قاتل: همسرم خواست مرا از خانه بیرون کند او را کشتم

 مردی که همسرش را به خاطر اختلافات خانوادگی به قتل رسانده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
 
به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت یازده 17 فروردین سال جاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره کشف جسد در طبقه دوم (واحد سوم ساختمان) یک مجتمع مسکونی در خیابان زرکش به کلانتری 127 نارمک اعلام شد .
 
با حضور مأمورین در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جسد متعلق به خانم جوانی 29 ساله بنام آیدا است که جسدش در داخل اتاق خواب - در حالیکه آثار کبودی بر روی گردنش کاملا مشهود بود - کشف شده است.
پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
نحوه کشف جسد
با حضور کارآگاهان در محل کشف جسد و انجام تحقیقات اولیه ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که احدی از همسایگان (دوستان) مقتوله 16 فروردین امسال متوجه صدای درگیری مابین مقتوله و همسرش از داخل خانه شان شده لذا فردای آنروز (17 فروردین) و جهت پیگیری علت درگیری به سراغ مقتوله رفته اما او پاسخگوی زنگ زدن هایش نمی شود لذا در ادامه با اعضای خانواده «آیدا» تماس گرفته و موضوع را به آنها اطلاع می دهد.
 
پس از حضور اعضای خانواده آیدا و عدم پاسخگویی وی به تماس های مکرر اعضای خانواده اش، نهایتا موضوع به آتش نشانی اطلاع داده شده با حضور مأمورین ایستگاه آتش نشانی در محل و ورود آنها به داخل خانه، جسد متوفیه در داخل اتاق خواب کشف می شود
همسرم را من کشتم
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بازرسی دقیق از محل ارتکاب جنایت موفق به پیدا کردن دست نوشته ای با دست خط متعلق به همسر متوفیه بنام «رضا.الف» (39 ساله) شدند که در آن صراحتا عنوان شده بود که جنایت توسط او انجام شده و در ادامه نیز مطالبی را در خصوص انگیزه ارتکاب جنایت و دخالت برخی از اعضای خانواده همسرش در زندگی او و مقتوله نوشته بود.
تحقیقات پلیسی
کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که رضا و آیدا پیش از ازدواج با یکدیگر رابطه فامیلی داشته و همین موضوع زمینه آشنایی خانواده ی آنها با یکدیگر و نهایتا ازدواجشان در حدود دو سال پیش شده و طی این مدت نیز رضا به عنوان پیک رستوران مشغول به کار بوده و همین موضوع (نداشتن شغل ثابت و مشخص از سوی رضا) به تدریج زمینه آغاز اختلافات آنها بوده است.
دستگیری متهم
در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی دقیق موتورسیکلت شخصی متعلق به «رضا» شده، با توجه به احتمال متواری شدن رضا از محل وقوع جنایت، دستور توقیف موتورسیکلت بهمراه دستگیری سرنشین آن در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت شد.
 
در ساعت 15:00 روز دوشنبه 22 آذر ماه سال جاری مأمورین گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در محدوده خیابان امام خمینی(ره) – حسن آباد موفق به شناسایی موتورسیکلت متعلق به «رضا.الف» (متهم تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی) با یک نفر سرنشین شده، بلافاصله به راننده موتور دستور ایست داده اما راننده اقدام به فرار از از دست مأمورین می کند.
 
راننده موتورسیکلت با وجود ترافیک خیابان های سطح شهر و عدم امکان فرار با موتورسیکلت، اینبار با پای پیاده به فرار خود ادامه داده اما سرانجام توسط مأمورین دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.
اظهارات متهم
«رضا.الف» پس از شناسایی دقیق از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران ، صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل همسرش اعتراف کرد.
 
وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: با همسرم نسبت فامیلی دارم و مدت دو سال است که با یکدیگر ازدواج کردیم؛ این اواخر همسرم به دلایل مختلف بویژه شغلم، دائما به من ایراد و اشکال می گرفت و همین موضوع زمینه آغاز مشاجرات و درگیری ما دو نفر بود؛ همسرم دائما بهمراه دوستانش بیرون می رفت تا اینکه روز حادثه بر سر همین موضوع با یکدیگر درگیر شدیم؛ او از من خواست تا به سرکار رفته و به نوعی قصد داشت تا مرا از خانه بیرون کند اما من به حرف های او گوش نکرده، داخل اتاق رفته و دراز کشیدم؛ ناگهان آیدا مقداری آب به روی من پاشید و مجددا خواست تا از خانه بیرون بروم و همین موضوع باعث از سرگیری درگیری ما دو نفر شد.
 
«رضا.الف» در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز گفت: آیدا قصد داشت تا با ایجاد سرو صدا از منزل خارج شود که من از پشت سر، او را گرفته و در حالیکه گردنش را فشار می دادم به داخل اتاق خواب کشاندم. بعد از چند ثانیه متوجه شدم که دیگر صدایی از آیدا نمی آید؛ پس از اطمینان از مرگ آیدا ، دست نوشته ای نوشته و به سرعت خانه را ترک کردم و طی این مدت نیز با هیچ کدام از اعضای خانواده، دوستان و بستگان خود نیز ارتباط نداشتم؛ پس از فرار ، با هویت مجعول در یک رستوران در منطقه پاچنار به عنوان پیک موتوری مشغول بکار بودم تا اینکه توسط گشت آگاهی شناسایی و دستگیر شدم.
 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بعضی اوقات یکی از زوجیان انقدر فشار می اورد برای همسرش که همسرش هم اعمالی انجام میدهد که نمی بایست انجامش دهد. در خیلی از کشورها بخصوص کشور ایران خیلی از خانمها طوقعات بیجا از شوهرانشان دارند که برای شوهر مقدور نیست که بتواند به طوقعات خانمش برسد. همین طوقعات بیجا دچار اختلاف بیش از حد بین همسران خواهد شد که منجر به طلف شدن یکی از انها یا از هم پاشیدگیان خواهد شد.
  12
  32
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.