دولت سوریه درخواست آتش بس را نپذیرفت

نیروهای دولتی سوریه به پیشروی خود در حلب ادامه می‌دهند. شورشیان و نیروهای مخالف اسد درخواست یک آتش بس کرده‌اند. اسد درخواست آتش بس را نپذیرفته است.
 
تصرف مجدد شهر حلب به معنی پایان جنگ نیست. این پیامی است که دولت اسد به مخالفان خود داده است. شورشیان و نیروهای مخالف اسد خواستار یک آتش بس شده بودند و علت درخواست خود را خروج نیروهای غیرنظامی از این شهر اعلام کرده بودند. حال آنکه دولت اسد معتقد است که شورشیان مایلند از این آتش بس برای تجدید سازماندهی خود استفاده کنند.
 
روز دوشنبه ۵ دسامبر (۱۵ آذر) نیز روسیه و چین قطعنامه ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل در زمینه برقراری آتش بس در سوریه را وتو کرده بودند. روسیه مدعی شده بود که درخواست آتش بس صرفا هدف خروج شورشیان از تیررس نیروهای دولتی را دنبال می‌کند.
مصاحبه با روزنامه "الوطن"
بشار اسد در یک مصاحبه مطبوعاتی با روزنامه "الوطن" تصریح کرده است که تصرف شهر حلب یک گام بزرگ در راستای پایان جنگ داخلی در این کشور است، ولی هنوز به معنی پایان جنگ نیست.
 
اسد در همین مصاحبه افزوده است که جنگ داخلی با هدف استقرار کنترل بر کل کشور شروع شده و بدیهی است که "آزاد سازی" حلب یکی از مهمترین گامهای پایان جنگ داخلی بوده است. رهبر سوریه در عین حال افزوده است که در خارج از شهر حلب هنوز "تروریستها" مستقر هستند و  از این رو پس از تصرف و پاکسازی کامل حلب، نیروهای دولتی جنگ با این نیروها را دنبال خواهند کرد.
 
جنگ بر سر تصرف حلب هفته‌ها ادامه داشته تا آنکه نیروهای دولتی روز چهارشنبه ۷ دسامبر موفق شدند کنترل خود را بر این شهر برقرار سازند. این به این معناست که شورشیان و نیروهای مخالف دولت اسد از اواسط ماه نوامبر تا کنون ۸۰ درصد مناطق تحت کنترل خود در شرق حلب را از دست داده‌اند.
 
پس از پیشروی نیروهای دولتی در حلب، شورشیان ناگزیر به عقب نشینی از بخش قدیمی شهر شدند، چون این خطر وجود داشت که در محاصره کامل نیروهای دولتی گرفتار شوند.
 
آلمان روز چهارشنبه ۷ دسامبر با همراهی آمریکا، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و کانادا از نیروهای دولتی و مخالفان اسد خواسته بود با پذیرش یک آتش بس، امکان امدادرسانی به نیروهای غیرنظامی ساکن این شهر را فراهم آورند. اما دولت اسد این درخواست را رد کرده است. دولت اسد آمریکا را متهم می‌کند به اینکه انگیزه اصلی درخواست این آتش بس، صرفا کمک رسانی به شورشیان است.
+54
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  عمریها یادتون میاد چی گفتم. جلوی ارتش شیعه به شکر خوردن افتادید. درود بر بشار اسد.
  12
  13
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ahora_nima - استکهلم، سوئد
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. ارتش شیعه نیست جانم ارتش پوتین. وگر نه‌ تا قبل از آمدن ارتش روسیه فقط 5%از کل کشور دستشون بودا داشتند غزل خداحافظی رو میخوندند
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.