و رافتی که جمهوری اسلامی نسبت به بابک زنجانی اعمال کرد، نامحدود و بی پایان نیست و تا یک زمانی باید این پول را به وزارت نفت بازگرداند."
 
وزیر نفت ایران در این گفت‌وگو از اینکه چگونه این بدهی پرداخت شده٬ چیزی نگفته؛ اینکه آیا پرداخت بدهی او از محل فروش اموال آقای زنجانی بوده یا به صورت نقد پرداخت شده است.
 
او پیش‌تر گفته بود که بابت بخشی از بدهی او اموالی در اختیار وزارت نفت گذاشته شده که فروش آن با مشکلاتی همراه بوده است.
 
آقای زنگنه چندی پیش گفته بود: "فکر نمی‌کنم بتوان تمام اموال او را به فروش رساند و رقم بزرگی نیز از این طریق عاید وزارت نفت نخواهد شد."
 
بابک زنجانی٬ بازرگان ایرانی بیش از دو سال پیش به اتهام اخلال اقتصادی بازداشت شد و از سوی دادگاه "مفسد فی‌الارض" شناخته و به اعدام محکوم شد.
 
حدود دو هفته پیش دیوان عالی ایران اعلام کرد که حکم اعدام او تایید شده اما به گفته معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشورحکم هنوز قابل تغییر است.
 
وزیر نفت ایران پیش‌تر گفته بود که اعدام آقای زنجانی پیش از آنکه بدهی کامل خود را بپردازد٬ فایده‌ای نخواهد داشت و مانند "جعبه سیاهی" است که با اعدام او همه چیز گم می‌شود.
 
آقای زنجانی و وکلایش در جریان محاکمه گفته بودند که او در صورت رفع تحریم‌های بانکی علیه ایران می‌تواند بدهی‌هایش را به وزارت نفت بپردازد.
 
آقای زنگنه پیشتر گفته بود که در دولت قبلی ایران بخشی از پول را به صورت نقدی به آقای زنجانی دادند که به گفته او مشخص نیست این پول اکنون کجاست.
 
او حدود دو سال پیش گفت: "نفت را به زنجانی دادند تا آن را فروخته و پولش را تحویل بدهد ولی او این کار را انجام نداد. بخشی هم از پولهای دیگر به زنجانی داده‌اند یعنی بخشی از وام‌هایی که به شرکت نفت برای اجرای طرح ها داده بودند را به زنجانی تحویل دادند تا به پیمانکاران پرداخت کند، اما وی پول ها را خورد."
+35
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  جالب است بدهی اش را به دلار میگویند . و پرداختی اش را به تومان عنوان میکنند. !
  0
  35
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  yahya3212000 - برگن، نروژ
  فکر کنم این جور که پیش میره به زودی باید چند میلیونی هم تو جیبش بزارن وآزادش کند!!!
  0
  7
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.