واکنش‌ها به بازداشت پناهجوی افغان به اتهام تجاوز و قتل یک دختر آلمانی

ماریا لادنبرگر، قربانی ۱۹ ساله این حادثه، دانشجوی پزشکی بوده که جسدش در سواحل رودخانه درایسم در نزدیکی شهر فرایبورگ در ۱۶ اکتوبر پیدا شد. زگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان گفته است که بازداشت یک پسر نوجوان پناهجوی افغان به اتهام تجاوز جنسی و قتل یک دختر آلمانی نباید برای "تحریک عمومی و تبلیغ تئوری‌های توطئه" استفاده شود.
 
پلیس آلمان اعلام کرده که یک پسر نوجوان افغان به ظن تجاوز جنسی و قتل یک دختر دانشجوی ۱۹ ساله آلمانی در شهر فرایبورگ آلمان بازداشت شده است.
 
مقامات شهر فرایبورگ در جنوب غرب آلمان اعلام کردند که این پسر ۱۷ ساله پس از آن بازداشت شد که دی‌ان‌ای (ِِ DNA) او در صحنه جرم پیدا شده و او را از طریق دوربین مداربسته شناسایی کرده‌اند.
 
این پسر نوجوان افغان که ظاهرا تا کنون چیزی در مورد اتهامات ادعا شده نگفته است، سال گذشته به عنوان یک مهاجر زیر سن ۱۸ سال به تنهایی به آلمان آمد و با یک خانواده میزبان آلمانی زندگی می‌کند.
 
ماریا لادنبرگر، قربانی این حادثه، دانشجوی پزشکی بوده که جسدش در سواحل رودخانه درایسم در نزدیکی شهر فرایبورگ در ۱۶ اکتوبر پیدا شد.
 
کالبدشکافی نشان داده است که خانم لادنبرگر، غرق شده است. براساس گزارش پلیس شب پیش از پیدا شدن جسدش، مقتول در یک مهمانی دانشجویی اشتراک کرده و بعد با دو چرخه‌ رهسپار منزلش شده بود.
 
مقامات گفته‌اند مدرکی مبنی بر ارتباط شخصی میان قربانی و فرد متهم به قتل بدست نیامده است.
هشدار در مورد خطر پناهجویان
خبر بازداشت این نوجوان پناهجوی افغان واکنش‌های گسترده‌ای در آلمان در پی داشته است و شماری در شبکه‌های اجتماعی با انتقاد از سیاست درهای باز انگلا مرکل در مورد مهاجران با کنایه نوشتند، "خانم مرکل ممنون از شما".
 
یورگ میوتن، یکی از رهبران حزب محافظه‌کار آلترناتیو برای آلمان که علیه مهاجرت است و اکنون رقیب جدی خانم مرکل در بخش‌های از این کشور پنداشته می‌شود، گفت: "این حادثه ما را تکان داده است و در همین حال می‌بینیم که هشدارهای ما در مورد آمدن کنترل ناشده صدها هزار مرد جوان از فرهنگ‌های مردسالار در کشورهای اسلامی به عنوان دیدگاه توده‌گرایانه نادیده گرفته شد."
 
معاون صدراعظم آلمان به روزنامه بلد گفت: "ما نباید اجازه دهیم این حادثه تنفرآور به عنوان وسیله برای تحریک احساسات عمومی و تبلیغ تئوری‌های توطئه استفاده شود. به همه روشن است که پناهندگان هم می‌توانند مثل شهروندان متولد آلمان مرتکب جنایت‌‌ شوند."
 
شتیفن سایبرت، سخنگوی خانم مرکل با محکوم کردن این رویداد، آن را منزجر کننده خواند و گفت "باید عامل این حادثه با قدرت قانون مواجه و مجازات شود."
 
آقای سایبرت افزود: "نباید فراموش کنیم که ما در مورد امکان ارتکاب یک رویداد از سوی یک پناهنده افغان صحبت می‌کنیم، نه گروهی از افراد که افغان و پناهنده هستند."
 
سال گذشته در یک هجوم بی‌سابقه ۸۹۰ هزار پناهجو وارد آلمان شدند. در میان ژانویه تا اکتوبر امسال دولت آلمان حدود ۶۹۴ هزار درخواست پناهندگی دریافت کرده است.
 
به گزارش اداره فدرال پناهندگی آلمان، بزرگترین گروه درخواست کنندگان برای پناهندگی، سوریه‌ای ها هستند: سوریه‌ای (۳۸ درصد)، افغان‌ها (۱۸ درصد) و عراقی‌ها (۱۳.۵ درصد).
 
خانم مرکل می‌خواهد در انتخابات سال آینده آلمان، برای چهارمین بار خود را نامزد کند.
 
او تاکید می‌کند که آلمان مکلفیت بشردوستانه و تاریخی برای کمک به پناهندگان دارد.
+90
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  موردی که خانم مرکل بهش توجه نداشت این بود که بعضی از این افرادی که حتی مادرو خواهرشون رو هیچوقت بدون لباسهای پوشیده ندیده بودند چطور میتونند با این همه آزادگی در پوشش کنار بیاند حتی عکس های روی مجلات کشورهای غربی عکسهائی هستند که برای خیلی از این جوانها تحریک کننده است . ضمنا خیلی از این جوانها بخصوص از افغانستان سن شون رو زیر هیجده دادند و بدون اسناد هویتی درآلمان هم با این هویت ها به ثبت رسیده اند. واقعا از یک سیاستمدار جای تعجب داره که همه این جوانب رو در نظر نگیره
  2
  107
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  ۲ چیز با این قوم عجینه و جدا نشدنیه تجاوز و بچه بازی !!!
  3
  109
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  hamidla - هامبورگ، آلمان

  افغانی ها شناسنامه هایشان را 6-7 سال،کوچک می گیرند. با سن 24-25 سال میروند مدرسه. دولت نفهم المان هم سر خود را در برف فرو می کند. تشخیص سن با اشعه ایکس بسیا راحت است. ولی چه فکر پلیدی تو سر مرکل هست خدا می داند.
  4
  103
  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  leila leila - گوتنبرگ، سوئد

  کلاً این جماعت التشونو گرفتن دستشون و کلا فکر میکنن هرجا برن موظف به گند زدن هستن. حالا کجاشو دیدی خانوم مرکل افغانیها اروپا رو هم تبدیل میکنن به افغانستان
  1
  66
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران

  [::raha1984 - هامبورگ،زیادم عجیب نیست ااینها شوربختانه بچه های قوم مغول و چنگیزیان هستند.از وقتی هم که اسلام را پزیرفتند راحتتر سر می برند و به دختر و پسر تجاوز جنسی.
  2
  66
  ‌سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.