شورش زندانیان در شهر بیرمنگام مهار شد

شماری از ماموران زندان با سپر وارد محوطه اصلی زندان شده اند به دنبال گسترده شدن آشوب‌ها در زندان شهر بیرمنگام انگلیس، ماموران با تجهیزات ضدشورش وارد زندان این شهر شدند.
 
این شورش ۱۲ ساعت پیشتر با حمله گروهی از زندانیان به مسئول زندان شروع شد. امنیت این زندان را یک شرکت خصوی امنیتی بریتانیایی بر عهده دارد.
 
با بالا گرفتن آشوب، شماری از ماموران زندان با سپر وارد محوطه اصلی زندان شدند.
 
وزارت دادگستری بریتانیا تایید کرده است که به علت بزرگی این شورش، ماموران کنترل زندان را در دست گرفته‌اند.
 
اتحادیه افسران زندان گفته است که در ابتدا ۲۶۰ زندانی درگیر این آشوب بوده‌اند اما اکنون تعداد زندانیانی که دست به شورش زده‌اند به ۶۰۰ نفر می‌رسد.
 
بی‌بی‌سی مطلع شده است یک از زندانیان که در جریان این شورش‌ها زخمی شده از این زندان منتقل شده است. اما بر اساس گزارش‌ها جراحات وارده به این زندانی خطرناک نبوده‌اند.
 
تعدادی از نیروهای مخصوص ضدشورش موسوم به تورنادو نیز وارد این زندان شده‌اند که ۱۴۵۰ زندانی دارد و نیروهای بیشتری از سراسر بریتانیا نیز برای کمک به کنترل این شورش، فراخوانده شده‌اند.
 
چندین مرد که در تماس با بی‌بی‌سی خود را زندانی معرفی کرده‌اند مدعی شده‌اند که وضعیت نابسامان زندان دلیل این آشوب‌ها بوده است.
 
آنها گفته‌اند که تعداد ناکافی کارکنان زندان، وضعیت نابسامان بهداشت و تغذیه و نگه داشتن زندانیان به مدت طولانی در سلول‌ها عوامل اصلی شورش در زندان بوده‌اند.
+29
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.