صد خانم بی‌حجاب هم بیایند با آنها عکس می‌گیرم!مگر جذامی هستیم که عکس نگیریم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با اعلام حمایتش از مسعود شجاعی و سیدمهدی رحمتی به انتقاد از برخوردها با این دو بازیکن پرداخت و گفت: اگر صد خانم بی‌حجاب هم بیایند با آنها عکس می‌گیرم.
 
به گزارش مهر، علی دایی از جمله مربیانی است که همواره صحبت هایش را در مورد فوتبال و مسائلی غیرفوتبالی با صراحت بیان کرده است. او این بار هم در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر گسترش فولاد تبریز به مسائلی اشاره کرد که اخیرا پیرامون سیدمهدی رحمتی و مسعود شجاعی بوجود امده است. دایی حرف هایی زده که شاید فقط خودش می تواند بزند و چون علی دایی هست می تواند چنین بی پرده صحبت کند.
 
مگر جذامی هستیم که عکس نگیریم
علی دایی که با سوال خبرنگاران در مورد عکس گرفتن با هواداران مواجه شده بود با بیان اینکه منظور شما اتفاقات اخیر است لب به انتقاد باز کرد و گفت: وظیفه ما این است که با هوادارن‌مان عکس بگیریم. البته باید شرایط را نگاه کنیم. در کشور خارجی قانون دیگری وجود دارد و من نمی‌توانم به آن هوادار بگویم عکس نمی‌گیرم. مگر جذامی هستیم؟ یا آن فرد جذامی است که باید در برویم. من این چیزها را نمی‌فهمم.
 
یکی خودش را به من بچسباند گناه من چیست؟
اگر در خانه یا جایی سربسته باشیم که هزار شک و شبهه ایجاد کند بنده عکس نمی‌گیرم اما وقتی در محیط باز، هتل یا مکان‌های عمومی هستیم چه ایرادی دارد که عکس بگیریم؟ حتی اگر یکی خودش را به من بچسباند و من حواسم نباشد گناه من چیست؟ باید دید چه کسی این عکس‌ها را پخش می‌کند. با آدم‌هایی که این عکس‌ها را پخش می‌کنند باید برخورد شود نه اینکه یک بازیکن شش ماه پیش عکس گرفته است.
 
بهتر است مشکلات بزرگ را حل کنیم
الان مردم دوست دارند که با فوتبالیست‌ها عکس بگیرند و آنها را در اینستاگرام و فضای مجازی منتشر می‌کنند. این مسائل چه ربطی به من فوتبالیست دارد؟ در کشورمان آنقدر مشکلات بزرگ داریم که به این مسائل فکر نکنیم. رئیس جمهور هفته پیش در مورد مسئله‌ای صحبت کرد. بهتر است که مشکلات بزرگ را حل کنیم نه اینکه در برنامه نود ۲۰ دقیقه سر این مسائل جزئی جر و بحث کنیم. این مسائل پیش پا افتاده است.
 
مسی را به خاطر خانم محجبه محروم کنند!
اگر مسی در اسپانیا با یک خانم محجبه عکس بگیرد بعد کمیته اخلاق بخواهد مسی را محروم کند آیا چنین چیزی ممکن است؟ شجاعی مصاحبه می‌کند و درد جامعه را گفته است. ما باید دردها را بگوییم. ما باید دردها را برطرف کنیم. نه اینکه کاری بکنیم که کسی حرف نزند و ساکتش کنیم.
 
در کشور اسلامی باید حرف بزنیم
ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم. باید حرف بزنیم. مگر می‌شود که حرف نزد. اگر دروغ گفته یقه‌اش را بگیریم اگر درد جامعه را می‌گوید ما نباید صورت مسئله را پاک کنیم. برخی سرشان را در برف کرده‌اند و از جاهای دیگر خبر ندارند. من در تهران جاهایی را دیده‌ام که اصلا باورم نمی‌شود اینجا تهران باشد. چنین چیزهایی در جامعه ما هست. باید کلی‌تر و ملی‌تر فکر کنیم و به دنبال راه حل مسائل باشیم نه اینکه با زور و فشار بخواهیم افراد را ساکت کنیم و صورت مسئله را پاک کنیم.
 
به کمیته اخلاق چه ربطی دارد؟
علی دایی که روی سخنش با صحبت های مسعود شجاعی و برخورد با مهدی رحمتی بود ادامه داد: ​اگر حرفش درست نیست بگویند بر اساس این دلایل حرفت درست نیست نه اینکه چنین رفتاری بکنیم. مگر می‌شود چنین چیزهایی؟ به کمیته اخلاق این مسائل چه ربطی دارد؟ من آزاد هستم. مگر دین ما چه می‌گوید؟ می‌گوید در زندگی خصوصی مردم کنکاش نکن. اگر در زندگی افراد کنکاش کنید قطعا به مسائلی برخورد می کنید اما مهدی رحمتی همیشه سجاده‌اش جلویش پهن است. او در اردوی تیم ملی بازیکن من بوده. من او را می‌شناسم. بیایید وضعیت جامعه را درست کنید. نه آنکه در برنامه تلویزیونی چیزهایی را بشنویم که بسیار سطح پایین است و ۲۰ دقیقه در مورد عکس گرفتن صحبت شود. ما باید پنبه در گوش خانواده بگذاریم که چنین مسائل سطح پایینی مطرح می‌شود. از بزرگان مملکت و کسانی که مسئولیت دارند خواهش می‌کنم مسائل را حل کنند. ظرفیت جامعه را درست کنیم.
 
چون حرف زده و عکس گرفته اند باید محروم شوند؟
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در حمایت از شجاعی و رحمتی اظهاراتش را دامه داد و خاطرنشان کرد: شجاعی حرف زده. باید محروم شود. رحمتی عکس گرفته باید محروم شود، مگر شما مسئول زندگی خصوصی من هستید؟ که در مورد این چیزها نظر می‌دهید. مردم کشورم به ما لطف دارند و می‌خواهند با آدمهای مشهور عکس بگیرند.
 
صد خانم بی حجاب هم بیایند با آنها عکس می گیرم
علی دایی که سالها در فوتبال اروپا بازی کرده در مورد شرکت نکردنش در یک تبلیغ غیراسلامی که برای تیم بایرن مونیخ بود گفت: فقط به قانون کشورم احترام نگذاشتم بلکه آن مسئله احترام به عقایدم بود. اگر صد خانم بی‌حجاب بیایند و بخواهند عکس بگیرند من باز هم با آنها عکس می‌گیرم و من فکر دیگری نمی‌کنم. در اعتقادات من این مسائل حل شده است. من به خودم ایمان دارم و اعتقاد دارم و کاری که مخالف عقایدم باشد انجام نمی‌دهم.
مگر مسلمانی فقط به حجاب است؟
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ببخشید در ایران یا کشورهای دیگر مگر مسلمانی فقط به حجاب است؟ حجاب این مسئله را تکمیل می‌کند. یادمان نرود حجاب تکمیل‌کننده است نه اینکه فردی که حجاب دارد از همه گناهان مبرا است. خیلی افراد حجاب داشته‌اند و برخی دیگر بی‌حجاب بوده‌اند. بهتر است که مسائل را کلی‌تر بگوییم و به درد جامعه‌مان برسیم که فوتبال هم بخشی از این جامعه است. باید این مسائل را حل کنیم.
 
مگر اینجا دادگستری است؟
علی دایی در پایان انتقاداتش به رفتار با مسعود شجاعی و مهدی رحمتی گفت: اینکه کسی بگوید چون به کمیته اخلاق نیامده سه جلسه محرومش می‌کنیم درست نیست. مگر اینجا دادگستری است؟ فوتبال با دادگستری فرق دارد. در دادگستری اگر کسی دو بار به دادگاه نرود جلبش می‌کنند اما اینجا فوتبال است. حریمش باید حفظ شود. ما باید از حریم فوتبال دفاع کنیم.
+653
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران

  در نظام اسلامی ایران بقدری در زندگی خصوصی مردم مداخله میکنند که صدای علی دائی ای که پس از هر گل دستش را بسمت آسمان دراز کرده ومعتقد بود که با کمک خدا گل زده است وخودش کاره ای نیست را هم در آورده اند!؟!؟
  12
  138
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  از دایی زیاد خوشم نمیومد ،ولی‌ با این حرف‌های که زد بهش میگم دمت گرم واقع آن آقای
  6
  178
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  خیرت قبول،مردم دوستتون دارند و پشت شما هستن،با مردم باشین!بردین،امیدوارم علی پروین کمی معرفت را از شما بیاموزد.
  4
  137
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران

  لعنت تو روح خمینى فریبکار که قانون ضد زن را بنیان کرد.
  29
  170
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران

  درود بر على دایى
  24
  167
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  ای بزرگ مرد، نرود میخ آهنی در سنگ! اینها مجبورند به عناوین مختلف افکار عمومی را از مسایل عمده منحرف کنند. هنوز افتضاح جناب قاری قرآن حل نشده!! شتری گمشده و اینها دنبال افسارش می گردند!! از ملت خجالت بکشد.
  3
  127
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  koros_nl - امستردام، هلند

  یاشاسین آذربایجان مارالی , تو تمام دنیا فوتبال ایران را بنام علی دایی میشناسند و احترام ویژه ای برای ایشان قائل هستند , بر عکس ایران !!
  24
  110
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  توحشی بنام اسلام و باغ وحشی بنام جمهوری اسلامی.
  12
  143
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  یعنی ولی فقیه کشک !خخخخخ نفس های اخوندها به اخر میرسد ، به امید ایران با هوای پاک ایران بدون آخوند تن پرور و مفتخور
  19
  110
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Iranemaa - قم، ایران

  دمت گرم خوب روی اخوندا و سپاهیان قاچاقچی را کم کردی . افرادی مثل دایی و کریمی جز افرادی هستند که سیستم اخوندی نمیتونه به راحتی باهاشون برخورد کنه چون هم تو ایران بزرگن هم خارج از ایران شناخته شده اند . علی کریمی هم از رحمتی و شجاعی حمایت کرده
  18
  118
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  بعد از علی‌ کریمی‌، علی‌ دایی و حمید استیلی هم به حمایت از مهدی رحمتی پرداختند. درود بر شهریار فوتبال ایران و همه فوتبالیست هائی که از حقوق انسانی‌ خود دفاع میکنند.
  7
  134
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  دمت گرم علی اقا که حرف حق رو زدی ، بویه فساد واختلاص کل ملکت روبرداشته اونوقت گیردادن به فوتبالست که چرا با بی حجاب عکس گرفتی ،
  5
  70
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  این مسایل رو بزرگنمایی میکنند و مردم رو مشغول میکنند تا کمتر به فکر سعید ها (سعید امامی -سعید مرتضوی -سعید طوسی -سعید حدادیان -سعید عسگر(تروریست)و کثافت کاریهای لاریجانی ها و بقیه قافله بیفتند هر زمانی که یک مسئله الکی رو تو بوق کردند بدونید گند جدیدی در راه است
  0
  19
  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.