اخطار به ایرآسیای مالزی پس از انتشار ویدیوی «شادترین پرواز ایرانی»

چند روز پس از انتشار فیلم رقص مهمانداران و تعدادی از مسافران پرواز کوالالامپور‌-تهران، متعلق به هواپیمایی ایر آسیا، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که با این موضوع برخورد و به این شرکت تذکر داده خواهد شد.
 
رضا جعفرزاده روز جمعه ۲۶ آذر در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: «چند روز قبل بررسی این موضوع در دستور کار قرار گرفته و از طریق دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی در حال انجام اقدامات مربوطه هستیم».
 
وی تاکید کرد که سازمان هواپیمایی ایران «به شدت پیگیر» این موضوع است، با آن «برخورد» خواهد کرد و به شرکت ایر آسیا «تذکرات لازم»را خواهد داد.
 
در روزهای گذشته ویدئویی با عنوان «شادترین پرواز ایرانی» بر روی یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن مهمانداران و تعدادی از مسافران پرواز کوالالامپور‌-تهران، متعلق به هواپیمایی ایر آسیا، با یکدیگر می‌رقصند.
 
نخستین پرواز ایر آسیا به ایران مرداد ۸۹ انجام شد و این شرکت تا مدتی پروازهای متعددی به ایران داشت اما با گسترش تحریم‌ها ناچار به توقف پروازها شد.
 
این شرکت پس از ۴ سال، از تیر ماه ۱۳۹۵ پروازهای مستقیم خود به ایران را از سرگرفت.
 
 ایران، هواپیماهای خارجی را ملزم به رعایت «قوانین شرعی» کشور می‌داند. در فروردین ماه نیز بخشنامه ایرفرانس درباره لزوم رعایت حجاب برای مهمانداران زن پروازهای این شرکت به تهران خبرساز شده بود.
 
بر اساس این بخشنامه، از مهمانداران زن خواسته شده، هنگام ترک هواپیما در تهران، روسری به سر داشته و در طول پرواز شلوار و کت غیرچسبان به تن داشته باشند.
 
 
بعد از اعتراض خدمه‌های زن این شرکت، نهایتا مدیریت ایرفرانس اعلام کرد که حضور مهمانداران زن در پروازهای تهران اختیارى است و کسانی که مایل به پرواز به تهران نیستند مى‌توانند ماموریت پروازی خود را با پرواز دیگری جایگزین کنند.
+16
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  کاشکی این به شدت برخورد کردناتونو به خاطره اختلاس و دزدیهای خودی ها هم میشد خرج کرد .
  2
  110
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  یادمه چند سال پیش در برگشت از تهران میرفتم مالزی با همین خط یه خانمی کنارم نشسته بود با حجاب و آرام ،وقتی هواپیما از رو مرز رد شد این خانم بلند شد رفت دستشوئی بعد از مدت طولانی برنگشت و یه خانم دیگه اومد کنارم نشست که تقریبا لخت با آرایش غلیظ بود بهش گفتم ببخشید این جای یه نفر دیگه ست بمن گفت خودمم! به صورتش برای اولین بار دقیق نگاه کردم دیدم راست میگه، ماتم زد از اینهمه تفاوت بعد دیدم موقع سرو سفارش مشروب میکنه و یه حالتهائی ،گفتم بمن چه که چی کارست ولی آخر عقده بود. حالا اینا میرقصن عیب نداره شاد باشن خودمم اهل موسیقی و رقص هستم اما به وقتش و به جاش .اگه سقوط میکردیم صدای خلبان تو جعبه سیاه ضبط میشد که میگفت: پارسال همه دستجمعی رفته بودیم زیارت-- کنارم بود دختری قشنگ و با محبت-- بمن می گفت تو زائری خلبان جون یا چشم چرون----خلاصه خدا رحم کرد تا رسیدیم مقصد
  39
  47
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  کریم خان زند - مونترال، کانادا

  خدا رو شکر که آخرین مشکل ایران حل شد. عجب دولتمردانی داریم که به‌‌‌ فکر آسایش مردم هستن...
  1
  73
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  اره خوب چه معنی داره باید دعای کمیلی زیارت عاشورایی چیزی بخونن این قرتی بازیا چیه وااااا
  2
  76
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  150 دختر و پسر که در خبر چند روز پیش امده بود در پارتی کافی شاپ گرفته اند را بد دارند اذیت میکنند ،گویا خانواده های نگران انها که برای نجات فرزندانشان به مقابل دادگستری امده بودند به زندان برده اند، بعد به دستور قاضی اسم تک تکتشان را در لیست 2 گروهی خوانده اند و گروهی را 30 میلیون و گروه دیگر را 50 میلیون برای ازادیشان وثیقه طلب کرده اند ، خانواده ها بعد از شنیدن این مبالغ به گریه و شوک افتاده اند و با مامورین درگیر شدند و ومامورین به شدت به انها حمله کرده اند ، گویا پرونده این بچه ها که سن پایینی دارند و هم اکنون در زندانند و به انها انگ سیاسی زده اند ، دردناک اینجاست که بسیاری از خانواده ها در اوضاع بحرانی این روزها این مبالغ را ندارند ، گویا هزینه اخوندها و قاضی های فاسد و جنگ های ویرانگر سوریه و لبنان و خاورمیانه از این وثیقه ها که ماهانه سود به انها تعلق میگیرد تامین می شود و دیگر نفت و ثروت های ایران کفاف دزدی های نظام و جنگ های سوری و بودجه خور انها را نمیدهد ، از سازمان های حقوق بشری درخواست میشود به داد این بچه ها برسند .
  1
  59
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  حکومت زور چپون تا کی؟ !
  1
  59
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  یه گشت هوایی‌ هم بگذارین ،از بغل هواپیماها رد شه ببینه. توش میرقصن یا نه؟ مثل پیست اسکی ،و دریا.و جاده‌های کشور!. آخه دلقک‌های بی‌ صفت کمتر خودتون رو مسخره دنیا کنین. بشر داره همه کرات رو تسخیر می‌کنه شما تو آفتابه و لچک و مکروه و حرام موندین
  1
  65
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  حرف مُفت زده آقاى جعفرزاده. این اتفاق در هواپیمایى مالزى رخ داده وطبق قوانین بین الملل هواپیمایى و کشتیرانى و قطار و سفارت هر کشور جز خاک همان کشور محسوب میشوند. مثلا وزیر ارشاد بگه ما به دیسکوهاى خارجى که ایرانیها در آنجا میرقصند اخطار میدهیم. !!!!! به محض اینکه اخطاریه هواپیمایى ایران به دست مسئول ایر آسیا برسه مستقیم تو سطل آشغال میره.
  1
  66
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  این چه رسم و خود سردرگمی هست که بعضی از ایرانیان وقتی از کشور خارج می شوند اول در مرز یک مشروب می خرند بعد چادر و چرقد را پرت می کنند هوا و بعدا هواپیما، اتوبوس، کالسکه و قطار الکی می رکسند که هیچ تازه یک عده از زنان نفهم به زنان با حجاب همسفر فحش هم می دهند که چرا شما روسری را در نمی آورید! شما طرفدار رژیم هستید ! این حرف ها از یک عقده ای سر می زند و خود او اگر عرضه داشت با رژیم مشکلات اش را حل می کرد نه با مردم عادی، تازه ادعای دموکراسی هم دارند ، دموکراسی شاه پهلوی که همه باید زوری چادر بردارند! در زمان شاه زندان ها پر از زنانی بود که نمی خواستند چادر را زمین بگذارند و زندان های اتا ترک هم پر از مردانی بود که مزاحم بی حجاب های داوطلب بود ، چون آتاتورک خواسته بود فقط در مدرسه همرنگ باشید و بیرون هر کسی هر طور پوشش کند اختیاری هست .
  35
  10
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  دستان کثیف استعمار این بار از هواپیمایی مالزی بیرون امد واسراییل جنایتکار با فرستادن امواج غیر اسلامی مسافران هواپیما را به رقص وادار کرد ای مرگ بر امریکا ببخشید مرگ بر اسراییل
  1
  7
  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  uk.ali - لیورپول، انگلستان. اسناد جدیدی به دست شما رسیده دلاور؟؟؟////در زمان شاه زندان ها پر از زنانی بود که نمی خواستند چادر را زمین بگذارند و زندان های اتا ترک هم پر از مردانی بود که مزاحم بی حجاب های داوطلب بود.////من که اولین باره اینو میشنوم عمرا تا حالا اینو شنیده باشید جدید
  0
  1
  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.