رگئی لاوروف: هر گروهی که از «شرق حلب» خارج نشود، تروریست است

پارسینه : وزیر امور خارجه روسیه گفت، هر شبه نظامی که از ترک حلب خودداری کند، به عنوان تروریست شناخته می شود.
 
به گزارش خبرنگار «پارسینه» به نقل از تاس، سرگئی لاوروف گفت هر شبه نظامی که شرق حلب را ترک نکند به عنوان تروریست شناخته خواهد شد. او همچنین گفت طرح پیشنهادی جان کری «هماهنگی برای مسیرها و زمان مشخص خروج تمام شبه نظامیان بدون هیچ استثنایی از شرق حلب» را در نظر دارد.
 
او افزود: با گروه هایی که ترک حلب را نپذیرند همچون تروریست ها برخورد می شود. با رد کردن خروج از شرق حلب، در واقع آنها به سمت درگیری مسلحانه پیش خواهند رفت. ما هم برا این اساس با آنها برخورد می کنیم، به عنوان تروریست ها و افراطگرایان، و از عملیات ارتش سوریه علیه این گروه های مسلح پشتیبانی می کنیم.
 
به گفته لاوروف، کارشناسان روسیه و آمریکا ابتدا درباره مسیرها و جدول زمانی عقب نشینی شبه نظامیان از شرق حلب توافق خواهند کرد و سپس آتش بس اجرایی خواهد شد.
 
وزیر امور خارجه روسیه، ارائه پیشنویس قطعنامه ترک مخاصمه در شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال حاضر را غیرسازنده خواند و آن را گامی تحریک آمیز برای تضعیف رابطه روسیه و آمریکا خواند.
 
او گفت این پیشنویس هیچ خواسته ای از شبه نظامیان ندارد و تنها یک ضرب العجل مشخص می کند که تصمیم بگیرند از آتش بس حمایت می کنند یا نه.
 
لاوروف افزود: مهلتی از این نوع قطعا از سوی افراطگراها برای تجدید قوا و تجدید نیروها و منابع استفاده می شود و به این ترتیب آزادسازی شرق حلب از دست آنها را پیچیده تر کرده و رنج مردم را طولانی تر می کند.
 
وزیر خارجه روسیه در عین حال نسبت به یک نتیجه موفق از رایزنی با آمریکایی ها درباره حلب ابراز امیدواری کرد.
 
او گفت: اگر همکاری روسیه و آمریکا درباره این مسائل به نتیجه برسد، این بدان معنا خواهد بود که مشکلات شرق حلب حل و فصل خواهند شد.
 
وزیر امور خارجه روسیه همچنین از عقب افتادن گفتگوهای روسیه و آمریکا در ژنو خبر داد. این تعویق به درخواست آمریکا صورت گرفته و قرار است روزهای 6 و 7 دسامبر (فردا و پس فردا) گفتگوها انجام شود.
+38
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.