سامانتا پاور: ایران نرگس محمدی را که فرزندانش چشم‌به‌راهش هستند، آزاد کند‎

سامانتا پاور، نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل روز جمعه در بخشی از کمپین آزادی زندانیان سیاسی با انتشار تصویر نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، نوشته است، فرزندان این زندانی سیاسی چشم انتظار بازگشت مادر خود هستند و حکومت ایران می بایست « نرگس محمدی را آزاد کرده و او را به خانواده‌اش بازگرداند.»
 
نرگس محمدی،‌ نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، دراردیبهشت‌ماه درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی،به اتهام تاسیس و عضویت در جمعیت لگام (گروهی برای لغو مجازات اعدام فعالیت می کند) به ۱۰ سال حبس، وبرای اتهام‌های «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور»و «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، مجموعا به شش سال دیگر حبس محکوم کرد. براساس قوانین ایران خانم محمدی باید ۱۰ سال زندان تحمل کند.
 
به گزارش صفحه فیس بوک فارسی وزارت امور خارجه آمریکا، خانم پاور به معرفی نرگس محمدی پرداخته و نوشته است: «نرگس شدیدا بیمار است و به مراقبتهای ویژه پزشکی نیاز دارد که در زندان از دریافت آنها محروم است. فرزندان دوقلوی کوچک او منتظر بازگشت مادرشان هستند. ایران باید فورا نرگس محمدی را آزاد کرده و او را به خانواده‌اش بازگرداند.»
 
نرگس محمدی از اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ در زندان اوین به سر می‌برد، در حالی که به گفته همسرش تقی رحمانی، دچار بیماری‌ «فلج عضلانی» است و شرایط زندان برای او «خطرناک» است.
 
خانم محمدی ماه گذشته در نامه ای خواستار رسیدگی به پرونده‌اش در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شد.
 
نرگس محمدی نوشته است که اگر که دستگاه قضایی به پروند‌ه‌اش رسیدگی نمی‌کند از نمایندگان می‌خواهد مجلس این پرونده را در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی کند، چراکه به گفته او، «قدرت افکار عمومی برتر از قدرت حاکمان است».
 
پیشتر نیز شماری از نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر خواستار آزادی نرگس محمدی شده اند.
 
عفو بین الملل نیز صدور حکم ۱۶ سال زندان برای نرگس محمدی را « نشانه آشکاری از قصد مقام‌های ایران برای ساکت کردن مدافعان حقوق بشر با هر هزینه‌ای» دانسته بود.
 
فیلیپ لوتر، مدیرعفو بین الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا در بیانیه‌ای گفته بود: این حکم ضربه بی‌رحمانه و ویرانگر دیگری به حقوق بشر در ایران است که نشان میدهد چگونه مقام‌های ایرانی عدالت را تحقیر می کنند. نرگس محمدی یک فعال برجسته مدافع حقوق بشر و یک زندانی عقیدتی است که می بایست برای تلاش‌هایش مورد تقدیر قرار گیرد نه این که در سلول زندان حبس شود.
+64
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  ۱ میلیون آخوند . ۳ میلیون بسیجی‌ ، ۲ میلیون سپاهی . چند میلیون جیره‌خوار خود فروش از ۵۰ کیلو پیکار نحیف مریض می‌‌ترسند. بعد اینها می‌‌خواهند اسراهیل نابود کنند و آمریکا را شکست دهند . خاک بر شما. دین شما . امام شما . کتاب شما. رسول شما . اعتقاد شما که جز ۱۵۰۰ سال ننگ نسیبی برای این ملت نداشتید
  2
  11
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  DenaOslo - اسلو ، نروژ

  جمهوری اسلامی خیال کرده چهل سال پیش است که هر کسی را خواست ببرد بکشد و جواب گو هم نباشد . خانوم نرگس محمدی و یا سایر بیگنا هان در این سالهایی که ااینترنت آمده چنان آبرو و رویای نظام خیاری اسلامی را به سخره گرفته اند که هر چه جمهوری اسلامی میکند نمیتواند جمع اش کند .
  1
  22
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - رامهرمز، ایران
  خانم پاور مثل اینکه هنوز مملکت امام زمان و نایب بر حقش رو نشناخته...
  1
  20
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  دردو بلات بخوره‌ به فرق سر مزدورانی که در این سایت خودشون را واسه یه خبر از شاه که دو سه دهه پیش دستش از دنیا کوتاه شده جر میدن اما در برابر خبر زن هموطن که به خاطر دفاع از حق الان از حق زندگی‌ حق دیدن و بغل کردن فرزندان و دلبندانش محروم شده و دچار ده‌ها بیماری و شکنجه‌های بدنی و روانی‌ هستن خفه خونمرگ گرفتن :o به عنوان یک مرد از خودم خجالت میکشم که چنین زنان و مادران باید در حبس ضحاک خونخار باشن و ما هم سورو مور سالم بگردیم بخوریم حال کنیم و از پشت کامپیوتر مبارزه کنیم ،،تازه دوقرتو و نیم هم طلبکار هستیم :o ما‌ها که طاقت خوردن یک کابل شلاق نداریم طاقت یک شب موندن در سلول سرد و نمور را هم نداریم با پر رویی واسه این شیر زنان و شیر مردان نسخه هم می‌پیچیم و مبارزمون شده جرو دعوا مجازی با اسلامی‌ اس,هالی‌ها و دعوای تورک و فارس،بحث و جدال اینکه چرا شاه ایران ‌دماغ گنده بوده و با این دماغ حق شاه بودن نداره،واقع ان که مبارزان خستگی‌ ناپذیری هستیم ما جماعت کامنت نویس و تاثیر گذار :o
  1
  25
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  سخت کوش - کردستان، ایران
  اینها برا چی میجنگن؟ ملت که خوابن
  1
  13
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.