دست کم ۱۳ کشته در انفجار نزدیک استادیوم بشیکتاش استانبول / هدف انفجار پلیس بوده است

آمبولانس و گروه های امدادی متعددی به سوی محل انفجار روانه شده‌اند بی بی سی : گزارش‌های اولیه از آمار قربانیان دو انفجار عصر امروز استانبول از کشته شدن دست کم ۱۳ نفر و مجروح شدن دهها نفر دیگر حکایت دارد.
 
وزارت کشور ترکیه اعلام کرده در این واقعه یک خودروی بمب‌گذاری شده با هدف کشتن ماموران پلیس منفجر شده است.
 
شاهدان عینی می‌گویند پس از انفجار صدای تیراندازی و سرازیر شدن آمبولانس‌ها را شنیده‌اند.
 
خشایار جنیدی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در استانبول، که در ۲۰۰ متری محل واقعه بوده، از شنیده شدن دو صدای انفجار و تیراندازی و بلند شدن دود غلیظ از نزدیکی استادیوم خبر می دهد.
 
به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که با مسئولان امداد در محل این واقعه گفتگو کرده است تعداد قربانیان این دو انفجار افزایش خواهد یافت.
شیشه های شکسته دفتر بی بی سی در استانبول وی می گوید که مکان انفجارها حدود ۸۰۰ متر از میدان تقسیم ترکیه فاصله داشته و موج انفجار، شیشه های ساختمان های متعدد و از جمله دفتر بی‌بی‌سی در استانبول را خرد کرده است.
 
هنوز هیچ گروه یا سازمانی مسئولین این انفجارها را بر عهده نگرفته است.
 
همزمان احمد ارسلان، وزیر حمل و نقل ترکیه در توییتی مدعی شده که این انفجارها یک "حمله تروریستی" بوده است.
 
به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در استانبول، بعد از وقوع انفجارها، پلیس بلافاصله خیابان ها را بسته است و حداقل یک هلیکوپتر پلیس و تعدادی آمبولانس به محل واقعه آمده‌اند.
 
انفجار دو ساعت بعد از دیدار حساس میان دو تیم مطرح فوتبال ترکیه؛ بشیکتاش و بورسااسپور روی داده است.
  در این عکس که خشایار جنیدی، خبرنگر ما از استانبول فرستاده خودروی پلیس ضدشورش دیده می شود که آسیب دیده است آن طور که گزارش شده هدف انفجار پلیس ضد شورش بوده است چند مامور پلیس هم در میان قربانیان این انفجارها بوده‌اند
+45
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.