یک ملک متعلق به مسیحیان ایران با اتهام جاسوسی به مالکان آن مصادره شد

دادگاهی در ایران به اتهام «جاسوسی برای آمریکا» حکم توقیف یک ملک متعلق به «شورای کلیساهای جماعت ربانی» ایران را صادر کرده است. این ملک در اختیار یک نهاد زیرمجموعه رهبر جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.
 
منصور برجی، یکی از فعالان حقوق مسیحیان در ایران با اعلام این خبر گفت که ملک ۱۰ هزار متری کلیسای «باغ شارون» متعلق به «جماعت پروتستان فارسی زبان» مصادره شده و در اختیار «ستاد اجرایی فرمان امام» قرار می‌گیرد.
 
به گفته او دادگاه به اتهام این که شورای کلیسای جماعت ربانی ایران با «سازمان سیا» ارتباط دارد، حکم مصادره این ملک را که حدود هشت میلیارد تومان قیمت دارد، صادر کرده است.
 
شورای کلیسای جماعت ربانی در سال ۱۳۵۳ و بعد از انقلاب در سال ۱۳۵۸ به عنوان یک نهاد کلیسایی در ایران به ثبت رسمی رسیده و این باغ در سال ۱۳۵۳ با هدایای مالی اعضای کلیسا خریداری شده است.
 
باغ شارون در خارج از شهر واقع شده و تا پیش از اعمال فشارهای امنیتی، در سال‌های گذشته به عنوان مکان برگزاری اردوهای مذهبی و تفریحی برای نوجوانان مسیحی استفاده می‌شده است.
 
منصور برجی همچنین به صدای آمریکا می‌گوید: «مصادره باغ شارون یک اتفاق ساده نیست. با این اتهام جاسوسی می‌توانند بعدتر کلیساها و املاک بیشتری را مصادره کنند و سران مسیحی را بازداشت کنند.»
 
وارتان آوانسیان، یکی از اعضای هیات مدیره کلیسای جماعت ربانی نیز که در ۱۳۹۲ ایران را ترک و اکنون در ترکیه به سر می برد به وبسایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایرن گفته است: «تا آنجا که من اطلاع دارم هیچ‌کدام از سران کلیسا در دادگاه شرکت نکرده‌اند و وکیلی نیز نداشته‌اند. نامه احضار به دادگاه و حکم برای سرایدار باغ فرستاده شده که یکی از مسیحیان فارسی زبان است و سال‌ها در این باغ زندگی می‌کند.»
 
در متن دادنامه شعبه سوم دادگاه انقلاب صادره در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۴ آمده است که شورای کلیسای جماعت ربانی «یکی از شاخه‌های کلیسای فیلادلفای آمریکا بوده که با بودجه آمریکا و بوسیله سازمان جاسوسی سیا برای نفوذ در کشورهای جهان اسلام خصوصا ایران تشکیل شده» است و با همین اتهام دستور به توقیف ملک داده است. این دادنامه در مرداد ماه امسال توسط دادگاه تجدید نظر تایید شد.
+36
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  لاریجانی‌ها دست بردار نیستند ،و هیچ موقع سیری ندارند ، حتماً منطقه خوبی بوده است. به این میگن زمین خواری قانونی که دست کثیف رهبر خامنه‌ای دزد هم درگیر هست.
  41
  58
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  در قانون بین المللی مصادره معنا ندارد و غیر قانونی میباشد ،بهترین کار این است که املاک و اموال خامنه‌ای دزد در انگلیس و اسپانیا مصادره بشود تا بفهمد مصادره یعنی‌ چی‌
  41
  52
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
  ۷۱
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  بله؛ احسنت. ما همگی پیغام انجیل رو شنیدیم که بشارت به رسول‌الله ص خاتم‌الانبیا کرده. حالا نوبتی هم که باشه؛ نوبت شماست که بگوش بگیرید. اسلام آخرین دین الهی و تکمیل کننده بقیه ادیان «اهل کتاب» (مسیحی و کلیمی) است. و بعد از ظهور مبارک ناجی ولی‌عصر آقا امام زمان عج همین عیسی شما در پشت ایشان نماز اقامه خواهد کرد چون خادم آقا عج هست. حالا داری ما رو تهدید میکنی که دلالها و کاسبها همه مسیحی هستند و کار ما رو به اشکال میندازن!؟ همین حرفت ثابت کرد که همتون جاسوسای سی‌آی‌اِی؛ موساد؛ اینتلیجنت سرویس و کی‌جی‌بی هستید!
  47
  29
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مصاحت زمینهای این کلیسا خیلی گسترده است, نهادی که در اختیار خامنه ای است این کلیسا همراه با زمینهای دوروبرش را مصادره کرده . بدبختی اینجاست اگر این کلیسا و زمینهایش بفروش رسد پولش خرج بشار اسد جنایتکار در سوریه میشود.
  9
  21
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵
  ۳۷
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::smart292 - ونکوور، کانادا::]. خاله عمقزی! اون قسمت مربوط به سن رو واسه خوشگلی اش نذاشته اند ! اون قسمت رو درست پر کن که همه بدونن که اینها رو پیره زنی مینویسه که وقایع سال وبایی و قحطی بزرگ رو به چشم خودش دیده !(ر.ک به :مطلب فیلم برادرکشی -کافه کوچینی) !اگه هم لزوم به قیاس باشه, دست کثیف اون زنیکه فرح دیبا که دخترش و پسرش رو خودش (در لندن و آمریکا) نفله کرده تا دستشون به اون اموال دزدی نرسه ,کثیف تره که !
  31
  12
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  تو حوالی میدان ونک یک زمین خاکی بود که متعلق به یک خانواده زرتشتی بود. با سند بازی و تهدید ،پاسداران زمین را ملا خور کردند. اصولا أقلیت های مذهبی هیج حقی در مقابل این تازی ها ندارند
  15
  29
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۴
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  لولو خیلی بیسوادی جیره خور بسیجی ،قبلاً هم به تو گوشزد دادم که به تو هیچ ربطی ندارد ، نظر ..تو خیلی مهم هست ،به نظر دیگران کاری نداشته باش مگر خامنه‌ای دزد بابای تو هست، به توچه
  6
  4
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا
  [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. [::Lolitaa - دلفت، هلند::]. لولو خیلی بیسوادی جیره خور بسیجی ،قبلاً هم به تو گوشزد دادم که به تو هیچ ربطی ندارد ، نظر کثیف تو خیلی مهم هست ،به نظر دیگران کاری نداشته باش مگر خامنه‌ای دزد بابای تو هست، به توچه
  6
  7
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  هر کجا یک ملک مرغوب پیدا میشه که طرف غیر مسلمان است فوری با یک مدرک جعلی جاسوسی میرن تو کارش عجب پدر سوخته هایی هستند اینا
  1
  0
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.