شورشیان سوریه با مسکو بر سر آتش‌بس در حلب به توافق رسیدند

ساکنان شرق حلب، خانه‌های خود را ترک می‌کنند شورشیان مخالف حکومت بشار اسد در حلب اعلام کردند که بر سر آتش‌بس و خروج غیرنظامیان و نیروهای خود از این شهر با روسیه به توافق رسیده‌اند.
 
گزارش خبرگزاری رویترز در شامگاه سه‌شنبه ۲۳ آذر عنوان می‌کند که مقامات روسیه و فرماندهان شورشیان خبر دستیابی به این توافق را تایید کرده‌اند و این توافق از آخرین ساعات سه‌شنبه اجرا می‌شود.
 
این خبرگزاری به نقل از یکی از فرماندهان شورشیان می‌نویسد که مسکو و نمایندگان آنها شب گذشته با یکدیگر مذاکره کردند و در وهله نخست به این توافق رسیدند که حملات هوایی روس‌ها باید متوقف شود، امری که از صبح سه‌شنبه به اجرا درآمد، اگرچه درگیری‌ها در حلب همچنان ادامه یافت.
 
وی می‌افزاید: «اکنون بمباران‌ها متوقف شده... در عین حال مذاکراتی هم درباره آتش‌بس بوده که از امشب ما باید شاهد آتش‌بس باشیم.»
 
این فرمانده شبه‌نظامیان مخالف بشار اسد همچنین عنوان کرده که در این مذاکرات ترکیه و نمایندگان سازمان ملل نیز نقش داشته‌اند.
 
گزارش رویترز سپس به نقل از یکی دیگر از فرماندهان شورشیان می‌گوید که تا چند ساعت آینده نخستین گروه از کسانی که همچنان در شرق حلب و مناطق تحت تسلط شورشیان هستند، آنجا را ترک می‌کنند.
 
به گفته وی، مجروحان در اولویت هستند و پس از آنها حدود ۵۰ هزار نفر دیگری که همچنان در شرق حلب باق مانده‌اند، منطقه را تخلیه می‌کنند.
 
ارتش سوریه با پشتیبانی حملات هوایی روسیه و حمایت‌های ایران، حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی متحد بشار اسد سرانجام پس از چند سال توانسته‌ است کنترل حلب را دست بگیرد و شورشیان را از بیشتر مناطقی که در اختیار داشتند، بیرون براند.
+33
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  الف-ب - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  دستاوردشان بعد از این همه ویرانی و کشتن بی گناهان چی بود؟
  7
  23
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش
  بشاراسد خیلی وقته برسر بازنشستگی و زندگی آسوده در روسیه با پوتین به توافق رسیده. این بازیهای سیاسی, نمایشی بیش نیست. روسیه از شرایط فعلی بعنوان کارت برنده و برنده در مناقشه بر سر استقرار نیروهای ناتو در مرزهای غربیش استفاده میکند.ایران هم نوکر بی جیره و مواجبی است که روسیه در معامله بعدیش آنرا دو دستی مانند ماجرای تحریمها اقتصادی مجددآ تقدیم آمریکا و عربستان خواهد نمود
  3
  6
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  razmandeh - استکهلم، سوئد
  روزنامه کیهان باحال نوشته بود حلب آزاد شد!!!!!! اونی که آزاد شد پول ایران واسه ساخت حلب بود نه خود حلب!!!!جهان اسلام و اسلام افراطی فقط با جنگ زنده است!!!!
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.