دو شهروند ایرانی زندانی در کنیا به 'اتهام‌های تروریستی' آزاد شدند

نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی‌صفایی به اتهام تصویربرداری از سفارت اسرائیل "برای استفاده در عملیات تروریستی" دستگیر شده بودند دادگاه کنیا دو شهروند ایرانی را که در این کشور به اتهام تلاش برای انجام "عملیات تروریستی" زندانی شده بودند آزاد کرد.
 
بنا به اعلام دادگاه، نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی‌صفایی که اول دسامبر (۱۱ آذر) به اتهام تصویربرداری از سفارت اسرائیل "برای استفاده در عملیات تروریستی" دستگیر شده بودند، به ایران اخراج شده اند.
 
دستگیرشدگان، در جریان بازجویی ها منکر شدند که برای "استفاده در عملیات تروریستی" از سفارت اسرائیل تصویر‌برداری کرده اند.
 
به دنبال دستگیری نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی صفایی، وزارت امور خارجه ایران اتهامات مطرح شده علیه آنها را مردود دانست و آنها را دو استاد دانشگاه مقیم تهران معرفی کرد.
 
خبرگزاری رویترز گفته بود آقایان ابراهیم و قلی صفایی کارمند سفارت ایران در نایروبی، پایتخت کنیا بوده‌اند.
 
احمد ابوالفتحی و منصور موسوی شهروندانی ایرانی هستند که سه سال پیش در کنیا به جرم انبار مواد منفجره به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند.
 
سه سال پیش مقام‌های کنیایی دو ایرانی دیگر را هم که به گفته آنها قصد داشتند با گذرنامه جعلی اسرائیلی وارد این کشور شوند بازداشت کردند.
 
سال گذشته نیز پلیس این کشور مدعی شد که یک "حلقه جاسوسی مرتبط با ایران" را کشف کرده است.
+24
رأی دهید
-17
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  negeen - کلن، آلمان
  دقیقا دانشگندان امور ترور و ادمکشی ..از ظاهرشون پیداست بدلیل دانش زیاد از سرو روشون نور قهویی میبارد !!!!!!!!
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۷
  نظر شما چیست؟