۳ قربانی در ماجراجویی مرگبار

سه برادر و دو برادر‌زاده چالوسی که سفر پر خطری را آغاز کرده بودند سر انجام آن  با مرگ هولناک سه تن از این مسافران در میان برف و سرما همراه شد. حادثه هنگامی رخ داد که این افراد تصمیم به سفری ماجرا جویانه گرفته و تلاش کردند از مسیر کوهستان خود را به استان البرز برسانند.

به گزارش خبرنگار«ایران» روز پنجشنبه گذشته 5 نفر از اهالی روستای انگوران مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس تصمیم گرفتند دراقدامی ماجراجویانه از مسیر کوهستانی خود را به استان البرز برسانند.مسافران سفرمرگ هم سه برادر و دو برادر‌زاده‌شان بودند.اما درجریان این سفر دوتن از آنها درمیانه راه منصرف شده وبه روستا بازگشتند و از مصمم بودن بقیه اعضای خانواده برای این سفرمرگبارخبر دادند.

دو مرد نجات یافته سید رحمان و عباس میرنورالهی نام دارند، و سه قربانی هم سید رحیم، سید محمد حسین و سید محرمعلی بودند که در منطقه گردنه عسلک گرفتار برف و بوران شدند.جان باختگان، روز جمعه زمان برگشت از جاده روستای آزادبر بخش آسارا از توابع استان البرز و گردنه‌های عسلک به علت ریزش سنگین برف و کولاک زمین گیر شده بودند که به‌دنبال اعلام این خبر، ردیابی‌های ماهواره‌ای از طریق شبکه تلفن همراه در دستور کارتیم‌های تجسس قرار گرفت و هماهنگی‌ها برای بهره‌گیری از بالگردهای امداد و نجات نیز انجام شد. اما نیروهای امدادی زمانی به گمشدگان درکوهستان برفی رسیدند که هرسه، ساعت‌ها قبل براثرسرما یخ زده بودند.
اجساد سه قربانی در ارتفاعات ما بین استان‌های مازندران و البرز در منطقه ارندرس حوالی روستای آزاد بر پیدا شد وشمار زیادی از بستگان و اهالی بخش مرزن آباد به دنبال این خبر به محل حادثه رفته و با تلاش فراوان اجساد آنها را به زادگاهشان منتقل کردند.هفته پیش نیز یک دامدار به همراه فرزندش که برای یافتن دام هایشان به ارتفاعات جنگلی چالوس رفته بودند به علت گرفتارشدن در برف و سرما جان باختند.

مهدی انگوران، یکی ازنزدیکان قربانیان حادثه در حالی که هنوز در شوک از دست دادن سه نفر از عزیزانش بود به خبرنگارحوادث «ایران»، گفت: صبح روز پنجشنبه 11 آذر سید رحمان که بزرگترین برادر خانواده بود به همراه پسرش سید محمد حسین و برادرانش سید محرمعلی 35 ساله، رحیم 40 ساله و پسرش سید عباس تصمیم گرفتند در هوای پاییزی از کوه های البرز عبور کنند و به کرج بروند. اما بامداد روز جمعه طوفان و باران سیل آسا غافلگیرشان کرد و مجبور شدند برگردند. اما نیمه شب پنجشنبه طوفان و باران شدت گرفته و آنها در برف و مه و سرمای شدید گرفتار شدند. به‌ طوری که دیگر توان حرکت نداشتند و همین عامل باعث شد دو برادر و یکی از برادرزاده‌ها در برف و سرما یخ بزنند و جانشان را از دست بدهند.

وی ادامه داد: محرمعلی و رحیم که در این ماجرا جانشان را از دست دادند در یک شرکت خصوصی کار می کردند و متأهل بودند. آنها هرکدام دو فرزند داشتند و این حادثه غم انگیز بشدت خانواده هایشان را متأثر کرده است. بدتر اینکه سیدرحمان در همانجا شاهد مرگ پسرش محمد حسین و دوبرادرش بود که از سرما یخ زده بودند و دیگر نفس نمی‌کشیدند. ازسوی دیگر عباس - فرزند رحیم - که شاهد مرگ پدرش بود توانست با سختی با عمویش از مهلکه فرار کند و خودشان را نجات دهند.
این در حالی است که آنها وقتی به روستای انگوران رسیدند شرایط مساعدی نداشتند و پس از بستری شدن در بیمارستان و تحت درمان قرار گرفتن از بیمارستان مرخص شدند.

مهدی انگوران گفت: با تلاش‌های مشترک نیروهای امدادی هلال احمراستان‌های مازندارن و البرز سرانجام پیکرهای دو برادر و برادرزاده‌شان در منطقه اندرس، واقع در ارتفاعات بین البرز و مازندران در حومه روستای آزادبر کشف شد و به روستاانتقال یافت که عصردوشنبه به خاک سپرده شدند.
+15
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Unkn0wn - اصفهان، ایران
  از اسم هاشون معلومه چون سید بودن اخلاق گندی داشتن و به حرف کسی گوش ندادن.
  9
  21
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.