رئیس‌جمهوری ونزوئلا، رئیس‌جمهوری آرژانتین را 'بزدل' خواند

نیکولاس مادورو نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهوری آرژانتین را "دزد" و "بزدل" خوانده و او را متهم کرده که فرمان حمله به وزیر امور خارجه کشورش را صادر کرده است.
 
پیشتر دیوسدادو کابلو، عضو بلندپایه مجلس ونزوئلا و یکی از متحدان آقای مادورو هم رئیس‌جمهوری آرژانتین را یک بزدل خوانده بود.
 
ونزوئلا به خاطر آنچه نگرانی از وضعیت حقوق بشر و مسایل تجاری خوانده شده از عضویت در بلوک منطقه‌ای موسوم به مرکوسور تعلیق شده است. برزیل، آرژانتین و پاراگوئه که دولت‌های راستگرا دارند از این تعلیق حمایت کردند.
دلسی رودریگز، وزیر امور خارجه ونزوئلا به نشست آرژانتین دعوت نشده بود روز چهارشنبه، دلسی رودریگز، وزیر امور خارجه ونزوئلا تلاش کرد تا وارد محل برگزاری نشست وزیران امور خارجه مرکوسر در آرژانتین شود. پلیس تلاش کرد جلوی او را بگیرد اما خانم رودریگز وارد محل برگزاری نشست شد اما این دیدار در اتاق کوچکی در ساختمان برگزار شد .
 
خانم رودریگز پلیس را متهم کرد که به او آسیب رسانده است.
 
نیکولاس مادورو مدعی شده که پلیس به دستور رئیس‌جمهوری آرژانتین چنین کاری کرده و باعث آسیب دیدن وزیر امور خارجه ونزوئلا شده است.
 
سال پیش در نشست مرکوسور در اروگوئه، رئیس‌جمهوری آرژانتین از ونزوئلا که دولتی چپگرا آن را اداره می‌کند خواست تا زندانیان سیاسی را آزاد کند اما وزیر امور خارجه ونزوئلا در پاسخ از او خواست که در مسایل داخلی کشورش دخالت نکند.
+26
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  احمقی نژاد آمریکای جنوبی
  6
  9
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.