مارین لوپن: تحصیل رایگان برای مهاجران غیرقانونی ممنوع شود

از سال ۱۸۸۱ طبق قانون فرانسه تحصیلات ابتدایی جزو حقوق اساسی همگان است مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه خواسته است تا حق دسترسی به تحصیلات رایگان برای مهاجران غیرقانونی در این کشور ممنوع شود.
 
نامزد جبهه ملی فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ در سخنرانی خود در پاریس گفت که با "خارجی‎ها" مشکلی ندارد اما در عین حال گفت که "زنگ تفریح" دیگر تمام شده است.
 
انتظار می‌رود که حزب خانم لوپن در انتخابات فرانسه که ماه مه سال آینده برگزار می‌شود به دور دوم راه یابد.
 
تازه‎ترین نظرسنجی‎ نشان می‌دهد که او با فرانسوا فیون، نامزد حزب جمهوری‌خواهان در رقابت تنگاتنگی است، هرچند بخت آقای فیون برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از مارین لوپن بیشتر است.
 
طبق گزارش‌ها خانم لوپن گفته بود که ممنوعیت تحصیل رایگان باید شامل همه مهاجران شود اما او بعد از سخنرانی خود به خبرگزاری فرانسه گفت که منظور او "مهاجران غیرقانونی" بوده است.
 
کاهش ورود مهاجران به فرانسه از وعده‎های اصلی جبهه ملی بوده و خانم لوپن همواره تلاش کرده تا این تعداد را به تنها ۱۰ هزار نفر در سال برساند.
 
اما از سال ۱۸۸۱ طبق قانون فرانسه تحصیلات ابتدایی جزو حقوق اساسی همه کودکانی است که در فرانسه زندگی می‎کنند. همچنین بر اساس قوانین حقوق بشری حق تحصیل و آموزش رایگان در زمره حقوق بنیادین افراد است.
مارین لوپن از شش سال پیش رهبر حزب جبهه ملی فرانسه شد
+29
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.