محمود صادقی:‌ از رئیس قوه قضاییه به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کردم

محمود صادقی پیگیر موضوع واریز وجوه قوه قضاییه به حساب‌های شخصی رئیس این قوه بوده است محمود صادقی، نماینده مجلس ایران، گفته است که از صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده است.
 
آقای صادقی که امروز چهارشنبه (۱۷ آذر) در شیراز سخنرانی می‌کرد گفت که روز گذشته (سه‌شنبه ۱۶ آذر) "من در دادگاه ویژه روحانیت علیه آیت‌الله آملی لاریجانی شکایت کرده‌ام."
 
توییتر انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز که برگزار کننده این سخنرانی بوده، بخشهایی از سخنان آقای صادقی را منتشر کرده است.
 دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت از ارکان قوه قضاییه ایران است که مستقیماً زیر نظر رهبر ایران فعالیت می‌کند و مامور رسیدگی به اتهامات مربوط به روحانیون است.
 
آقای صادقی که پیگیر موضوع واریز وجوه قوه قضاییه به حساب‌های شخصی رئیس این قوه بوده در این سخنرانی گفته است "طبق قانون اساسی اولا اگر شما حساب سپرده باز کرده باشید غیر قانونی است حتی اگر حسابی شخصی نباشد. گردش این حساب‌ها طبق قانون اساسی باید به دیوان محاسبات گزارش شود و به اطلاع عموم برسد."
 
این نماینده مجلس در آبان ماه از مقام‌های قوه قضاییه خواست درباره "شایعه" واریز میلیاردها تومان از وجوه قوه قضاییه به حساب‌های شخصی رئیس این قوه توضیح دهند.
 
او از صادق لاریجانی خواسته بود که "برای جلوگیری از ادامه سوءاستفاده بیگانگان و به‌منظور شفاف‌سازی" گزارشی از عملکرد پنج ساله حساب‌های مورد بحث و مصارف سود حاصله از آنها منتشر کند.
 
رئیس قوه قضاییه ایران اما در واکنشی تند از حسن روحانی، رئیس جمهور و علی لاریجانی، رئیس مجلس، انتقاد کرد که چرا از او در برابر این "تهمت‌ها" دفاع نکرده‌اند.
 
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران هم در توضیح حساب‌های بانکی صادق لاریجانی گفت از سال ۱۳۷۳ و در دوره ریاست محمد یزدی و محمود هاشمی شاهرودی حساب‌هایی "با رعایت موازین شرعی و قانونی و اخذ مجوزهای لازم به نام قوه قضاییه افتتاح شد."
 
او گفت "مدیران و مسئولان ارشد نظام "از این مسئله آگاه بوده‌اند و حمایت از نشردهندگان "اخبار کذب" در این رابطه قابل تعقیب قضایی است.
 
به دنبال این واکنش‌ها محمود صادقی نهم آذرماه در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد و "پس از انجام تحقیقات در مورد اتهامات مطروحه توسط بازپرس پرونده با صدور قرار تامین کفالت و با معرفی کفیل آزاد شده است."
 
مطابق قوانین ایران نمایندگان مجلس مصونیت حقوقی دارند و نمی‌توان آنها را برای انجام وظایف نمایندگی تحت تعقیب قرار داد.
+84
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  خُب، اگر ایشان طبق قانون مصونیت حقوقی دارند، پس به ایشان توصیه می کنیم: "هرچه می خواهد دل تنگت بگو بابا!"
  0
  33
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  اونجا هم که صاحبش خودشونن،مقام معظم...
  0
  36
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  1_ روزی در داخل بازاری مردی حمبال ندانسته تنه ای به مردی خوش تیپ میزند . مرد خوش تیپ عصبانی میشود حمبال را با مشت لگد میزند . بعد از کتک زدن مرد حمبال , مرد خوش تیپ با عصبانیت می رود . مردم از مرد حمبال خواستند برود پاسگاه و شکایت کند . مرد حمبال دید مردم اسرار میکنند که برود شکایت کن به خودش گفت بهتراست بروم و شکایت کنم.
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  2_ وقتیکه رفت دم در پاسگاه دژبان دم در اجازه نداد مرد حمبال داخل پاسگاه شود , ناچارا" مرد حمبال داستان کتک خوردنش را برای دژبان شرح داد و خواست اجازه دهد که برود نزد ریس پاسگاه تا شکایت کند. بعداز شنیدن کتک خوردن مرد حمبال دژبان اجازه داد که برود نزد ریس پاسگاه و شکایت کند. مرد حمبال رفت داخل اطاق ریس و سلام کرد ریس که روی صندلی چرخ دار نشسته بود و روش به دیوار و پشتش به حمبال بود برگشت { تا حمبال روی ریس را دید دانست که این همان مرد خوشتیپی است که اورا کتک زده } گفت , ها چی میخواهید ؟ حمبال فورا" سرش را پایین گذاشت و جوابش را داد , هیچی قربان فقط امدم سلامی عرض کنم و بروم . داستان شکایت آقای صادقی از لاریجانی مثل داستان شکایت این حمبال بیچاره خواهد شد.
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  الف-ب - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. کاملا درست میگی و صادقی هم این مساله رو بخوبی میدونه. مهم اینکه این تابو شکسته بشه و فکر میکنم اثر روانی که داره خیلی بیشتر از اصل مجازات ه در این شرایطی که امثال رییس قوه قضاییه خدا هستند
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.