ایرانی بازداشت‌شده در کنیا: اسرائیل برای ما پرونده‌سازی کرده است

نصرالله ابراهیمی سایت خبری رجانیوز، فایل صوتی گفت‌وگویی با یکی از ایرانیان بازداشت‌شده در کنیا را منتشر کرده که در آن فرد بازداشت‌شده، اسرائیل را به «پرونده‌سازی» علیه خود متهم اما «تصویربرداری از اطراف سفارت اسرائیل» در کنیا را تأیید کرده است.
 
نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین صفایی، دو ایرانی که «استاد دانشگاه و وکیل» معرفی شده‌اند، هفته گذشته در نایروبی، پایتخت کنیا بازداشت شدند.
 
این دو به خاطر تصویربرداری از سفارت اسرائیل، توسط دادگاهی در کنیا محاکمه شدند.
 
آقای ابراهیمی در فایل صوتی منتشر شده توسط سایت رجانیوز، تصویربرداری از «اطراف سفارت اسرائیل» را به «یکی از همکاران» خود منسوب کرده اما با رد اتهام تروریستی علیه خود، گفته که بازداشت او عبدالحسین صفایی «از منظر حقوق بشر و حقوق وکالت قابل قبول نیست».
 
نصرالله ابراهیمی خود را «استاد دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی» معرفی و تأیید کرده که همراه با آقای صفایی، برای پیگیری پرونده دو ایرانی دیگر که به اتهامات تروریستی در کنیا زندانی هستند، به این کشور رفته بودند.
 
آقای ابراهیمی در این فایل صوتی توضیحی درباره اینکه چرا از سفارت اسرائیل در نایروبی تصویربرداری می‌کردند، نداده اما گفته است: «ما را از جلوی سفارت اسرائیل دستگیر کردند، در حالی‌که ما با ماشین دیپلماتیک سفارت بودیم و راننده ما راننده سفارت بود».
 
این ایرانی بازداشت‌شده در کنیا گفته که دولت کنیا برای بازداشت آنها، به جای پلیس دیپلماتیک از «پلیس ضدتروریست» استفاده کرده و «اسرائیلی‌ها با نیروهای امنیتی اینجا، ما را تا مرکز امنیتی اسکورت کردند».
 
نصرالله ابراهیمی گفته که «اسرائیلی‌ها.. لپ‌تاپ ما را گرفتند، موبایل ما را گرفتند و همه اسناد موکلین ما را گرفتند.. در حالی‌که در بین وسایل ما اطلاعاتی راجع به موکلین داریم که این اطلاعات محرمانه است».
 
به گفته این ایرانی زندانی در کنیا، او و همکارش تحت «شکنجه‌های روحی و روانی سنگین» قرار دارند اما مشخص نکرده که چگونه توانسته با ایران ارتباط تلفنی برقرار کند.
 
وزارت امور خارجه ایران، پیشتر خواستار آزادی فوری نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین صفایی شده بود.
 
کنیا در سال‌های گذشته، چندین ایرانی را به اتهامات تروریستی مانند تلاش برای بمب‌گذاری در این کشور بازداشت و زندانی کرده است.
+10
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان

  ( اسرائیل برای ما پرونده سازی کرده ). تقریبا1 میلیون تا ایرانی فقط توی آمریکا زندگی میکنن . 500 هزار تا ایرانی توی امارات داریم . 200 هزارتا ایرانی توی آلمان داریم 140 هزارتا ایرانی توی انگلیس داریم . توی بیشتر کشورهای اروپایی هرکدوم بین 100 هزار نفر تا 200 هزار نفر ایرانی زندگی میکنن . من نمیدونم چرا اسرائیل تا به حال سراغ این همه ایرانی که توی آمریکا و اروپا و آسیا و استرالیا و وووو. نرفته که واسشون پرونده سازی کنه و اومده فقط سراغ شماها و واسه شما 2 نفر پرونده سازی کرده ، اون هم توی دورغوز آباد آفریقا ؟
  2
  33
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  زهرا کاظمی را به جرم عکس برداری از منطقه ممنوعه بدون محاکمه و داشتن حق وکیل کشتند حالا این طفلکی‌ها را بدون هیچ گناهی به زندان انداخته اند، مادرتان بمیرد برایتان که چقدر هم شکنجه روحی شده‌اید...!!باید همان بلایی که سر زهرا کاظمی آوردند سر شما مزدوران هم بیاورند..!!
  3
  30
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mabahamim - منچستر، انگلستان

  گمشو بابا این چرتو پرتا قدیمی شده بتول گم میشد میگفتن کار اسراییل !!! دایناسورهای خبرگان میمیرن میگید کار اسراییل !!!مثل ترور دانشمندان که میگفتن کار اسراییل !!! الان جسارت میکنند مثل خزغلی وووو که مطرح یکنند کار ماموراناطلاعات بوده ترورها . :) :)
  2
  22
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  ای ناکس میخواستی بمب بزاری حالا میگی اسراییل پرونده ساخته معلومه اسراییل در تمام دنیا مواظب خودش هست از دست شما آدمخورها
  2
  22
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا
  آره جون عمشون.
  2
  21
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  آخی بهتون سخت گذشته؟ اون بلایی که ایران سر شهروندان دو تابعیتی اورده باید سر شما بیاد.
  0
  3
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.