فدراسیون تکواندو:‌ قهرمان ایرانی نمی‌تواند با پرچم آذربایجان به میدان برود

مدیر روابط عمومی فدراسیون تکواندو خبر پیوستن محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیکی کشورمان به تیم ملی کشور آذربایجان را که صبح امروز یکی از خبرگزاری ها منتشر کرده بود، تکذیب می کند.
 
حسن شکریان می گوید به این سه دلیل قانونی باقری معتمد نمی تواند در مسابقات جام جهانی برای تیم ملی آذربایجان به میدان برود. «اول اینکه اگر بازیکنی می خواهد برای تیم ملی کشور دیگری به میدان برود باید حداقل سه سال از آخرین مسابقه ای که در آن برای تیم ملی کشور خودش به میدان رفته گذشته باشد. دلیل دوم اینکه تیم آذربایجان در صورتی می تواند از تیم ملی ایران بازیکن بگیرد که ایران در این رقابت ها حضور نداشته باشد و دلیل آخر هم اینکه فدراسیون تکواندو هیچ مجوزی برای حضور این بازیکن در این رقابت ها با لباس تیم ملی آذربایجان صادر نکرده است و به همین دلیل باقری معتمد تنها در صورتی می تواند به عنوان تکواندوکار این کشور به میدان برود که ملیتش را تغییر داده باشد که آن هم بعید است.
پس از کش وقوس های فراوان /آذربایجان با ۳ ایرانی مقابل ایران!
با اینکه محمد پولادگر اعلام کرده است باقری معتمد نمی تواند برای آذربایجانی ها به روی شیاپ چانگ برود اما قوانین و استعلامات فدراسیون آن کشور موضوع دیگری را می گوید.
به گزارش “ورزش سه”،   تیم ملی تکواندو آذربایجان برای حضور در جام جهانی اعلام شد که ۳ تکواندوکار از ۵ نفر اصلی آن ایرانی هستند. سینا بهرامی و میلاد بیگی که از قبل در ترکیب تیم ملی این کشور به عنوان عضو رسمی و تبعه حضور داشتند و حالا محمد باقری معتمد، نایب قهرمان المپیک لندن هم به عنوان تکواندوکا کمکی به ترکیب آذربایجان اضافه شد تا با رضا مهماندوست، سرمربی ایرانی خود ترکیبی کاملا ایرانی را به جام جهانی اعزام کند.
 
جام جهانی تکواندو قانونی دارد که هر کشوری دو ورزشکار را به طور کمکی کی تواند در ترکیب خود اضافه کند به طوریکه هر کشور ۶ عضو خواهد داشت که ۵ نفر اصلی و یک ذخیزه دارد. ۲ تکواندوکا هم از سایر ملیت ها می توانند به صورت کمکی در ترکیب قرار بگیرند که تیم ملی آذربایجان از محمد باقری معتمد خواسته تا در این تیم حاضر شود.
 
با این حال محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو در گفت و گو با سایت فدراسیون گفته است:« هر کشوری می‌تواند در جام جهانی از دو یار کمکی استفاده کند اما این بازیکن‌های کمکی باید از کشورهایی باشند که در جام جهانی حضور ندارند. با توجه به اینکه ما در رقابت‌های جام جهانی شرکت می‌کنیم، حضور محمد باقری معتمد به عنوان یار کمکی در تیم تکواندوی جمهوری آذربایجان منع قانونی دارد و ما پیگیر این موضوع هستیم.»
 
پس از این کش و قوس ها رضا مهماندوست سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان با رد این صحبت می گوید:« فکر نمی‌کنم اینگونه باشد و چیزی در این باره نشنیده‌ایم. قانون این اجازه را به ما داده که در جام جهانی از ۲ بازیکن خارجی استفاده کنیم، البته ما تابع قانون هستیم ولی تا آنجایی که پرس و جو کردیم و اطلاع داریم می‌توانیم از ۲ بازیکن خارجی در جام جهانی استفاده کنیم. یکی از بازیکنان ما در اوپن کرواسی مصدوم شد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم از محمد باقری‌معتمد در وزن موردنظر در جام جهانی استفاده کنیم. او چند سال است که برای ایران مسابقه نمی‌دهد.»
 
آذربایجان تا هفته دیگر میزبان این رقابت ها خواهد بود و ۳ تکواندوکا و سرمربی ایرانی را در اختیار دارد به طوریکه تیم ایران ۳ تکواندوکا از ۴ عضو اعزامی به المپیک را ندارد.
+25
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  این است جمهوری اسـ... پاچه خار پرور، هر که پاچه خار نیست ، پر✈😧
  2
  32
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  پرنده پروازی - حیدراباد، هندوستان
  مهماندوست عزیز امیدوارم موفق باشی، Good luck عزیز،
  1
  18
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.