عذرخواهی شماری از کهنه سربازان ارتش از بومیان آمریکا

به دنبال اعتراض های گسترده سرخپوستان به پروژه «احداث خط لوله نفت داکوتا»، مقامات فدرال آمریکا روز یکشنبه از ادامه این پروژه صرف نظر کرده و به گزینه ای جایگزین روی آوردند.
 
در میان بومیان معترض به این پروژه همچنین بیش از یک هزار کهنه سرباز ارتش آمریکا نیز حضور داشتند و یک روز پس از خبر توقف این پروژه این سربازان طی یک مراسم درباره رفتار ارتش با این بومیان ابراز پشیمانی کردند.
 
سرخپوستان آمریکایی روز دوشنبه، ۱۵ آذر، با برگزاری مراسم «بخشش» در قمارخانه «استندینگ راک» (Standing Rock) به کهنه سربازان آمریکایی فرصت دادند تا به خاطر اقدامات ارتش آمریکا علیه این بومی ها در طول تاریخ ابراز پشیمانی کنند.
 
در این مراسم وست کلارک جونیور، پسر وسلی کلارک، ژنرال بازنشسته ارتش و فرمانده پیشین ناتو، نیز حضور داشت. وست کلارک در این مراسم بابت آزار و اذیتی که به بومیان آمریکا وارد شده ابزار تأسف و پشیمانی کرد. او در این مراسم خطاب به بومیان گفت «ما آمدیم. با شما جنگیدیم. ما زمین هایتان را گرفتیم و توافقنامه هایی امضا کردیم که خودمان آنها را زیر پا گذاشتیم.»
 
لئونارد کرا داگ، رهبر معنوی بومیان این منطقه عذرخواهی آقای کلارک را پذیرفت و او را بخشود.
 
این اقدام کهنه سربازان ارتش آمریکا و پذیرش عذرخواهی آنها از سوی رهبر معنوی این بومیان حرکتی نمادین در تاریخ آمریکا است که در آن این رهبر معنوی از قرن ها سرکوب بومیان آمریکا چشم پوشی کرد و به همبستگی آنها برای دفاع از سرزمین بومیان در مقابل پروژه احداث لوله نفت احترام گذاشت.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  آره پسر یک ژنرال بازنشسته باید بخاطر قتل عام میلیونها سرخپوست عذرخواهی کند در حالی که رئیس جمهور و کنگره لال مونی گرفتند تو زمان کلینتون هم او بخاطر کودتای 28 مرداد عذرخواهی نکرد و وزیر امور خارجه اش یک چیزهایی پراند و رفت حتما چند سال دیگر ندیمه ملانیا هم بخاطر انداختن بمب اتم از ژاپنیها عذرخواهی می کنه
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.