تلاش مسلمانان استرالیا برای ساخت یک جایگزین اسلامی برای 'پپا پیگ'

پپا پیگ یک کارتون محبوب بریتانیایی است که در ۱۸۰ کشور نمایش داده می‌شود رهبران مسلمانان استرالیا از کمپینی به منظور ساخت جایگزینی برای مجموعه کارتونی "پپا پیگ" پشتیبانی کرده‌اند که ماجراهایش در یک "شهر عمدتاً مسلمان‌نشین" اتفاق می‌افتند.
 
پپا پیگ، یک کارتون محبوب بریتانیایی ویژه خردسالان است که در ۱۸۰ کشور نمایش داده می‌شود.
 
شورای ملی امامان استرالیا ( AINC) والدین را به جمع‌آوری پول برای ساخت کارتونی تشویق کرده‌اند که از ارزش‌های اسلامی پشتیبانی می‌کند.
 
"برکه (برکت) هیلز"، (تپه/کوهپایه برکت) یک مجموعه کارتونی "حلال"، است که پیشنهاد شده بعنوان جایگزین اسلامی پیا پیگ تهیه شود.
 
شرکت "وان فور کیدز" ( One4Kids) که برنامه‌های ویژه کودکان با تم و آموزه های اسلامی تولید می‌کند، قصد دارد با جمع‌آوری ۱۵هزار دلار، ساخت و تولید این مجموعه را آغاز کند.
 
این شرکت در بیانیه‌ای اظهار داشته که هدف اصلی این مجموعه، این است که به کودکان نشان دهد چگونه می‌توانند هم مسلمانی مومن باشند و هم شهروندی خوب در جامعه‌شان.
برکت هیلز (تپه برکت) به عنوان جایگزینی برای پپا پیگ تبلیغ شده‌است این شرکت که در سیدنی فعالیت می‌کند، کارتون‌هایی می‌سازد که بر نماز، قصه‌های پیامبران، رمضان و آموزش عربی متمرکز هستند.
 
شیخ شادی سلیمان، رئیس شورای ملی امامان استرالیا در ویدیویی که روی فیسبوکش منتشر کرده، از مردم خواسته که به شرکت تهیه کننده مجموعه کارتونی "تپه برکت" پول اهدا کنند.
 
او در این پیام ویدیویی گفته: "این روزها، در این دوران مدرن، بچه‌های ما به تسخیر تماشای کارتون‌های مختلف در تلویزیون درآمده‌اند و وظیفه ما این نیست که مانع تماشاکرد‌ن‌شان شویم، بلکه این است که جایگزینی را به آنان بدهیم."
 
صبحی الشیخ، تهیه‌کننده "وان فور کیدز"، به بی‌بی‌سی گفت که از پپا پیگ خوشش می‌آید ولی پیام‌هایی در آن وجود دارند که بچه‌ها را لوس بار می‌آورند.
 
او گفت: "من نیز مثل خیلی از دیگر افراد، مسلمان یا غیرمسلمان، دوستدار خوک یا متنفر از خوک، طرفدار پپا پیگ هستم. ما فکر کردیم که شاید باید جایگزینی تولید کنیم که درباره زندگی روزمره باشد. و چرا مجموعه‌ای مشابه پپا پیگ نداشته‌باشیم؟"
 
بنابر آمارهای دولتی، ۲.۲درصد استرالیا دین خود را اسلام ذکر می‌کنند. در مقایسه، ۶۱.۱درصد، خود را مسیحی می‌دانند.
+5
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  شما برید خودتون را جایگزین کنید.
  4
  26
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  DenaOslo - اسلو ، نروژ

  مسلمان ها واقعا نقطه چین هستند بالاخص دوستان سنی مان ! طرف درد و مشکلش در کشوری آزاد و قانونمند مثل استرالیا و یا غیره شده کارتون پیا پیگ !! هیچ مشکل دیگه ایی نداری فقط مانده پیاپیگ !؟
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  مسخره ها، حالا تو این کارتون حلال، کلاس قران هم هست؟ اگه باشه که ١٨+ میشه به درد بچه نمیخوره
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  کار ارزشمندی دارید انجام میدید
  10
  2
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  غریبه_021 - تهران، ایران
  ترامپ حق داره که نمیخواد مسلمون داخل کشورش راه بده ...مسلمونها همین اند وارد هر جامعه ای میشن افکار خودشون رو تحمیل میکنند چیزی به اسم سازش براشونو احترام به عقاید متفاوت یا مخالف معنا نداره هرجا باشند ساز ناسازگاری میزنند و عقاید خودشون رو تحمیل میکنند و دوباره همون لجنزاری رو که تو ملکت خودشون ساختن تو کشور میزبان میسازند. اگر جایی این کار رو نکردند برای اینه که جمعیتشون هنوز اونقدر نشده که حرف زور خودشون رو به کرسی بنشونن
  0
  6
  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.