اصغر فرهادی، استاد انستیتو فیلم دوحه شد!

موسسه فیلم دوحه نام «اصغر فرهادی» کارگردان ایرانی و دو فیلمساز فرانسوی و کامبوجی را به عنوان اساتید این دوره «قُمره» اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، «ورایتی» نوشت: «اصغر فرهادی» فیلمساز ایرانی برنده اسکار، «برونو دومون» کارگردان فرانسوی و «ریتی پان» مستندساز کامبوجی‌تبار به عنوان اساتید دوره «قمره» ۲۰۱۷ که از سوی موسسه فیلم دوحه‌ی قطر برگزار می‌شود، معرفی شدند.
 
هر یک از اساتید «قمره» در مجموعه‌ای از مسترکلاس‌ها و ورک‌شاپ‌ها با حضور کارگردان‌ها و فعالان سینمایی از سرتاسر جهان شرکت می‌کند. در این رویداد هنری همچنین یکی از فیلم‌های هر یک از این افراد برای تماشاگران دوحه نمایش داده می‌شود.
 
«گائل گارسیا برنال» بازیگر و کارگردان مکزیکی، «کریستین مونگیو» کارگردان رومانیایی، «جیمز شیموس» کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی، «الکساندر سوکوروف» روسی، «دنیس تانوویچ» کارگردان بوسنیایی و «نائومی کاواسه» فیلمساز ژاپنی از استادان دوره‌های پیشین موسسه دوحه بوده‌اند.
 
«ایلیا سلیمان» مشاور هنری موسسه فیلم دوحه گفت: به نظر من داشتن این تنوع برای ما خیلی مفید است. آشنا کردن کارگردانان عرب با تفسیر بصریِ فراواقع‌گرایانه «فرهادی» از محیط اجتماعی، تابلوی سینمایی استادانه و نقاشی‌مانند «دومون» و تعابیر شخصی و ظریف «پان» از بی‌رحمی‌های گذشته، به «قمره» کمک می‌کند به فضایی مملو از شگفتی و مکانی برای کشف نزدیک شود.
 
دو استاد دیگر «قمره» که اوایل ماه مارس ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، در جشنواره فیلم برلین معرفی خواهند شد. «قمره» کلمه‌ای عربی است که تصور می‌شود ریشه کلمه «Camera» (دوربین) باشد. این جشنواره که روی کارهای اول و دوم کارگردانان عربی تمرکز دارد، سال گذشته ۳۳ فیلم را معرفی کرد. امسال این تعداد به ۲۵ فیلم بلند و ۱۰ فیلم کوتاه رسیده است
+23
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  شاه و شیخ - قم، ایران
  حیف از وجودت که واسه شیخ نشینان کار کنید..!!!
  6
  9
  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.