انفجار در شهر قیصریه ترکیه ۱۳ کشته و ۴۸ زخمی برجای گذاشت

انفجار بمب در شهر قیصریه در مرکز ترکیه. روز شنبه ۲۷ آذرروز شنبه ۲۷ آذر انفجار بمبی در شهر قیصریه در مرکز ترکیه باعث کشته شدن ۱۳ نظامی ترک و زخمی شدن ۴۸ نفر دیگر شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این بمب که در یک خودرو کارگذاری شده بود بامداد شنبه در نزدیکی دروازه ورودی دانشگاه ارجیَس شهر قیصریه منفجر شد و برخورد این انفجار به یک اتوبوس حامل سربازان باعث کشته و زخمی شدن سرنشینان این اتوبوس شد.
 
بنا بر گزارش‌ها نظامیان کشته و زخمی شده بیشتر از تکاوران تیپ نیروی هوایی قیصریه بودند که روز شنبه در مرخصی به سر می‌بردند.
 
هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است اما «ویسی کایناک»، معاون نخست‌وزیر ترکیه انفجار بامداد شنبه را با دو انفجار شنبه گذشته در نزدیکی ورزشگاه تیم فوتبال بشیکتاش در استانبول مرتبط دانست؛ مسئولیت دو انفجار یادشده را یکی از گروه‌های منشعب‌شده از حزب کارگران کردستان (پ‌کاکا) برعهده گرفته است.
 
معاون نخست‌وزیر ترکیه گفت که سبک و روش انفجار قیصریه مشابه با دو انفجار قبلی در استانبول است و افزود که این رخدادها «ترکیه را از هدف خود، یعنی مبارزه با ستیزه‌جویی، بازنمی‌دارد.»
 
در همین حال خبر می‌رسد که دفتر نخست‌وزیری ترکیه با صدور بیانیه‌ای از رسانه‌ها خواسته تا از پوشش بیشتر خبرهای انفجار قیصریه خودداری کنند چرا که انتشار این اخبار «می‌تواند باعث هراس عمومی، وحشت و بی‌نظمی شده و به پیشبرد اهداف سازمان‌های تروریستی کمک کند.»
 
تنش مسلحانه میان حکومت ترکیه و گروه‌های مسلح کُرد آن کشور از مدتی پیش دوباره تشدید شده و به‌ویژه جنوب شرق ترکیه از چندی پیش شاهد زنجیره‌ای از انفجارها و حملات انتحاری بوده است.
 
انفجارهای شنبه‌شب گذشته که مقابل استادیوم بشیکتاش و پس از پایان یک مسابقه فوتبال روی داد، ۴۴ کشته برجای گذاشت که ۳۸ تن از آنها مأموران پلیس بودند.
 
همچنین دست کم ۱۵۵ تن در این انفجارها زخمی شده‌اند که ۱۴ تن از آنها همچنان در مراقبت شدید قرار دارند.
 
دولت ترکیه در واکنش به دو انفجار در شهر استانبول، ۲۳۵ نفر را در یازده شهر بازداشت کرده، تعدادی از مقام‌های دو حزب طرفدار حقوق کردها را دستگیر کرده و به مواضع پیکارجویان پ‌کاکا در شمال عراق حمله کرده است.
+47
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  پروژه خاور میانه جدید خیلی‌ وقته که کلید خرده، و اسرائیل به کمک دولتهای دست‌نشانده ‌اش در ترکیه و ایران هر روز به هدفش نزدیکتر میشود. خیلی‌ با ایجاد کشور کردستان فاصله نداریم. کردستان عراق که خیلی‌ وقته خودمختار شده، ترامپ هم اعلام کرد که میخوان بر فراز سوریه منطقه پرواز ممنوع بزارن، همان کاری که پیش از جدا کردن کردستان از دولت مرکزی عراق کردن، اردوغان هم هر روز سرکوب کردها رو بیشتر میکنه تا زمینه جدا شدن کردها از ترکیه رو آماده کنه، بعدشم نوبت ایران. آخوندها هم که نوکر دربست اسرائیل هستند و نقش کاتالیزور رو برای فروپاشی ایران بازی میکنند. از آذربایجان هم خبرهای خوبی‌ نمیرسه، و نتا نینهو در دیدار از جمهوری آذربایجان گفت که از حاضر با ایجاد آذربایجان بزرگ کمک کنه، خلاصه این نظام ضد ایرانی‌ جمهوری اسلامی تا این کشور رو تیکه پاره نکنه ولکن نیست.
  130
  62
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  ادامه: شعار ضد اسرائیلی این نظام و دولت حکم ترکیه هم برای خرکردن ملت‌ها. تنها دولت عربی‌ منطقه که ضد اسرائیلی بود، صدام حسین بود، که اسرأیلیها به کمک دستنشونده شون خمینی نابودش کردن. خلاصه آینده ایی بسیار سیاه در انتظار کشور ماست، ملت ایران هم که همچنان در خواب ۴۰ ساله، ...
  122
  49
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. خوب داری برا خودت میبری و می‌دوزی، شتر در خواب بیند پنبه دانه اگر تونستی 1 دونه خاک از ملا‌های ایران بگیری من خودمو برات قربانی می‌کنم، آذری هستم.
  36
  119
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  اره تو راست میگی‌ یک دونه خاک نمیبرند، بار کامیون میزنند میبرند ...
  119
  34
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. ایران سالهاست خاکشو برای کشاورزی به بیابون نشینا میفروشه ، پولشم خوب میگیره مرگ موش هم میفروشه تو باید بخری
  27
  117
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  [::Sepas - تهران، ایران::]. ای کاش مردم ما آگاهی‌ داشتند و یا دستکم نگران آینده سرزمین خود بودند. تو که مزدور نظام و خودفروخته ایی بیش نیستی‌.
  98
  22
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. ببین دوست عزیز من یک وطن پرستم و صلاح تو عزیز را می‌خواهم ، دستت به جای بند نیست تهمت مزدوری به من میزانی‌ ، اما اشکال نداره، ‌یک فن جودو هست که میگه اگه دماغ دشمن را میخواهی‌ با پا بزنی‌ پیشانی آن را نشانه بگیر ، برا همینه که ایران خیلی‌ بهترند تا آن ریشوهای پشمالو تروریست که با کمک کشورهای دیگه برامون نقشه دارند، یه نگاه به منفیهات هم بنداز کدوم از ما بیشتر مثبت گرفتیم.
  4
  53
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Free Press - لندن، انگلستان

  [::Sepas - تهران، ایران::]. شما نگران منفیهای من نباشید، چون حامیان نظام اشغالگر جمهوری اسلامی و تجزیه طلبان از آگاه شدن مردم هراس دارند، شما هم اگر وطنپرست هستید، بهتر است با واقعیات زندگی‌ کنید نه با توهمات. جمهوری اسلامی با حضور در سوریه دارد عملا به تجزیه سوریه کمک می‌کند، همان کاری که در عراق با حمایت از ملکی‌ و سرکوب سننیها کرد. مشکل مردم ما کمبود آگاهی‌ است. بهمین خاطر در سال 57 بازیچه اسرائیل و غرب شدند. این نظام شرایط را برای یک جنگ بزرگ با اسرائیل که هیچ نتیجه‌ای جز نابودی کشور ندارد به پیش میبرد.
  49
  0
  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. اره تا یک جاهای باهات موافقم اما دیگه اون روزها بر نمیگرده ، و مردم ایران مثل من و تو هوشیار باید باشیم تا حد اقل ایران عزیزمون مثل کشورهای دور برش نشه ، ما که دوست نداریم تو ایران جنگ داخلی‌ باشه اینو با من موافقی، پس ضربه که به ما زدن با عقل میشه به خود آن کشورها با درایت برگرداند متوجهی ...
  0
  44
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.