دیوید کامرون یک بار دیگر بر «اشتباه» بودن برگزیت تاکید کرد

دیوید کامرون نخست وزیر سابق بریتانیا که پس از همه پرسی منجر به خروج کشورش از اتحادیه اروپا به وعده خود عمل کرد و از مقام خود استعفا داد، هنوز بر این عقیده است که خروج کشورش از اتحادیه اروپا اشتباه بوده است.
شبکه بانکداری و برخی شرکتهای عمده بریتانیا هم که از این دگرگونی ناراضی هستند، راه چاره جوئی را در پیش گرفته اند.
 
دیوید کامرون در اولین سخنرانی عمده خود پس از همه پرسی منجر به به خروج آنکشور از اتحادیه اروپا در دانشگاه DePauw در ایالت ایندیانای آمریکا گفت: «اینکه می گویند دهکده جهانی به نفع همه نیست در کانون تصمیم برگزیت بود و مطمئنم در انتخابات شما هم موضوع مهمی بوده است.»
 
آقای کامرون ، همچنین شرح داد که چرا با اعلام نتیجه همه پرسی منجر به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا استعفا داده است. او گفت «من اعتقاد نداشتم که این کار به نفع کشور من باشد. اکنون تقریبا آشکار شده است که شماری از بانکهای بزرگ بریتانیا هم راضی نبوده اند، چرا که فعلا با درخواست پنج سال فرصت ظاهر شده اند که به گفته آنها برای عملی کردن تغییرات لازم است.
 
کامرون گفت تاکید گردانندگان بانک های عمده بریتانیا بر شوکی است که میتواند به اقتصاد بریتانیا و اروپا وارد شود، اگر نتوانند در دوره دو ساله تعیین شده همه امور جهت این تغییر را به اجرا درآورند.
 
خزانه داری بریتانیا با آنها موافق است اما مخالفین در اتحادیه اروپا میگویند بانکها در پیش بینی خود اغراق میکنند. به گفته آنها بانکداری ده درصد اقتصاد بریتانیا را تشکیل میدهد.
 
شرکت Smiffy's نیز یکی از شرکت هائی است که با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالف است و می خواهد پس از ۱۲۲ سال به هلند برود که چون عضو اتحادیه اروپاست منافع اش را حفظ خواهد کرد. به عبارت دیگر در صورت ماندن در بریتانیا، نمیتواند درآمد سالانه ۷۰ میلیون دلاری خود از صادرات به ۴۲ کشور را حفظ کند.
 
هم اکنون شهرهائی چون پاریس و فرانکفورت برای جلب شرکتهایی مانند smiffy's در رقابت هستند.
 
نخست وزیر بریتانیا ترزا می میگوید تا پایان ماه مارس باید روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز کند، اما پارلمان و دیوان عالی آنکشور نیز می توانند حرف آخر را بزنند.
 
دیوان عالی بریتانیا قرار است تا ژانویه، حدود یک ماه نیم دیگر، تصمیم خود را اتخاذکند.
+40
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا
  دیوید جان آبو بریز اونجایی که میسوزه جانم هدر نده آبو. هاها.
  12
  7
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  یه حرف درست زده باشه همینه.
  3
  15
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.