کفاشیان: در فوتبال فساد زیادی نداریم و ورزشکاری که این حرف را می‌زند باید ثابت کند

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فسادی در فوتبال نداریم و کمیته اخلاق فدراسیون با هیچکس تعارفی ندارد و با تخلفات برخورد می‌کنیم اما ورزشکاری که این حرف را می‌زند باید اثبات کند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، علی کفاشیان در حاشیه بازی دوستانه تیم ملی فوتسال ایران و روسیه در جمع خبرنگاران در مورد دلیل غیبتش در روز گذشته گفت: روز قبل برای تمرین بازیکنان آمده بودم و صحبتی با آنها داشتم و روز گذشته نیز جلسه‌ خوبی با مسئول فوتسال روسیه داشتم. از  ما خواستند که برای بانوان در فیفا از آنها حمایت کنیم. برنامه‌هایی مثل آموزش داوران و... داشته باشیم. این شروع حرکتی برای جام جهانی فوتسال است. در هفته‌های آینده مسئولان فوتسال کل کشور را سازماندهی می‌کنیم و ساختاری برایش تعریف می‌کنیم تا هر استان شرایط منظمی داشته باشد تا حرکت‌های بهتری در آینده داشته باشیم. رقبای بزرگی در آسیا هم داریم.
 
وی ادامه داد: نباید فکر کنیم برتر هستیم و باید کار کنیم. اکنون نیز یک کلاس مربیگری فوتسال برگزار خواهیم کرد.
 
کفاشیان در مورد قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتسال گفت: قرارداد کادرفنی قطعی شده است و با مربیان تفاهم کرد‌ه‌ایم و امضا می‌شود و مشکلی ندارد این قرارداد تا جام جهانی بعدی است ولی مرحله به مرحله است. صانعی سرمربی تیم امید است و ناظم الشریعه سرمربی بزرگسالان است.
 
کفاشیان درمورد رابطه و اوضاعش با کی‌روش گفت: اوضاع خوب است و برخی اوقات ناهنجاری‌ها پیش می‌آید و او هم گلایه می‌کند، عیبی ندارد هرچه می‌خواهد به من بگوید. انتقادهای کی روش هم درست است اما باید در رابطه با میزبانی سوریه صحبت کنیم و آنها نیز خیلی مسایل را رعایت کنند زیرا ما در بسیاری از مسابقات میزبان آنها در کشورمان هستیم و آنها نیز فقط به فکر پیشرفت خودشان هستند. مطالب کی روش را هم می‌پذیریم و عیبی ندارد.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد رابطه‌اش با شیخ سلیمان گفت: رابطه خوبی با شیخ سلمان داریم اما با مجمعی که برای انتخابات برگزار شد مشخص شده که برنامه‌ای ندارند که از ایران کسی برای فیفا انتخاب شود و آنها برنامه ریزی خودشان را دارند و می‌گویند فرد منتخب از ایران نباشد از هر کشور دیگری باشد باشد، امروز ایران و فدراسیون تنهاست. ولی کشورهای دیگر بودجه و دولت حمایت می‌کنند تا یک نفر بالا  بیاید ولی در ایران می‌گویند نایب رئیسی کافی است. ما در 4 رشته از 5 رشته فوتبال اول هستیم  اینها یعنی ارزش، اما به این مسایل نگاه نمی‌کنند بلکه به ارتباط‌ها نگاه می‌کنند. ما تلاش می‌کنیم و زمانی که من به رئیس فدراسیون فوتبال شدم یک پست بیشتر در آسیا نداشتیم اما اکنون 9 و 10 پست در آسیا داریم.
 
کفاشیان در مورد لغو دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال گفت: برای برگزاری بازی های دوستانه تیم ملی باید زمان و توافق طرفین انجام شود که بازی‌ها برگزار شود. ما با نایب رئیس فوتسال روسیه صحبت کردیم آنها گفتند در سال 2017 به روسیه برویم. برخی از کشورهای دیگر این علاقه را ندارند خیلی چیزها باید دست به دست هم بدهند تا یک بازی برگزار شود. ممکن است کادرفنی روسیه با این بازی مخالفت کند این هم مساله است باید همه مسایل دست به دست هم بدهد. در فوتبال هم باید مثل فوتسال تیم های طراز اول به ایران بیایند. شاید یک مقدار هم بخاطر این است که تیم های ملی فوتبال دنیا درآمدزایی می‌کنند اما در فدراسیون ما درآمدزایی زیادی انجام نمی‌شود و تیم های ملی کشورهای دیگر رغبت زیادی نمی‌کنند.
 
کفاشیان در مورد دیدار ایران و روسیه در فوتسال گفت: دوست داریم بازی های ما سخت باشد نباید ملی پوشان مان مغرور شوند. همه رقابت است. تیم ملی همیشه باید در وضع دشوار قرار بگیرد و کار کند.
 
نایب رئیس فدراسیون در مورد میزبانی ایران در فوتسال گفت: میزبانی در جام جهانی 2020 از نظر فدراسیون بسیار جدی است اما ما موافقیم و  50 درصد کار آماده است اما فیفا هم باید این میزبانی را به ما بدهد و دولت باید این ارداه و حمایت را داشته باشد و اگر این حمایت ها باشد می توانیم میزبانی را بگیریم. باید مکاتباتی را انجام دهیم. اگر قول حمایت از سوی وزارت ورزش داده شود و این حمایت باید در دولت برود و بودجه‌ای برایش در نظر گرفته شود. سالن های خوبی داریم توانایی داریم سالن‌های خوبی بگیریم فیفا ببیند دولت حمایت می‌کند آنها نیز ما را حمایت می‌کند.
 
وی در مورد حضور بانوان در ورزشگاه ها برای میزبانی جام جهانی گفت: تیم‌هایی که از خارج می‌آیند بانوان‌شان می‌توانند به ورزشگاه بیایند. در فوتبال این اتفاق افتاده و مشکلی ایجاد نمی‌کند و خانم‌های میهمان می‌توانند به ورزشگاه بیایند.
 
کفاشیان در مورد دلیل اصلی لغو بازی ایران و ساحل عاج گفت: دلایل اصلی لغو بازی را نپرسیدم اما کشورهای مختلف داریم و از کادرفنی نظر خواسته‌ایم. وظیفه ما این است که کشورهای مورد نظر را جلب کنیم.
 
وی در مورد فساد در فوتبال گفت: در فوتبال فساد زیادی نداریم و چند سال گذشته همه درگیر بوده‌اند. کمیته اخلاق فدراسیون با هیچکس تعارفی ندارد و با تخلفات برخورد می‌کنیم فسادی در فوتبال نداریم. اما زمانی که مقامات بودند زورمان نمی رسید اما ورزشکار این حرف را می‌زند یا باید ثابت کند این مساله را یا پای همه چیز آن بایستند.
+3
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  zaferanlou - سیدنی، استرالیا
  به روباه گفتند شاهدات کیست گفت دمم به این خود فروش که همه جا به جای ورزش خم و در حال دست بوسی آقآ و ملاها وزنجانی ها۰ یک روز نوبت توی خود فروش هم مثل زنجانی می رسه آسیاب به نوبت۰
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  کلی خندیدم تمام مملکت رو کثافت و دزدی برداشته ورزش که دیگه جای خود داره
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  salmand - گنت ، بلژیک
  درود. آقای کفاشیان حتما شوخی‌ میکنیدا این حکومت اگر کسی‌ دزد نباشد کلا پست و مقام نمیگیرد. بله شما باید بگوئد من دزد نیستم اما مدافع همه شدن هم بخشی از شرایط حکومتی شده؟
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان
  در فوتبال فساد نداریم؟ اگر وجود تو و شرکاء در فوتبال ایران فساد نیست، پس چیست؟! !
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان
  تو خودت اصل فسادی برای همین فساد رو نمیبینی چون از خودت منتشر میشه.
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.