منصوریان: آوانتاژ نمی‌خواهیم، پنالتی ما را بگیرید/ تراکتورسازی روی اوت دستی برنامه داشت

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: پررنگ‌ترین بازیکن زمین به نظرم خالد شفیعی بود.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا منصوریان در نشست خبری پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل تراکتورسازی گفت: پررنگ‌ترین بازیکن زمین به نظرم خالد شفیعی بود. برنامه ریزی کرده بودیم و می‌دانستیم آنها روی اوت دستی بیشترین فشار را روی حریف می‌آوردند. در نیمه دوم بازیکنان ما بی‌نظم بودند و تمرینی که کرده بودیم را اجرا نکردند و یارشان را رها کردند. اوت دستی هم یک تاکتیک است و در همه جای دنیا این کار را انجام می‌دهند.
 
او گفت: به نظرم عملکرد داوری جای اعتراض دارد. هفته پیش در قم توپ به دست امید ابراهیمی خورد که داور هفت متر جلوتر روی خط توپ را کاشت، اما اینجا برای ما خطای هند را پنالتی نگرفتند. روی کاوه رضایی هم در نیمه دوم پنالتی شد که داور آوانتاژ داد. ما آوانتاژ نمی‌خواهیم و پنالتی‌مان را می‌خواهیم. به نظرم داوران که امروز شش نفر شده بودند، مسئولیت‌شان تقسیم بر شش شده بود و ما از این دو مورد داوری ضرر کردیم. در موارد دیگری هم داور آوانتاژهایی داد که ما اصلاً به توپ نمی‌رسیدیم، در حالی که می‌توانست بازی را نگه دارد و به بازیکن حریف کارت زرد بدهد، اما همان آوانتاژها در چند مورد تبدیل به ضد حمله برای حریف شد.
 
سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که نیمه مربیان به شمار می‌رود و آیا برای تقویت نیمکت تیمش تصمیمی دارد یا نه، گفت: این سؤال شما منطقی نیست.
 
منصوریان در خصوص اینکه آیا گل دوم تراکتورسازی آفساید بود یا نه، گفت: بازیکنی که فرار کرد در آفساید نبود. قبل از آمدن به نشست خبری این گل را دیدم که آفساید نبود، بلکه بی نظمی خط دفاع ما بود. در خصوص این مسئله به بازیکنان‌مان تذکر داده بودیم، اما اشتباه دفاع ما بود که تراکتورسازی گل زد. در خصوص گل اول تراکتورسازی هم که قبل از آن با حواشی همراه بود، باید بگویم مهدی رحمتی به دلیل شرایط بازی فصل گذشته و برای اینکه آن اتفاقات تکرار نشود، رفت تا حاشیه‌ها را جمع کند. من خودم روی گل اول دقت کافی نکردم.
 
او درباره اینکه تیمش گل می‌زند اما نمی‌تواند از گل‌هایش دفاع کند، گفت: اولین نقطه ضعف باید در مسیر کارهای تمرینی خودمان جستجو شود. استقلال توانایی زدن گل در هر بازی و به هر تیمی را دارد. ما فقط در دربی گل نزدیم. اینکه گل می‌خوریم و نمی‌توانیم گل‌مان را حفظ کنیم، ایراد کلی تیم ماست که امیدوارم در مسابقات دیگر شاهد آن نباشیم. شاید لازم است بدبین باشیم، اما باید از گل‎های زده خود دفاع کنیم. خط دفاع به همان اندازه مقصر است که همه تیم مقصر هستند.
 
سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا فکر نمی‌کند مسائل حاشیه‌ای بازی باعث به هم خوردن تمرکز و شکست تیمش شده است، گفت: با مسئله منطقی برخورد کنیم. بازیکن باید حرفه‌ای باشد و ما به لحاظ شرابط روحی روانی آماده بازی بودیم. دو بی نظمی در یارگیری و دو گل خوردن به این سبک را نمی‌توان به مسائل حاشیه‌ای ارتباط داد. من همیشه گفته‌ام در فوتبال روز دنیا حاشیه «جز» است، اما در فوتبال ما حاشیه تبدیل به کل شده است. مسائل جانبی در روند بازی ما نباید تاثیر داشته باشد و باید با آن مبارزه کنیم.
 
او درباره تعویض‌هایی که انجام داد و اینکه چرا جابر انصاری تعویض شد و علی قربانی در زمین باقی ماند، گفت: تراکتورسازی تیمی است که برای بردن آنها، باید به گل دوم هم می‌رسیدم. به داوری اعتراض ندارم و دکتر حیدری داور خوبی است، اما شوتی که امید ابراهیمی زد و به دست بازیکن تراکتورسازی خورد پنالتی بود. داوری سید علی را در هفته گذشته و بازی با صبا دیدید؟ به نظرم اخراج اخراج است و پنالتی هم پنالتی. نباید اهم و فی‌الاهم کرد. روی کاوه هم پنالتی شد و به نظرم نباید در این موارد دست دست کرد.
 
منصوریان تأکید کرد: تراکتورسازی وقتی به گل دوم رسید، کناره‌های خط دفاعی را نشانه گرفتیم و اعتقاد داشتم از این ناحیه به گل می‌رسیدم. دو سه فرصت هم داشتیم و معتقدم که ضربه ابراهیمی منجر به پنالتی برای ما شد. اگر در قم پنالتی بود، این هم پنالتی است و بر عکس. در پایان درباره تعویض باید بگویم ما مجبور بودیم ریسک کنیم. جنس بازیکنان تراکتورسازی از نظر تجربی و حفظ توپ بهتر از ما بود و ما ریسک کردیم.
+5
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  داوری همیشه از آن مافیهاست !!
  4
  2
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - دوسلدورف، آلمان
  من یک استقلالی مادرزادم.باید پذیرفت استقلال بی هدف وبی برنامه و زشت بازی میکنه.تراکتورسازی برد چون حقش بود.استقلال به جز یک گل شانسی که اشتباه دروازبان حریف بود نود دقیقه مثل موش بود توو چنگال گربه اونم توو آزادی.آوانتاژ و پنالتی درد ما رو درمان نمیکنه.
  1
  8
  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.