یک شهروند سنگاپوری به صدور ابزار انفجار از راه دور به ایران اعتراف کرد

وزارت دادگستری آمریکا خبر اعتراف تاجر سنگاپوری را منتشر کرده است یک شهروند سنگاپوری اتهام اقدام برای صدور غیرمجاز کالاهای آمریکایی به ایران را پذیرفته است.
 
به گزارش وزارت دادگستری آمریکا، این فرد در ارتباط با پرونده‌ای مربوط به صادرات غیرقانونی ابزار ارسال علایم رادیویی بازداشت شده بود. این ابزار در ساخت وسایل انفجاری و بمب‌های انفجار از راه دور کاربرد دارد.
 
اوایل سال جاری، اندونزی با درخواست ایالات متحده برای استرداد لیم یونگ-نام، مشهور به استیون لیم، به آمریکا موافقت کرد. آقای لیم به ارتباط خود با ماجرای صادرات شش هزار قطعه از این نوع ابزار به ایران اعتراف کرده و گفته است که این محموله‌ها نخست به سنگاپور فرستاده و از آنجا به ایران ارسال شده است.
 
به گفته منابع آمریکایی، چهارده قطعه از این ابزار بعدا در عراق یافت شد. گروه های مخالف حضور آمریکاییان در آن کشور ظاهرا این تجهیزات را از ایران دریافت کرده و در ساخت بمب‌های کنار جاده‌ای برای کشتن نیروهای آمریکایی به کار می‌بردند.
 
مجازات این شهروند سنگاپوری با وجود به اعتراف به جرم ممکن است حدود چهار سال حبس و تا یکصدهزار دلار جریمه نقدی باشد.
+13
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  صدور غیر مجاز -کالاهای آمریکائی-؟!!! پس خود آمریکا اینا رو واسه فروش ساخته. دچار تضاد پارادوکسی شدم
  9
  7
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  لعنت به این رژیم که با این سیاسیتهای بیشعورش همه چیز رو قاطی کرده. آخه دروغگو ایران الان داره موشک دوربرد میسازه هواپیمای جنگی بدون سرنشین میسازه بعد الاف دوتا رادیو کنترل کنار جاده‌ایش مونده که ماژول فرستنده گیرندش تو خیابان جمهوری تهران ۲۰ ساله داره فروخته میشه بعد الان باید حتما از سنگاپور وارد کنیم. یعنی مهندس تخریب ایران اینقدر خره که بیاد یک چیزی استفاده کنه که متمایز باشه و از تکنیکهای مشابه که حتی تروریستهای بی مغز استفاده نکنه.
  6
  4
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.