تحقیق: ۱۳ درصد خلبانان آمریکایی به نوعی از افسردگی دچارند

یک تحقیق جدید می گوید ۱۳ درصد خلبانان پروازهای تجاری آمریکا به یکی از انواع افسردگی دچار هستند و تقریبا از هر ۲۵ خلبان یک نفر در دو هفته گذشته به خودکشی فکر کرده اند.
 
روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز به نقل از پژوهشگران می گوید که خلبانان افسرده از ترس آن که این اختلال به حرفه شان لطمه بزند و حتی از کار بیکارشان کند، تمایلی به درمان نشان نمی دهند.
 
اقدام خلبان افسرده خطوط هوایی آلمانی جرمن وینگز، که در سال ۲۰۱۵ هواپیما را عمدا ساقط کرد، انگیزه اصلی مجریان این تحقیق در آمریکا بوده است. آنان توانستند ۳۴۸۵ خلبان پروازهای تجاری آمریکا متقاعد سازند تا به شکل ناشناس یک فرم مربوط به سلامتی خود را پرکنند و در میان سوال های متنوعی که در نظرگرفته بودند، پرسش هایی برای شناسایی افسردگی گنجاندند.
 
از میان ۳۲۷۸ خلبانی که پرسشنامه را پرکردند، ۴۲۶ نفر در محدوده تشخیص ابتلا به افسردگی شناسایی شدند. از میان ۱۷۹۸ تن از خلبانهایی که به پرسش های جزئی تر پاسخ دادند، ۷۵ نفر گفتند که به خودزنی فکر کرده اند یا تصور این که اگر بمیرند بهتر می شود، در دو هفته گذشته به ذهنشان خطور کرده است.
 
طبق این تحقیق، خلبان هایی که از داروهای تنظیم کننده خواب استفاده می کنند و یا آن هایی که مورد آزار جنسی یا کلامی قرار گرفته اند، نشانه های بیشتری از افسردگی را بروز داده اند.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.