انکار جنایت حین زورگیری

جلسه رسیدگی به اتهام عمو و برادرزاده که در جریان زورگیری از یک پسر جوان دست به جنایت زده بودند، به خاطر غیبت وکیل یکی از متهمان به آینده موکول شد.

 شامگاه بیست و نهم مرداد 91 به کلانتری 134 شهرک غرب خبر رسید پسر 17ساله‌ای به نام امین در جریان زورگیری کشته شده است. پلیس به محل جنایت در یکی از خیابان‌های سعادت‌آباد رفت و با جنازه خونین امین روبه‌رو شد. دوست امین که شوکه بود به ماموران گفت: «من و امین سوار موتور دور می‌زدیم که سرنشینان یک موتور به ما نزدیک شدند. یکی از آنها فریاد زد و با چاقو به ما حمله کرد. او می‌خواست موتور امین را به زور بگیرد که من از ترسم فرار کردم؛ اما یکی از آنها با چاقو به شکم امین زد و موتور قرمز رنگ امین را سوار شد و گریختند.»

به دنبال اطلاعاتی که شاهد جنایت به پلیس داد ردیابی پسران زورگیری آغاز شد و9 ماه بعد از طریق موتور دزدیده شده قربانی چندین مظنون بازداشت شدند. پلیس با تکمیل تحقیقات، رضا 19و برادرزاده 24ساله‌اش به نام احسان را بازداشت کرد. آنها به زورگیری خونین اعتراف کردند و به بازسازی صحنه جرم پرداختند.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، پدر و مادر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای عاملان جنایت حکم قصاص خواستند. سپس رضا که حالا 23ساله است روبه‌روی قضات ایستاد و منکر دست داشتن در جنایت شد. وی گفت: «چون بی‌کار بودم قبلا چند بار همراه برادرزاده‌ام زورگیری کرده بودم اما در جریان زورگیری که موجب کشته شدن امین شد من حضور نداشتم و بی‌دلیل بازداشت شده‌ام.»

 وقتی نوبت دفاع به احسان رسید، او نیز خودش را بی‌گناه خواند و گفت: «جوشکار بودم اما چون خرج زندگی زیاد بود در محله‌مان قلعه حسن‌خان تریاک می‌خریدم و آن را در سعادت‌آباد می‌فروختم. من و رضا سوار موتور به سمت سعادت‌آباد می‌رفتیم که رضا از من خواست توقف کنم. او به سرعت از موتور پیاده شد و به سمت امین و دوستش رفت. من تعجب کردم و فکر می‌کردم رضا قصد دعوا دارد اما چاقو کشید و به زور موتور امین را گرفت و فرار کرد. من ترسیده بودم و فقط نگاه می‌کردم و هیچ ضربه‌ای به مقتول و دوستش نزدم.»

این متهم گفت: «قبلا وکیل داشتم؛ اما وکیلم دیگر سراغم نیامد و در دادگاه هم حاضر نشد. به همین خاطر کسی حرف‌هایم را باور نمی‌کند.»

 با توجه به قانون مجازات اسلامی که حضور وکیل مدافع در دادگاه جنایی اجباری است، قضات دادگاه جلسه را به آینده موکول کردند تا برای این متهم وکیل تسخیری معین شود.
+12
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان
  الدنگ میخوای زور گیری کنی برو سراغ یکی از این بچه ملا ها حقتو بگیر، چرا دو تا آدم از خودت بدتر ، اونوقت در ضمن دزد اونه که دزدی کنه و آب از آب تکان نخورد ، نه این که بره یه آفتابه بدزده و شهر رو قتل عام کنه
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  حالم از تهران بهم میخوره.همیشه نگران اینم که اگه مسیرم تهران خورد مورد زورگیری قرار نگیرم.
  7
  21
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  زور گیرامون هم بدبختن چند هفته پیش چند تا زور گیر از اون مانکن که نون باسن شو میخوره کیه قارداشیان توی هتل زور گیری کردن میلیونی آدم کیف میکنه از این زور گیری زور گیرهای ما هم میرن موتور گازی زور گیری میکنند ای خاک بیا بریز روی سرم ما رو ببین با کیا هم وطن شدیم
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  koros_nl - امستردام، هلند
  [::Unkn0wn - اصفهان، ایران::]. والا تا آنجا که ما یادمونه تهران اینطوری نبود , از وقتی شهرستانیها به تهران آمدن و دنبال پول بی زحمت بودن , تهران روز به روز بدتر شد , جالبه همه هم میگن با لهجه ما تهرانی هستیم !!
  6
  9
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.