سفر هفت ساعته نتانیاهو به "بیخ گوش ایران"

عصر ایران ـ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل امروز (سه شنبه) به مدت ۷ ساعت به جمهوری آذربایجان و شهر باکو خواهد رفت و با الهام علی اف رییس جمور آذربایجان دیدار و در یک مراسم یهودی های جمهوری آذربایجان حضور خواهد یافت.
 
به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت روزنامه اسراییلی "جروزالم پست" اسراییل، سفر نتانیاهو به آذربایجان در خلال سفر یک روزه او به جمهوری قزاقستان برنامه ریزی شده است. نتانیاهو امروز وارد باکو می شود و پس از ۷ ساعت اقامت در جمهوی آذربایجان ، این کشور را به مقصد قزاقستان ترک خواهد کرد. او یک روز نیز در قزاقستان خواهد ماند و بر اساس اعلام دفتر نخست وزیری اسراییل، پنج شنبه صبح در اسراییل خواهد بود.
 
جمهوری آذربایجان و اسراییل در سال های گذشته روابط نزدیکی برقرار کرده اند. این روابط بر مبنای همکاری های امنینی – نظامی و استراتژیک از سویی و همکاری های اقتصادی و تجاری از سوی دیگر است.
 
جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته به باکو نسبت به توسعه روابط با تل آویو هشدار داده است. در سال های گذشته درباره احتمال استفاده از پایگاه های نظامی جمهوری آذربایجان به منظور جاسوسی اسراییل از ایران و یا حتی استفاده از این پایگاه ها به منظور حمله به تاسیسات هسته ای ایران، گزارش ها و ادعاهایی منتشر شده است.
 
اسراییل یکی از مشتریان عمده نفت جمهوری آذربایجان است و حدود یک چهارم نفت صادراتی این کشور را می خرد. رژیم تل آویو همچنین یکی از عمده تامین کنندگان تسلیحات و تکنولوژی نظامی برای ارتش آذربایجان است.
 
جمهوری آذربایجان در کنار عراق یکی از دو همسایه شیعه ایران محسوب می شود. ساختار حکومت جمهوری آرذبایجان اما برخلاف ایران، یک ساختار سکولار و بر مبنای جدایی دین و حکومت بنا نهاده شده است.
 
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در سال های گذشته اختلافات و ادعاهایی درباره دخالت در امور داخلی یکدیگر داشته اند. برخی مقامات جمهوری آذربایجان ، ایران را به حمایت از گروه های اسلامگرا در این کشور متهم کرده اند.
 
دیروز وب سایت ارمنی "پانوراما" در گزارشی مدعی شده بود سفر نتانیاهو به جمهوری آذربایجان خشم و ناراحتی مقامات ایرانی را در پی دارد.
 
سفر نتانیاهو به آذربایجان از معدود سفرهای دیپلماتیک این مقام اسراییلی به یک کشور همسایه و نزدیک ایران محسوب می شود.
+62
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  ایا حکومت اسلامی ایران حق دخالت به اذربایجان در امور داخلی خود را میدهد که مطمئنا خیر پس چرا این اخوندهای احمق در امور دیگران دخالت میکنند؟ کشور اذربایجان شاید بتوان گفت ازادترین کشور مسلمان است که اسلام نتوانسته ارامش مردمش را سلب کند که به نظرم یکی از دلایلش اینه که مسلمانان سنی در اقلیتند . کشوری که کمترین مسجد و بیشترین مسلمانان را در دنیا دارد که فقط به اسم مسلمانند.
  47
  45
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سخت کوش - کردستان، ایران
  به جا نرسی بچه کش ابلیس صفت
  40
  47
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  سقوط ترکیه سکولار به منجلاب بنیادگرایی اسلامی سنی مذهب, نشان از بی ثباتی وآتش زیرخاکستر در کشورهای منطقه است. آذربایجان هم ترک است و هم شیعه, یعنی زیر پوستش دو آتش اسلامی ترکی و آتش اسلام شیعه دوازده امامی نهفته و اعتبار و امنیت این کشور , چک و برات نوشته شده بر شاخ آهوست.بعبارت ساده تر این مملکت بین دو کشور طاعون زده ایران و ترکیه گرفتار شده و دیر یا زود دچار طاعون خامنه ای و اردوغانی خواهد شد.
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  مرغ آمین - تهران، ایران

  بعد یک عده پان عثمانی از رابطه ایران و ارمنستان گله دارند مگر شما بخاطر ما با اسرائیل و اعراب و غرب قطع رابطه کردید که ما بکنیم ؟ تمام این کشورهای ترک در تحریم و زجر ملت ایران با غرب و عرب همراه بودند .
  1
  38
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته به باکو نسبت به توسعه روابط با تل آویو هشدار داده است.ببخشید شما چکاره هستید که هشتار میدهید یعنی شما با اسرائیل رابطه ندارید همسایه ها هم نباید داشته باشند اگر چند نوکر در عراق وسوریه و افغانستان و لبنان دارید انتظار دارید تمام کشورهای همسایه و منطقه دست بسینه و اجراکننده فرمایشات شما باشند برید بابا این حرفها به شما نیامده
  33
  15
  ‌چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.