تلاش دوباره «رابرت مرداک» برای خرید شبکه اسکای با یک پیشنهادی نجومی

رابرت مرداک، ۸۵ ساله شرکت فاکس قرن بیست و یکم با ارائه پیشنهادی نجومی، درصدد خرید شبکه تلویزیونی اسکای است، گفته می شود رابرت مرداک صاحب فاکس، قصد دارد با پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد دلار، این شبکه کابلی اروپایی را هم به امپراتوری رسانه ای خود اضافه کند.
 
فاکس قرن بیست و یکم که یکی از سهامداران اسکای است ، می تواند با خرید ۶۱ درصد سهام باقی مانده، صاحب این شبکه تلویزیونی شود. اسکای یکی از شبکه های کابلی محبوب در اروپاست که بیش از ۲۲ میلیون بیننده در بریتانیا، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، آلمان و اتریش دارد.
 
در ماههای اخیر شرکت های رسانه ای و عرضه محصولات تصویری، رقابت شدیدی را برای تصاحب بازارهای جهانی و کسب بیننده های بیشتر آغاز کرده اند.​
 
تصاحب شبکه اسکای اهمیت زیادی برای رابرت مرداک دارد و در صورت انجام این معامله، فاکس قرن بیست و یکم شرایط بهتری نسبت به رقبای اصلی خود در اروپا به ویژه کمپانی نت فلیکس خواهد داشت.
رابرت مورداک
رابرت مرداک که از او بعنون یکی از غول های رسانه ای جهان یاد می شود، در سال های اخیر چند بار قصد داشته شبکه اسکای را بخرد ولی به دلایل مختلفی موفق نشد.
 
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و چالش های اقتصادی موجود، باعث سقوط ۳۹ درصدی ارزش سهام اسکای شد و این فرصت طلایی برای رابرت مرداک بود تا بار دیکر وارد صحنه شود.
 
با توجه به سقوط ارزش پوند مقابل دلار آمریکا، شرکت فاکس قرن بیست و یکم از توانایی مالی بهتری برای خرید اسکای برخوردار است و به نظر می رسد این معامله در مراحل پایانی است.
 
گفته می شود یکی از چالش های مهم، حفظ مدیران و کارمندان کنونی اسکای و تأمین امنیت شغلی بخش عمده ای از کارکنان این شبکه است، موضوعی که ظاهر شرکت فاکس مخالفتی با آن ندارد و ضمانت های لازم را ارائه کرده است.
فرستنده های شبکه اسکای شبکه اسکای حق پخش رقابت های لیگ برتر انگلیس، کنسرت های بزرگ و سریال های پرطرفداری چون « بازی های تاج و تاخت» را در اختیار دارد و برنامه های خود را از طریق ماهواره، اینترنت و تبلت های گوناگون در اروپا پخش می کند.
 
در صورت توافق نهایی، کسب مجوزهای لازم و تأیید اتحادیه اروپا، رابرت مرداک صاحب یکی از بزرگترین امپراتوری های رسانه ای در دو سوی اقیانوس اطلس شمالی خواهد شد.
+14
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  sikan - موناکو، فرانسه
  مردک کی میخوای بمیری
  2
  3
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.