پلیس عربستان زن جوانی را به دلیل برداشتن پوشش «عبایه» بازداشت کرد

پوشیدن عبایه، که پیراهنی بلند و گشاد است برای زنان عربستان در محیط خارج از خانه اجباری است  به گفته رسانه های محلی، پلیس عربستان سعودی زن جوانی را به دلیل برداشتن عبایه و نقض قوانین حجاب در یک خیابان اصلی در ریاض بازداشت کرد.
 
خبرگزاری رویترز می گوید عربستان سعودی قوانین سفت و سخت حجاب اجباری را بر زنان اعمال می کند؛ و زنان در این کشور حق رانندگی ندارند.
 
روزنامه الشرق گفت این زن پس از آن بازداشت شد که پلیس امر به معروف از او شکایت کرد.
 
الشرق به نقل از یک سخنگوی پلیس ریاض گفت: «مقامات پلیس دختری را که در خیابان التحلیه بدون عبایه ظاهر شده بود بازداشت کردند. او در چالشی شرکت کرده بود که چند روز قبل شخصا در رسانه های اجتماعی اعلام کرده بود.»
 
یک وبسایت خبری محلی دیگر نیز گفت که این زن در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده بود که قصد دارد بدون عبایه به خیابان برود.
 دو وبسایت خبری نیز عکس او را با کت سیاه و پیراهن بلند رنگی منتشر کردند. انتشار این عکس خشم برخی طیف های سعودی را در پی داشت. یک کاربر تندرو و مذهبی در توییتر نوشت: «ما خواستار اشد مجازات برای او هستیم، چرا که او قوانین کشور را نقض کرده است.»
+24
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  سبز علی‌ بیقرار - ایوانکی، ایران

  چیزی که مردای عربستان از اون بی‌ خبرن اینه که تمام زنهاشون پنهانی لزبین هستند
  6
  48
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Iranemaa - قم، ایران

  چیزی که خیلی جالبه این زنان هم آزادی میخوان و هم به اسلام هم اعتقاد دارند خصوصا این زنان عربستان که مسلمان سنی که همون اسلام واقعی و اجرا کننده سنت پیامبر یعنی همون کارهایی که بوکو حرام داعش القاعده طالبان النصر النصرت انصارالشریعه ابوسیاف و.. که همون خشونت تحقیر زن تروریزم ضدیت با غیر مسلمان به عنوان کافر ترویج برده داری خصوصا کنیز پرستی ،کههمه اینها دقیقا در قران امده و ریشهای دراز و بی سبیل و لباسهای عربی عقبمونده .در حالی که تو ایران خیلی از دختران تحصیل کرده نسل جدید (البته شیعه ) از اسلام متنفرند
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::سبز علی‌ بیقرار - ایوانکی، ایران::]. زمانی تو کابل یک زن دعانویس بود که دعاهایی که می نوشت معجزه می کرد و هر زن نازا رو شفا میداد . برای همین هر زنی که بچه دار نمیشد شوهرش زود میفرستاد پیش این زن دعا نویس و اون زن بعد 9 ماه باردار میشد . خلاصه این پیرزن بد شهرتی به هم زده بود که کاشف به عمل اومد که توی زیرزمینش پسرش ترتیب زنهای مراجعه کننده رو میده و زن ها هم از ترس بیوه شدن به شوهر نمیگفتن که ایراد از شوهره است . مردها هم که غیرتشون اجازه نمیداد لحظه ای فکر کنن که شاید نازایی از خودشون باشه . زنهاشون رو میفرستادن پیش این پیرزن و پیرزن هم میفرستادشون به زیرزمین و پسرش تخمگذاری رو انجام میداد و اینجوری بود که دعاهای دعانویس معجزه می کرد . عربستان هم خیلی مسایل زیر این پوشش سفت و سختش داره . تا جاییکه تو یه کتاب خوندم که شاه عربستان دخترهای خودش رو تو قصر زندانی کرده و باهاشون سکس می کنه و اونها هم کاملا براشون عادیه و از بچگی برای همین کار تربیت میشن . کتاب رو فاحشه CIA نوشته که نکشتنش و خاطرات سکسش با شاه عربستان رو نوشته که خودش بوده و دخترهای شاه که کوچکترینشون ده ساله بوده
  4
  13
  ‌سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.